بیانات اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر در باریابی وزیر مشاور و رییس سازمان برنامه و بودجه و معاونان سازمان ۱۸ فروردین ماه ۱۳۵۲

از مشروطه
نسخهٔ تاریخ ‏۲۶ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۰:۰۴ توسط Bellavista1 (گفتگو | مشارکت‌ها) (added Category:سازمان برنامه و بودجه کشور using HotCat)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخه جدیدتر← (تفاوت)
پرش به: گشتن، جستجو
سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بر پایه تاریخ اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بزرگ ارتشتاران

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۵۲ خورشیدی تازی

تصمیم‌های مجلس


بیانات اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر در باریابی وزیر مشاور و رییس سازمان برنامه و بودجه و معاونان سازمان ۱۸ فروردین ماه ۱۳۵۲


از تعداد معاونان سازمان برنامه و بودجه معلوم می‌شود که چقدر کارها در برنامه پنجم عمرانی مهم است و وسعت پیدا کرده است.

تشکیلات این سازمان اگر طی برنامه‌های آینده تغییری کند مسلماً کوچکتر نخواهد شد، بلکه پیوسته توسعه خواهد یافت، زیرا اقتصاد مملکت ما یک اقتصاد نظارت شده است و چاره‌ای هم نیست، چون دیده‌ایم که اقتصاد آزاد در قاره‌های اروپا و آمریکا به چه مشکلاتی برخورد کرده است. اقتصاد کاملاً دولتی هم مشکلاتی دارد که در بعضی کشورها نتایج آن را ملاحظه کرده‌ایم. ما در ایران باید سعی کنیم حد معقول کار را در نظر بگیریم و آن اقتصاد نظارت شده است. شما باید از این پس کارهای خود را خیلی جدی و با سختی انجام دهید. ما در ایران عادت به اغماض داریم و خطاهای افراد را آسان می‌بخشیم، اما شما باید توجه کنید که کار مملکت کار شخصی نیست، بلکه کاری است عمومی و متعلق به جامعه و ملت. بنابراین آسان گیری و چشم پوشی در این کار مورد ندارد. این کار در حکم امانتی است که به شما سپرده شده است. لذا باید این رسالت را با بی‌طرفی و دقت و سختی ایفا کنید. تا کنون رسم بر آن بوده که گاه افراد بی جهت تشویق شوند و به ندرت کسی تنبیه گردد. ولی از این پس باید واقعاً کسانی تشویق شوند که کاری بیش از وظیفه عادی خود انجام داده باشند. بر این اساس است که می‌توان افراد نخبه را پیدا کرد و این افراد باید در آینده، کارهای مملکت را به عهده بگیرند. پیدا کردن افراد نخبه در دستگاه نظامی کاری است که انجام شده و می‌شود، ولی در دستگاه دولتی هم باید ترتیبی باشد که با مراقبت در خدمات افراد، اشخاصی را که جوهری دارند و با استعداد هستند انتخاب کنند و بر سر کارهای حساس بگمارند. حال شما باید فکر کنید که چطور می‌توانیم به وجود اشخاص برجسته و با استعداد پی ببریم، یعنی اشخاص شایسته‌ای را که اضافه بر وظایف خود خدمت می‌کنند پیدا بکنیم.

یکی از وظایف شما ترویج سیستم‌های مکانیزه در کشور است، بطوری که نه تنها در ارتش و شرکت نفت، بلکه در شرکت‌های بزرگ دولتی خصوصی، و هر جا که کارکرد مالی آن از چند صد میلیون به بالا است باید از دستگاه‌های خودکار و ماشین حساب استفاده شود.

موضوع دیگر بازرسی و ارزشیابی است که در تخت جمشید هم درباره آن تأکید کردم. البته اضافه بر بازرسی‌های شما ما بازرسی‌های دیگری هم خواهیم داشت که کارشناسان شما می‌توانند به عنوان عضو در هیئت‌های اخیر شرکت کنند.

ضمناً باید از دستگاه‌ها ارزشیابی کنید و از روی ضوابط دقیق به دستگاه‌ها نمره بدهید و بر آن اساس از هر دستگاه تشویق یا تنبیه به عمل آید.

این مطلب بر می‌گردد به موضوع انجام وظیفه افرادی که بیش از وظایف مقرر خدمت می‌کنند. در مملکت ما افراد نخبه‌ای هستند که باید شما آن‌ها را پیدا و معرفی کنید. می‌دانید که در کشور ما پیشرفت افراد منوط به کار و لیاقت آن‌ها است. در تاریخ ایران هیچوقت اصل و نـَـسَب و خانواده تأثیر مهمی در وضع و کار افراد نداشته، امروز هم نفوذ و خانواده و نظایر آن و همچنین توصیه اثری در سرنوشت افراد نخواهد داشت.

ممکن است کسانی را برای احراز مقام و شغل به شما معرفی کنند، ولی لازم است از طریق بازرسی و ارزشیابی لیاقت آن افراد مشخص گردد. اگر انتخاب افراد نخبه روی ضوابطی انجام گیرد و تشویق و ترفیع هم بر همان اساس باشد دیگر توصیه اثری نخواهد داشت.

نمی‌دانم این وظیفه را شما به تنهایی انجام خواهید داد، یا به کمک سازمان امور اداری و استخدامی کشور، به هر حال باید بروید و فکرش را بکنید.