پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر در بیست و یکمین سالگرد نهضت نوین تربیت پیشاهنگی ایران ۵ آذر ماه ۱۳۵۲

از مشروطه
نسخهٔ تاریخ ‏۲۶ نوامبر ۲۰۱۸، ساعت ۱۲:۵۵ توسط Bellavista1 (گفتگو | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخه جدیدتر← (تفاوت)
پرش به: گشتن، جستجو
سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بر پایه تاریخ اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بزرگ ارتشتاران

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۵۲ خورشیدی تازی

تصمیم‌های مجلس
ShahanshahShahbanouScoutIran1.jpg
ShahbanouGirlScout2b.jpg
Scouts in Iran 1975.jpg
بلیت اعانه ملی هفته کار نیک پیشاهنگی ۲ اسفند ماه ۱۳۴۶

پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر در بیست و یکمین سالگرد نهضت نوین تربیت پیشاهنگی ایران ۵ آذر ماه ۱۳۵۲


آغاز بیست و یکمین سال نهضت نوین تربیت پیشاهنگی ایران را به خواهران و برادران عزیز پیشاهنگ شادباش می‌گویم و برای همه آنان در سال نوینی که آغاز می‌شود پیروزی و موفقیت فراوان آرزو دارم.

پیشاهنگان ما با توجه به وظیفه و مأموریت ملی و بشری خویش، و بر اساس اصول انقلاب شاه و ملت، سهم سازنده مهمی را در تحقق هدف‌های این انقلاب به عهده دارند که یقین دارم در ایفای آن پیوسته کوشاتر خواهند بود، و بخصوص در نظر خواهند داشت که تحولات وسیع جامعه ایرانی در تمام زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی روز بروز مسئولیت‌های سنگین تر و در عین حال پرافتخارتری را متوجه آنان می‌سازد.

مایه خوشوقتی است که زمینه اصلی هفته کار نیک پیشاهنگی در سال جاری اهدای خون توسط پیشاهنگان بالاتر از هیجده سال در تهران اعلام شده است که با نظارت و همکاری مستقیم سازمان ملی انتقال خون انجام خواهد یافت. این فرصت به دختران و پسران پیشاهنگ ما می‌آموزد که چگونه می‌باید در هنگام لزوم حتی با نثار گرانبهاترین جزء وجود خود به یاری همنوعان خویش بشتابند. وظیفه دیگری که برای پیشاهنگان در سال جاری معین شده است همکاری با سازمان محیط زیست در زمینه بهسازی محیط است، و این نیز بدانان امکان آن می‌دهد که از این راه با ایفای نقش حساس خود در زمینه‌ای که با سرنوشت همه جامعه بشری ارتباط دارد بهتر آشنا شوند.

اکنون که سومین دهه نهضت نوین پیشاهنگی ایران آغاز می‌شود، همه پیشاهنگان کشور را به کوشش و تلاش بیشتری در راه وظائف خود دعوت می‌کنیم و در عین حال از کلیه سازمان‌های ملی و دولتی و وزارتخانه‌ها انتظار داریم که این سازمان سازنده جوانان کشور را در راه گسترش مرام پیشاهنگی از هر جهت یاری دهند.

پیروزی عمومی دختران و پسران پیشاهنگ، مربیان، اعضای شوراها و کمیته‌ها و مسئولان و وابستگان مکتب پیشاهنگی ایران را خواستارم.