گروه هم‌سرایان فرح

از مشروطه
پرش به ناوبری پرش به جستجو
درگاه شهبانو فرح پهلوی علیاحضرت شهبانو فرح پهلوی

جمعیت خیریه فرح پهلوی

درگاه اعلیحضرت محمدرضا شاه پهلوی آریامهر
گروه همسرایان فرح وابسته به جمعیت خیریه فرح پهلوی در پیشگاه اعلیحضرتین برنامه اجرا می‌کنند
FarahChoirHamsarayanGroup.jpg

گروه هم‌سرایان فرح

در اجرای فرمان علیاحضرت شهبانو، جمعیت خیریه فرح پهلوی مأموریت یافت که با شناخت استعدادهای هنری کودکان و نوجوانان خود مدرسه حرفه‌ای آواز «همسرایان» را با همکاری وزارت فرهنگ و هنر بنیاد نهد. در سال ۱۳۵۲ خانم «اولین باغچه‌بان» مأموریت یافت که از میان کودکان شبانه‌روزی‌های جمعیت در سراسر کشور مستعدترین دختران و پسران را برگزیند. این امر انجام شد و از میان سه هزار کودک و نوجوان ۲۴۰ تن برگزیده شدند و به سرپرستی خانم باغچه‌بان آغاز به کار کردند.

دانش‌آموزانی که هموند گروه همسرایان فرح هستند، دوره تحصیلات عادی را می‌گذرانند و ایوار (عصر) در کلاس‌های آموزش آواز حضور می‌یابند و قرار است موسیقی و رقص نیز به برنامه‌های این آموزشگاه اضافه شود.

در روز ۱ تیر ماه ۱۳۵۴ برنامه گروه «همسرایان فرح» وابسته به جمعیت خیریه فرح پهلوی در پیشگاه شاهنشاه آریامهر و علیاحضرت شهبانو در تالار رودکی اجرا شد. در این برنامه باشکوه، گروه «همسرایان» شادی آفریدند. دختران و پسران نوجوان چند برنامه آواز در تالار رودکی اجرا کردند و مورد مهر اعلیحضرتین قرار گرفتند.

شاهنشاه آریامهر با ابراز مهر نسبت به مربیان این گروه فرمودند: همانطور که علیاحضرت شهبانو در نظر دارند، این مدرسه باید توسعه یابد و منحصر به فرزندان جمعیت خیریه فرح پهلوی نباشد و همه کودکان و نوجوانان بتوانند از امکانات آن بهره‌ مند گردند.