تفاوت میان نسخههای «نمایندگان مجلس شورای ملی دوره قانونگذاری بیست و سوم»
Bellavista (گفتگو | مشارکتها) |
Bellavista (گفتگو | مشارکتها) |
||
خط ۱٬۱۲۴: | خط ۱٬۱۲۴: | ||
| گرگان | | گرگان | ||
| قادرپناه – مهندس سید محمد حسین | | قادرپناه – مهندس سید محمد حسین | ||
− | | در تاریخ ۲۲/۵/۱۳۵۲ فوت کرد و در ششم دی ماه ۱۳۵۲ بانو دکتر مهین دخت گرگانی | + | | در تاریخ ۲۲/۵/۱۳۵۲ فوت کرد و در ششم دی ماه ۱۳۵۲ بانو دکتر مهین دخت گرگانی که بجای او انتخاب شده بود اعتبارنامه اش به تصویب رسید. |
− | که بجای او انتخاب شده بود اعتبارنامه اش به تصویب رسید. | + | |- |
− | | - | ||
| | | | ||
| گرگان | | گرگان | ||
| گرگانی – بانو مهین دخت | | گرگانی – بانو مهین دخت | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۱۴ | | ۲۱۴ | ||
| گرگان | | گرگان | ||
| عسگری – دکتر سید محمد علی | | عسگری – دکتر سید محمد علی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۱۵ | | ۲۱۵ | ||
| گرمسار | | گرمسار | ||
| شیخ رضائی – علی اصغر | | شیخ رضائی – علی اصغر | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۱۶ | | ۲۱۶ | ||
| گلپایگان | | گلپایگان | ||
| معظمی – دکتر ولی الله | | معظمی – دکتر ولی الله | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۱۷ | | ۲۱۷ | ||
| گناباد | | گناباد | ||
| اقبال – بانو ایران دخت | | اقبال – بانو ایران دخت | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۱۸ | | ۲۱۸ | ||
| لار | | لار | ||
| پور بابائی – محمد علی | | پور بابائی – محمد علی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۱۹ | | ۲۱۹ | ||
| لاهیجان | | لاهیجان | ||
| فیاض فاضلی – علی اصغر | | فیاض فاضلی – علی اصغر | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۰ | | ۲۲۰ | ||
| لاهیجان | | لاهیجان | ||
| ادیب سمیعی – نادر | | ادیب سمیعی – نادر | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۱ | | ۲۲۱ | ||
| لنجان | | لنجان | ||
| وحیدنیا – دکتر سیف الله | | وحیدنیا – دکتر سیف الله | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۲ | | ۲۲۲ | ||
| لنجان | | لنجان | ||
| نیکپور – محمد ابراهیم | | نیکپور – محمد ابراهیم | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۳ | | ۲۲۳ | ||
| لنگرود | | لنگرود | ||
| ابوالهدی لنگرودی – دکتر شمس الدین | | ابوالهدی لنگرودی – دکتر شمس الدین | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۴ | | ۲۲۴ | ||
| ماربین (همایونشهر) | | ماربین (همایونشهر) | ||
| اوحدی – حسن | | اوحدی – حسن | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۵ | | ۲۲۵ | ||
| ماکو | | ماکو | ||
| موسوی ماکوئی – میراسدالله | | موسوی ماکوئی – میراسدالله | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۶ | | ۲۲۶ | ||
| ماه نشان | | ماه نشان | ||
| مافی – فتح الله | | مافی – فتح الله | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۷ | | ۲۲۷ | ||
| محلات | | محلات | ||
| مجد – رضا | | مجد – رضا | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۸ | | ۲۲۸ | ||
| مراغه | | مراغه | ||
| دادفر – دکتر حبیب | | دادفر – دکتر حبیب | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۲۹ | | ۲۲۹ | ||
| مراغه | | مراغه | ||
| پیر – دکتر ولی الله | | پیر – دکتر ولی الله | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۰ | | ۲۳۰ | ||
| مرند | | مرند | ||
| مرندی – علی | | مرندی – علی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۱ | | ۲۳۱ | ||
| مریوان | | مریوان | ||
| خسروی کردستانی – دکتر محمد مهدی | | خسروی کردستانی – دکتر محمد مهدی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۲ | | ۲۳۲ | ||
| مسجد سلیمان | | مسجد سلیمان | ||
| شمس – دکتر یحیی | | شمس – دکتر یحیی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۳ | | ۲۳۳ | ||
| مشکین شهر | | مشکین شهر | ||
| عدل – مهندس فیروز | | عدل – مهندس فیروز | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۴ | | ۲۳۴ | ||
| مشهد | | مشهد | ||
| ضیائی – دکتر محمود | | ضیائی – دکتر محمود | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۵ | | ۲۳۵ | ||
| مشهد | | مشهد | ||
| شهرستانی – سید محمد | | شهرستانی – سید محمد | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۶ | | ۲۳۶ | ||
| مشهد | | مشهد | ||
| کفائی – دکتر حمید | | کفائی – دکتر حمید | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۷ | | ۲۳۷ | ||
| مشهد | | مشهد | ||
| اسکوئیان – دکتر عظیم | | اسکوئیان – دکتر عظیم | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۸ | | ۲۳۸ | ||
| مشهد | | مشهد | ||
| فرنود – کرامت الله | | فرنود – کرامت الله | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۳۹ | | ۲۳۹ | ||
| مشهد | | مشهد | ||
| قدردان – علی اصغر | | قدردان – علی اصغر | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۰ | | ۲۴۰ | ||
| مشهد | | مشهد | ||
| آموزگار – عبدالحسین | | آموزگار – عبدالحسین | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۱ | | ۲۴۱ | ||
| مغان – گرمی | | مغان – گرمی | ||
| پسیان – نجفقلی | | پسیان – نجفقلی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۲ | | ۲۴۲ | ||
| ملاوی | | ملاوی | ||
| کمالوند – علی | | کمالوند – علی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۳ | | ۲۴۳ | ||
| ملایر | | ملایر | ||
| صائبی – مهندس حسن | | صائبی – مهندس حسن | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۴ | | ۲۴۴ | ||
| ملایر | | ملایر | ||
| اسعد رزم آرا – خلیل | | اسعد رزم آرا – خلیل | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۵ | | ۲۴۵ | ||
| ممسنی نورآباد | | ممسنی نورآباد | ||
| تژده – عبدالحسین | | تژده – عبدالحسین | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۶ | | ۲۴۶ | ||
| مهاباد | | مهاباد | ||
| عزیز مرادی – رحیم | | عزیز مرادی – رحیم | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۷ | | ۲۴۷ | ||
| میاندوآب | | میاندوآب | ||
| خانقاهی – حبیب | | خانقاهی – حبیب | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۸ | | ۲۴۸ | ||
| میاندوآب | | میاندوآب | ||
| احتشامی – ابوالحسن | | احتشامی – ابوالحسن | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۴۹ | | ۲۴۹ | ||
| میانه | | میانه | ||
| طلوعی – محمود | | طلوعی – محمود | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۰ | | ۲۵۰ | ||
| میانه | | میانه | ||
| پناهی شریف – دکتر حمید علی | | پناهی شریف – دکتر حمید علی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۱ | | ۲۵۱ | ||
| میناب | | میناب | ||
| معینی – مهندس عبدالمجید | | معینی – مهندس عبدالمجید | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۲ | | ۲۵۲ | ||
| مینودشت | | مینودشت | ||
| داروئی – یحیی | | داروئی – یحیی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۳ | | ۲۵۳ | ||
| نائین | | نائین | ||
| مصطفوی نائینی – سید حسن | | مصطفوی نائینی – سید حسن | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۴ | | ۲۵۴ | ||
| نجف آباد | | نجف آباد | ||
| کسرائی – ابراهیم | | کسرائی – ابراهیم | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۵ | | ۲۵۵ | ||
| نطنز | | نطنز | ||
| محققی – دکتر حسن علی | | محققی – دکتر حسن علی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۶ | | ۲۵۶ | ||
| نقده | | نقده | ||
| فتوحی – یحیی | | فتوحی – یحیی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۷ | | ۲۵۷ | ||
| نور | | نور | ||
| شریف امامی – دکتر محمد محسن | | شریف امامی – دکتر محمد محسن | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۸ | | ۲۵۸ | ||
| نوشهر | | نوشهر | ||
| کیا – مهندس عبدالوهاب | | کیا – مهندس عبدالوهاب | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۵۹ | | ۲۵۹ | ||
| نهاوند | | نهاوند | ||
| جلالی – مهندس اسماعیل | | جلالی – مهندس اسماعیل | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۶۰ | | ۲۶۰ | ||
| نیر | | نیر | ||
| طباطبائی دیبا – منوچهر | | طباطبائی دیبا – منوچهر | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۶۱ | | ۲۶۱ | ||
| نیشابور | | نیشابور | ||
| خورشید – علی احمد | | خورشید – علی احمد | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۶۲ | | ۲۶۲ | ||
| نیشابور | | نیشابور | ||
| حبیب اللهی – دکتر عبدالعظیم | | حبیب اللهی – دکتر عبدالعظیم | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۶۳ | | ۲۶۳ | ||
| ورامین | | ورامین | ||
| دولو – محسن | | دولو – محسن | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۶۴ | | ۲۶۴ | ||
| ورزقان | | ورزقان | ||
| لقمان ادهم – دکتر علی قلی | | لقمان ادهم – دکتر علی قلی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۶۵ | | ۲۶۵ | ||
| هشترود | | هشترود | ||
| موسوی (امین) – دکتر محمد حسین | | موسوی (امین) – دکتر محمد حسین | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۶۶ | | ۲۶۶ | ||
| همدان | | همدان | ||
| زاهدی – بانو هما | | زاهدی – بانو هما | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۶۷ | | ۲۶۷ | ||
| همدان | | همدان | ||
| طباطبائی – علی | | طباطبائی – علی | ||
| | | | ||
− | | - | + | |- |
| ۲۶۸ | | ۲۶۸ | ||
| یزد | | یزد | ||
خط ۱٬۴۰۷: | خط ۱٬۴۰۶: | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
+ | |||
به موجب قانون جدول انتخابات مجلس شورای ملی مصوب ۱۵/۳/۱۳۵۰ خورشیدی «جدول ۲۶۸ نفری» به قانون انتخابات مجلس شورای ملی منضم گردید و جدول حوزه های انتخابیه مصوب ۱۸ خرداد ماه ۱۳۳۹ و جدول اصلاحی مصوب ۱۰/۴/۱۳۴۶ اصلاح شد. | به موجب قانون جدول انتخابات مجلس شورای ملی مصوب ۱۵/۳/۱۳۵۰ خورشیدی «جدول ۲۶۸ نفری» به قانون انتخابات مجلس شورای ملی منضم گردید و جدول حوزه های انتخابیه مصوب ۱۸ خرداد ماه ۱۳۳۹ و جدول اصلاحی مصوب ۱۰/۴/۱۳۴۶ اصلاح شد. | ||
نسخهٔ ۲۱ اکتبر ۲۰۱۲، ساعت ۲۱:۰۳
مجلس شورای ملی مجموعه قوانین دوره قانونگذاری بیست و سوم | تصمیمهای مجلس | مجلس شورای ملی مذاکرات دوره قانونگذاری بیست و سوم |
دوره بیست و سوم مجلس شورای ملی
افتتاح ۹ شهریور ماه ۱۳۵۰ خورشیدی ۹ شهریور ماه ۲۵۳۰ شاهنشاهی ۹ رجب ۱۳۹۱ هجری قمری ۳۱ اوت ۱۹۷۱ میلادی اختتام ۱۶ شهریور ماه ۱۳۵۴ خورشیدی ۱۶ شهریور ماه ۲۵۳۴ شاهنشاهی ۳۰ شعبان ۱۳۹۵ هجری قمری ۷ سپتامبر ۱۹۷۵ میلادی
فهرست نمایندگان دوره قانونگذاری بیست و سوم
شماره ردیف | حوزه انتخابیه | نام خانوادگی و نام | روشنسازی | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
۱ | آبادان | بختیاری پور – شکرالله | ||||||
۲ | آبادان | آصف زاده – بانو دکتر مهرآفاق | ||||||
۳ | آبادان | شاخوئی – صالح | ||||||
۴ | آباده | نجیمی – دکتر رضا | ||||||
۵ | آستارا | اکبر – اسماعیل | ||||||
۶ | آمل | زرین پور – علاءالدین | ||||||
۷ | ابهر | سعید وزیری – منوچهر | ||||||
۸ | اراک | مهاجرانی – اکبر | ||||||
۹ | اراک | پروین – حسن | ||||||
۱۰ | اردبیل | نایبی – دکتر احمد | ||||||
۱۱ | اردستان | مهدوی اردستانی – سید حسین | ||||||
۱۲ | اردکان | ملک افضلی – ایرج | ||||||
۱۳ | اردل | بختیار بختیاری ها – جمشید | ||||||
۱۴ | اسدآباد | برومند – مهندس علی | ||||||
۱۵ | اسفراین | برزگر – دکتر مهراب | ||||||
۱۶ | استهبانات (نیریز) | آزاد – دکتر علی اصغر | ||||||
۱۷ | اصفهان | پروشانی – مهندس محمود | ||||||
۱۸ | اصفهان | صائب – سید علی | ||||||
۱۹ | اصفهان | مظاهری – حسین | ||||||
۲۰ | اصفهان | پیرنیا (پیرزاده) – بانو فاطمه | ||||||
۲۱ | اصفهان | توانا – دکتر محمد | ||||||
۲۲ | اصفهان (ارامنه جنوب) | ساگینیان – سواک | ||||||
۲۳ | الیگودرز | خسروی – مهندس حسین | ||||||
۲۴ | اهر | حکمت – دکتر سعید | ||||||
۲۵ | اهواز | ضیائی احمدی - رضا | در تاریخ ۱/۸/۱۳۵۱ درگذشت و آقای عبدالعباس طرفی در خرداد ماه ۱۳۵۲ بجای او انتخاب شد. | |||||
اهواز | طرفی - عبدالعباس | |||||||
۲۶ | اهواز | بدیعی – مهندس محمد حسین | ||||||
۲۷ | اهواز | رشیدی – مجتبی | ||||||
۲۸ | ایذه | ظفر – ملک شاه | ||||||
۲۹ | ایرانشهر – فهرج - بلوچستان | سعیدی – حاج کریم بخش | ||||||
۳۰ | ایلام | نیک روش – عبدالعلی | ||||||
۳۱ | بابل - بارفروش | صنیع – بانو دکتر مهین | ||||||
۳۲ | بابل - بارفروش | متین – دکتر حسن | ||||||
۳۳ | بابل - بارفروش | بهزادی – دکتر عبدالله | ||||||
۳۴ | بافت | امیرابراهیمی – بانو عاطفه | ||||||
۳۵ | بجنورد | قراچورلو – خانلر | ||||||
۳۶ | بجنورد | سجادی – رضا | ||||||
۳۷ | برخوار و میمه | برومند – دکتر حیدرقلی | ||||||
۳۸ | بروجرد | فخر طباطبائی – غلامحسین | ||||||
۳۹ | بروجن | میرافضل – سید حسن | ||||||
۴۰ | بم | اولیاء – سید امان الله | ||||||
۴۱ | بناب | زهتاب فرد – رحیم | ||||||
۴۲ | بندر پهلوی | انشاء – منصور | ||||||
۴۳ | بندر عباس | بهبهانی – دکتر سید یحیی | ||||||
۴۴ | بندر عباس | احمدی – حبیب الله | ||||||
۴۵ | بندر لنگه | آموزگار – محمد علی | ||||||
۴۶ | بندر ماه شهر | عطائی – مهندس بهمن | ||||||
۴۷ | بوشهر | بوشهری – محمد باقر | ||||||
۴۸ | بوشهر | نامور – صمد | ||||||
۴۹ | بوکان | انوشیروانی – دکتر سلیمان | ||||||
۵۰ | بویراحمد (یاسوج) | فرهاد پور – ناصر قلی | ||||||
۵۱ | بوئین زهرا | ایمان زهرائی – حسین | ||||||
۵۲ | بهار | جعفری – روح الله | ||||||
۵۳ | بهبهان | زعفرانلو – دکتر مظفر | ||||||
۵۴ | بهشهر | شریفها – هوشنگ | ||||||
۵۵ | بیجار | شاهنده – بهمن | ||||||
۵۶ | بیرجند | خزیمه – امیر علم | ||||||
۵۷ | پاوه | امام مردوخ – حبیب الله | ||||||
۵۸ | تاکستان | کمالاتی – رضا | ||||||
۵۹ | تبریز | پزشکی - منوچهر | ||||||
۶۰ | تبریز | عدل – دکتر غلامرضا | ||||||
۶۱ | تبریز | خطیب شهیدی – تیمسار سرتیپ دکتر غلامعلی | ||||||
۶۲ | تبریز | صدقیانی زاده – کاظم | ||||||
۶۳ | تبریز | جهانشاهی - ابوالفتح | ||||||
۶۴ | تبریز | دیهیم – محمد | ||||||
۶۵ | تبریز | شفیع امین – دکتر محمد | ||||||
۶۶ | تبریز | پدرامی – سعید | ||||||
۶۷ | تبریز | حق شناس – احمد | ||||||
۶۸ | تربت جام | قهرمان – دکتر فرهاد | ||||||
۶۹ | تربت حیدریه | مرتضوی – دکتر سید حسن | ||||||
۷۰ | تفت | حکمت یزدی – محمد حسن | ||||||
۷۱ | تفرش | فروهر – مهندس فیروز | ||||||
۷۲ | تویسرکان | اردلان – مهندس حجت الله | ||||||
۷۳ | تهران | ریاضی – مهندس عبدالله | ||||||
۷۴ | تهران | خطیبی – دکتر حسین | ||||||
۷۵ | تهران | جهانبانی – بانو شوکت ملک | ||||||
۷۶ | تهران | جوانشیر – عبدالله | ||||||
۷۷ | تهران | فروتن - عباس | ||||||
۷۸ | تهران | شیخ بهائی – امیر حسین | ||||||
۷۹ | تهران | ناصرزاده – صادق | ||||||
۸۰ | تهران | پرتو اعظم – دکتر امیر حسین | ||||||
۸۱ | تهران | کورس – کاظم | ||||||
۸۲ | تهران | موثقی – دکتر قدرت الله | ||||||
۸۳ | تهران | قراچورلو – محمد ولی | ||||||
۸۴ | تهران | صائبی - حیدر | ||||||
۸۵ | تهران | رهنوردی – دکتر محمد حسن | ||||||
۸۶ | تهران | سرخوش – بانو دکتر پریوش | ||||||
۸۷ | تهران | سعادت فرد – محمد رضا | ||||||
۸۸ | تهران | سعیدی – بانو نیره | ||||||
۸۹ | تهران | بهبهانی – مهندس عنایت | ||||||
۹۰ | تهران | علومی – دکتر رضا | ||||||
۹۱ | تهران | اولیاء شیرازی - ناصر | ||||||
۹۲ | تهران | حکیمی – تیمسار سرتیپ نصرالله | ||||||
۹۳ | تهران | طالقانی – بانو دکتر ملکه | ||||||
۹۴ | تهران | عباس میرزائی – محمد حسین | ||||||
۹۵ | تهران | معیری – حسین | ||||||
۹۶ | تهران | بهنیا – محمد | ||||||
۹۷ | تهران | امیر احمدی – اکبر | ||||||
۹۸ | تهران | پور بردباری – رحیم | ||||||
۹۹ | تهران | بوداغ زاده – محمود | ||||||
۱۰۰ | تهران (ارامنه شمال) | هواگیمیان – دکتر گاگیگ | ||||||
۱۰۱ | تهران (آشوری و کلدانی) | بیت منصور – دکتر ویلسون | ||||||
۱۰۲ | تهران (زرتشتیان) | یگانگی – دکتر اسفندیار | در تاریخ ۳/۷/۱۳۵۱ درگذشت و در خرداد ماه ۱۳۵۲ آقای دکتر بوذرجمهر مهر بجای او انتخاب شد. | |||||
تهران (زرتشتیان) | مهر – دکتر بوذرجمهور | |||||||
۱۰۳ | تهران (کلیمیان) | حی – لطف الله | ||||||
۱۰۴ | جهرم | پیمان – جعفر | ||||||
۱۰۵ | جیرفت | رضوی – سید ضیاء | - | ۱۰۶ | چاه بهار | کشفی – عبدالمهدی | ||
۱۰۷ | چار اویماق | کورانلو – رضا | ||||||
۱۰۸ | خدابنده | ذوالفقاری – رضا | ||||||
۱۰۹ | خرم آباد | قاضی زاده – روح الله | ||||||
۱۱۰ | خرم آباد | غضنفری – غلامرضا | ||||||
۱۱۱ | خرمشهر | فیصلی – مکی | ||||||
۱۱۲ | خلخال | فریدون فر – جمشید | ||||||
۱۱۳ | خواف | بزرگ نیا – بانو صدرالملوک | ||||||
۱۱۴ | خوی | امامی خوئی – دکتر عبدالعلی | ||||||
۱۱۵ | داراب | سهم الدینی – مهندس غلامعلی | ||||||
۱۱۶ | دامغان | صفائی – دکتر جواد | ||||||
۱۱۷ | درگز | اسدی – دکتر محمد حسین | در تاریخ ۲۵/۱/۱۳۵۱ درگذشت و در مهر ماه ۱۳۵۱ بانو طلعت اسدی (خزیمه) بجای او انتخاب شد. | |||||
درگز | اسدی (خزیمه) – بانو طلعت | |||||||
۱۱۸ | درود | محمدیان خوانساری – حسین | در تاریخ ۲۰/۱۱/۱۳۵۰ درگذشت و در مهر ماه ۱۳۵۱ آقای دکتر محمد حسن رازانی بجای او انتخاب شد. | |||||
درود | رازانی – دکتر محمد حسن | |||||||
۱۱۹ | دزفول | اخلاقی – سید عطاءالله | ||||||
۱۲۰ | دشتستان | پرویزی – رسول | ||||||
۱۲۱ | دشت گرگان | فهیمی – رحمت الله | ||||||
۱۲۲ | دشت گرگان | زهرائی – دکتر امیرحسین | ||||||
۱۲۳ | دشت میشان | کیوان – صدری | ||||||
۱۲۴ | دماوند | محسنی مهر – مجید | ||||||
۱۲۵ | دهلران و مهران | حیدری – محمد تقی | ||||||
۱۲۶ | رامهرمز | کلانتر هرمزی – محمد علی | ||||||
۱۲۷ | رزن | معینی زند – مهندس اسماعیل | ||||||
۱۲۸ | رشت | ابتهاج سمیعی – بانو نیره | ||||||
۱۲۹ | رشت | احمد – مهدی | ||||||
۱۳۰ | رشت | صمدزاده – دکتر یوسف | ||||||
۱۳۱ | رضائیه | مدنی – دکتر علی | ||||||
۱۳۲ | رضائیه | وزیری – دکتر کاظم | ||||||
۱۳۳ | رضائیه | راد – دکتر مصطفی | ||||||
۱۳۴ | رفسنجان | رفیعی – دکتر احمد | ||||||
۱۳۵ | رودبار | توسلی – سید محمد | ||||||
۱۳۶ | رودبار الموت | الموتی – دکتر مصطفی | ||||||
۱۳۷ | رودسر | اسدی لنگرودی – مهندس نصرت الله | ||||||
۱۳۸ | ری | اسلامی نیا – هدایت | ||||||
۱۳۹ | ری | مشایخی – دکتر قاسم | ||||||
۱۴۰ | زابل | خزیمه – اسماعیل | ||||||
۱۴۱ | زابل | رهبر – مهندس محمد حسین | ||||||
۱۴۲ | زاهدان | ریگی – امان الله | ||||||
۱۴۳ | زاهدان | ناروئی – محمد حسین | ||||||
۱۴۴ | زنجان | موسوی – عبدالمجید | ||||||
۱۴۵ | ساری – تنکابن | سعید – دکتر جواد | ||||||
۱۴۶ | ساری – تنکابن | کاسمی – فضل الله | ||||||
۱۴۷ | ساوه | احتشام شهیدی – مهندس احمد | ||||||
۱۴۸ | سبزوار | غنی – دکتر امین | ||||||
۱۴۹ | سبزوار | ناوی – دکتر ضیاءالحق | ||||||
۱۵۰ | سراب | بهادری – دکتر سعید | ||||||
۱۵۱ | سردشت و پیرانشهر | نظمی – مهندس عبدالعلی | ||||||
۱۵۲ | سقز و بانه | بدرصالحیان – عبدالله | ||||||
۱۵۳ | سمنان | نصیری – دکتر عزت الله | ||||||
۱۵۴ | سمیرم | مسعودی – اکبر | ||||||
۱۵۵ | سنقر و کلیائی | فرخ – مهندس علی اشرف | ||||||
۱۵۶ | سنندج | شیخ الاسلامی – سید مهدی | ||||||
۱۵۷ | سنندج | سراج الدینی – محمد عابد | ||||||
۱۵۸ | سیرجان | منتظری – دکتر نصرالله | ||||||
۱۵۹ | شاه آباد غرب | برادر – دکتر احمد | ||||||
۱۶۰ | شاپور | صادقی – میرآقا | ||||||
۱۶۱ | شاهرود | معینی – مهندس امیرقاسم | در تاریخ ۲۶/۱۰/۱۳۵۱ از نمایندگی استعفا داد در همین جلسه بوسیله آقای نخست وزیر به سمت وزیر کار معرفی شد.
در خرداد ماه ۱۳۵۲ آقای عبدالهادی آقایان بجای او انتخاب شد. | |||||
شاهرود | آقایان – عبدالهادی | |||||||
۱۶۲ | شاه زند | بیگلری – دکتر عبدالله | ||||||
۱۶۳ | شاهی | فضائلی – محمد | ||||||
۱۶۴ | شاهی | اخوی – محمد حسین | ||||||
۱۶۵ | شمیرانات | صفی نیا (مستوفی) – بانو مهروش | ||||||
۱۶۶ | شمیرانات | فروزین – دکتر طهمورث | ||||||
۱۶۷ | شوش – اندیمشک | موقر – محسن | ||||||
۱۶۸ | شوشتر | جزایری – دکتر نعمت الله | ||||||
۱۶۹ | شهرضا | کیان – دکتر مرتضی قلی | ||||||
۱۷۰ | شهر کرد بختیاری | رئیسی – دکتر لطف الله | ||||||
۱۷۱ | شهسوار | یزدان پناه – دکتر عزت الله | در تاریخ ۱۰/۲/۱۳۵۳ از نمایندگی استعفا داد و به سمت وزیر مشاور برگزیده شد.
در آبان ماه ۱۳۵۳ آقای منصور ناصر خلعتبری بجای او انتخاب شد. | |||||
شهسوار | ناصر خلعتبری – دکتر منصور | |||||||
۱۷۲ | شیراز | عظیمی – دکتر عبدالرسول | ||||||
۱۷۳ | شیراز | رضوی – حسام الدین | ||||||
۱۷۴ | شیراز | مهرزاد - ایرج | ||||||
۱۷۵ | شیراز | اربابی – مهندس جواد | ||||||
۱۷۶ | شیراز | بازرگانی – دکتر جواد | ||||||
۱۷۷ | شیراز | سعادت – محمد مهدی | ||||||
۱۷۸ | شیراز | بهبهانی – دکتر حبیب الله | ||||||
۱۷۹ | شیروان | مسعودی – سید کاظم | ||||||
۱۸۰ | صومعه سرا | صوفی خلیلی – دکتر قاسم | ||||||
۱۸۱ | طارم علیا | وفا – دکتر حسین | ||||||
۱۸۲ | طوالش | رامبد – هلاکو | ||||||
۱۸۳ | فردوس | نجد شیبانی – علی نقی | ||||||
۱۸۴ | فریدن | صالحی – دکتر محسن | ||||||
۱۸۵ | فسا | مزارعی – بانو مهین دخت | ||||||
۱۸۶ | فومن | سمیعی – علی قلی | ||||||
۱۸۷ | فیروزآباد | دشتی – عبدالحسین | ||||||
۱۸۸ | قائنات | اعتمادی – دکتر محمد حسین | ||||||
۱۸۹ | قروه | صدر – دکتر میر وجیه الله | ||||||
۱۹۰ | قزوین | تنکابنی – دکتر سید محمد رضا | ||||||
۱۹۱ | قصر شیرین | حاتم – دکتر عباس | ||||||
۱۹۲ | قم | شکرائی – دکتر سید شفیع | ||||||
۱۹۳ | قوچان | بهادری – غلامرضا | ||||||
۱۹۴ | قوچان | پیرزاده – رضا | ||||||
۱۹۵ | کازرون | طباطبائی – سید عبدالحسین | ||||||
۱۹۶ | کاشان | ضرابی (صفاری) – بانو ژاله | ||||||
۱۹۷ | کاشمر | جلالی نوری – مهندس فضل الله | ||||||
۱۹۸ | کرج | زاهدی – مهندس عباس | ||||||
۱۹۹ | کرج | بدرخانی – محمد | ||||||
۲۰۰ | کرج | جهانی – امیرعباس | ||||||
۲۰۱ | کردکوی | سنگ – دکتر پرویز | ||||||
۲۰۲ | کرمان | مظهری – علی اصغر | ||||||
۲۰۳ | کرمان | محدث زاده – محمد علی | ||||||
۲۰۴ | کرمان | جندقی – مظفر | ||||||
۲۰۵ | کرمانشاه | دولتشاهی – بانو دکتر مهرانگیز | ||||||
۲۰۶ | کرمانشاه | رشید یاسمی – دکتر هوشنگ | ||||||
۲۰۷ | کرمانشاه | چنگیزی – عبدالرحیم | ||||||
۲۰۸ | کلیبر | اهری – کریم | ||||||
۲۰۹ | کنگاور | ایلخانی پور – عزت الله | ||||||
۲۱۰ | کوهدشت | همایونی – تیمسار سرلشگر فضل الله | ||||||
۲۱۱ | کهک | صدر – دکتر فضل الله | ||||||
۲۱۲ | کهکیلویه | نصر – مهندس حبیب الله | ||||||
۲۱۳ | گرگان | قادرپناه – مهندس سید محمد حسین | در تاریخ ۲۲/۵/۱۳۵۲ فوت کرد و در ششم دی ماه ۱۳۵۲ بانو دکتر مهین دخت گرگانی که بجای او انتخاب شده بود اعتبارنامه اش به تصویب رسید. | |||||
گرگان | گرگانی – بانو مهین دخت | |||||||
۲۱۴ | گرگان | عسگری – دکتر سید محمد علی | ||||||
۲۱۵ | گرمسار | شیخ رضائی – علی اصغر | ||||||
۲۱۶ | گلپایگان | معظمی – دکتر ولی الله | ||||||
۲۱۷ | گناباد | اقبال – بانو ایران دخت | ||||||
۲۱۸ | لار | پور بابائی – محمد علی | ||||||
۲۱۹ | لاهیجان | فیاض فاضلی – علی اصغر | ||||||
۲۲۰ | لاهیجان | ادیب سمیعی – نادر | ||||||
۲۲۱ | لنجان | وحیدنیا – دکتر سیف الله | ||||||
۲۲۲ | لنجان | نیکپور – محمد ابراهیم | ||||||
۲۲۳ | لنگرود | ابوالهدی لنگرودی – دکتر شمس الدین | ||||||
۲۲۴ | ماربین (همایونشهر) | اوحدی – حسن | ||||||
۲۲۵ | ماکو | موسوی ماکوئی – میراسدالله | ||||||
۲۲۶ | ماه نشان | مافی – فتح الله | ||||||
۲۲۷ | محلات | مجد – رضا | ||||||
۲۲۸ | مراغه | دادفر – دکتر حبیب | ||||||
۲۲۹ | مراغه | پیر – دکتر ولی الله | ||||||
۲۳۰ | مرند | مرندی – علی | ||||||
۲۳۱ | مریوان | خسروی کردستانی – دکتر محمد مهدی | ||||||
۲۳۲ | مسجد سلیمان | شمس – دکتر یحیی | ||||||
۲۳۳ | مشکین شهر | عدل – مهندس فیروز | ||||||
۲۳۴ | مشهد | ضیائی – دکتر محمود | ||||||
۲۳۵ | مشهد | شهرستانی – سید محمد | ||||||
۲۳۶ | مشهد | کفائی – دکتر حمید | ||||||
۲۳۷ | مشهد | اسکوئیان – دکتر عظیم | ||||||
۲۳۸ | مشهد | فرنود – کرامت الله | ||||||
۲۳۹ | مشهد | قدردان – علی اصغر | ||||||
۲۴۰ | مشهد | آموزگار – عبدالحسین | ||||||
۲۴۱ | مغان – گرمی | پسیان – نجفقلی | ||||||
۲۴۲ | ملاوی | کمالوند – علی | ||||||
۲۴۳ | ملایر | صائبی – مهندس حسن | ||||||
۲۴۴ | ملایر | اسعد رزم آرا – خلیل | ||||||
۲۴۵ | ممسنی نورآباد | تژده – عبدالحسین | ||||||
۲۴۶ | مهاباد | عزیز مرادی – رحیم | ||||||
۲۴۷ | میاندوآب | خانقاهی – حبیب | ||||||
۲۴۸ | میاندوآب | احتشامی – ابوالحسن | ||||||
۲۴۹ | میانه | طلوعی – محمود | ||||||
۲۵۰ | میانه | پناهی شریف – دکتر حمید علی | ||||||
۲۵۱ | میناب | معینی – مهندس عبدالمجید | ||||||
۲۵۲ | مینودشت | داروئی – یحیی | ||||||
۲۵۳ | نائین | مصطفوی نائینی – سید حسن | ||||||
۲۵۴ | نجف آباد | کسرائی – ابراهیم | ||||||
۲۵۵ | نطنز | محققی – دکتر حسن علی | ||||||
۲۵۶ | نقده | فتوحی – یحیی | ||||||
۲۵۷ | نور | شریف امامی – دکتر محمد محسن | ||||||
۲۵۸ | نوشهر | کیا – مهندس عبدالوهاب | ||||||
۲۵۹ | نهاوند | جلالی – مهندس اسماعیل | ||||||
۲۶۰ | نیر | طباطبائی دیبا – منوچهر | ||||||
۲۶۱ | نیشابور | خورشید – علی احمد | ||||||
۲۶۲ | نیشابور | حبیب اللهی – دکتر عبدالعظیم | ||||||
۲۶۳ | ورامین | دولو – محسن | ||||||
۲۶۴ | ورزقان | لقمان ادهم – دکتر علی قلی | ||||||
۲۶۵ | هشترود | موسوی (امین) – دکتر محمد حسین | ||||||
۲۶۶ | همدان | زاهدی – بانو هما | ||||||
۲۶۷ | همدان | طباطبائی – علی | ||||||
۲۶۸ | یزد | رشتی – دکتر محمد علی |
به موجب قانون جدول انتخابات مجلس شورای ملی مصوب ۱۵/۳/۱۳۵۰ خورشیدی «جدول ۲۶۸ نفری» به قانون انتخابات مجلس شورای ملی منضم گردید و جدول حوزه های انتخابیه مصوب ۱۸ خرداد ماه ۱۳۳۹ و جدول اصلاحی مصوب ۱۰/۴/۱۳۴۶ اصلاح شد.
دوره بیست و سوم مجلس شورای ملی
هیئت رئیسه سنی
منتخبه نهم شهریور ماه ۱۳۵۰ خورشیدی برابر با ۹ رجب ۱۳۹۱ قمری تیمسار سرلشگر فضل الله همایونی – رئیس آقای مهندس عباس زاهدی – نایب رئیس
آقای یحیی فتوحی – منشی آقای رحیم پور بردباری – منشی آقای بهمن شاهنده – منشی بانو دکتر مهرآفاق آصف زاده – منشی آقای دکتر حمید کفائی – منشی آقای دکتر یحیی شمس – منشی
دوره بیست و سوم مجلس شورای ملی هیئت رئیسه اجلاسیه اول منتخبه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۵۰ خورشیدی برابر با ۱۶ رجب ۱۳۹۱ قمری جناب آقای مهندس عبدالله ریاضی – رئیس آقای دکتر حسین خطیبی – نایب رئیس آقای دکتر جواد سعید – نایب رئیس
آقای دکتر مصطفی الموتی – رؤسای فراکسیون های پارلمانی احزاب ایران نوین و مردم طبق ماده ۱۳ آئین نامه داخلی
آقای هلاکو رامبد - رؤسای فراکسیون های پارلمانی احزاب ایران نوین و مردم طبق ماده ۱۳ آئین نامه داخلی
آقای مهندس صائبی– منشی آقای منوچهر پزشکی – منشی آقای محمد شهرستانی – منشی آقای دکتر سیف الله وحیدنیا – منشی بانو صدری بزرگ نیا – منشی آقای دکتر حسین وفا – منشی
آقای دکتر محمد حسین اعتمادی – کارپرداز آقای مهندس اسمعیل معینی زند – کارپرداز آقای کاظم مسعودی – کارپرداز
مدت هیئت رئیسه اجلاسیه اول طبق رأی مجلس شورای ملی در جلسه ۶۵ مورخ ۱۸/۴/۱۳۵۱ تا ۱۴ مهرماه تمدید شد.
دوره بیست و سوم مجلس شورای ملی هیئت رئیسه اجلاسیه دوم منتخبه ۱۴ مهرماه ۱۳۵۱خورشیدی برابر با ۲۷ شعبان ۱۳۹۲ قمری جناب آقای مهندس عبدالله ریاضی – رئیس آقای دکتر حسین خطیبی – نایب رئیس آقای دکتر جواد سعید – نایب رئیس
آقای دکتر مصطفی الموتی – رؤسای فراکسیون های پارلمانی آقای هلاکو رامبد - رؤسای فراکسیون های پارلمانی
آقای مهندس حسن صائبی – منشی بانو صدری بزرگ نیا – منشی آقای دکتر سیف الله وحیدنیا – منشی آقای دکتر محمد مهدی خسروی کردستانی – منشی آقای دکتر مظفر زعفرانلو- منشی آقای محمد علی پوربابائی – منشی
آقای سید حسن مصطفوی نائینی – کارپرداز
آقای مهندس اسمعیل معینی زند – کارپرداز
آقای سید کاظم مسعودی – کارپرداز
دوره بیست و سوم مجلس شورای ملی
هیئت رئیسه اجلاسیه سوم
منتخبه ۱۴ مهر ماه ۱۳۵۲ خورشیدی برابر با ۸ رمضان ۱۳۹۳ قمری
جناب آقای مهندس عبدالله ریاضی – رئیس
آقای دکتر حسین خطیبی – نایب رئیس
آقای دکتر جواد سعید – نایب رئیس
آقای دکتر مصطفی الموتی – رؤسای فراکسیون های پارلمانی
آقای هلاکو رامبد - رؤسای فراکسیون های پارلمانی
آقای مهندس حسن صائبی – منشی
آقای محمد علی پوربابائی – منشی
آقای دکتر سیف الله وحیدنیا – منشی
بانو صدری بزرگ نیا – منشی
بانو مهروش صفی نیا – منشی
آقای دکتر لطف الله رئیسی – منشی
آقای سید حسن مصطفوی نائینی – کارپرداز
آقای مهندس اسمعیل معینی زند – کارپرداز
آقای سید کاظم مسعودی – کارپرداز
دوره بیست و سوم مجلس شورای ملی
هیئت رئیسه اجلاسیه چهارم
منتخبه ۱۳ مهر ماه ۱۳۵۳ خورشیدی برابر با ۱۸ رمضان ۱۳۹۵ قمری
جناب آقای مهندس عبدالله ریاضی – رئیس
آقای دکتر حسین خطیبی – نایب رئیس
آقای دکتر جواد سعید – نایب رئیس
آقای دکتر مصطفی الموتی – رؤسای فراکسیون های پارلمانی
آقای هلاکو رامبد - رؤسای فراکسیون های پارلمانی
آقای مهندس حسن صائبی – منشی آقای محمد علی پوربابائی – منشی بانو دکتر مهین صنیع – منشی آقای دکتر مظفر زعفرانلو – منشی آقای علی اصغر مظهری – منشی آقای دکتر لطف الله رئیسی – منشی
آقای مهندس اسمعیل معینی زند – کارپرداز
آقای سید کاظم مسعودی – کارپرداز
آقای سید حسن مصطفوی نائینی – کارپرداز