بیانات شاهنشاه آریامهر هنگام بازدید از بیمارستان توانبخشی یحیاییان و باریابی هیات پارلمانی و دولتی و رسانه‌های آلمان غربی ۷ شهریور ۱۳۵۰

از مشروطه
نسخهٔ تاریخ ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۹:۱۷ توسط Bellavista1 (گفتگو | مشارکت‌ها) (اصلاح ارقام)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخه جدیدتر← (تفاوت)
پرش به: گشتن، جستجو
سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بر پایه تاریخ اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بزرگ ارتشتاران

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۵۰ خورشیدی تازی

درگاه انقلاب مشروطه


بیانات شاهنشاه آریامهر هنگام بازدید از بیمارستان توانبخشی شفا یحیاییان و باریابی هیات پارلمانی و دولتی و رسانه‌های آلمان غربی ۷ شهریور ماه ۱۳۵۰

برنامه‌های بهداشت و تنظیم خانواده از نظر ما اهمیت فراوانی دارد و باعث خوشوقتی ما خواهد شد که هیات‌های خارجی در بازدیدهای خود از ایران مسائل و پیشنهادهایی را که به نظرشان می‌رسد، به ما بگویند.

اغلب گفته می‌شود که کشور ما قابلیت جذب جمعیت بیشتری را دارد، ولی مسئله‌‌ای که در این مورد برای کشور ما مطرح است، مسئله کم آبی است. اگر مسئله آب هم مطرح نبود، رفاه مردم لزوم کنترل جمعیت را اجتناب‌ناپذیر می‌ساخت. هدف ما آن است که یک خانواده ایرانی در بهترین شرایطی که می‌توان برای آنان فراهم ساخت زندگی کند.

مدت اقامت شما در ایران کوتاه بود، ولی خوشوقت می‌شدیم اگر می‌توانستید پیشرفت‌های اجتماعی ایران را از نزدیک مشاهده کنید. امیدوارم در آینده‌ای که بسیار دور نخواهد بود، ایران بتواند هیأت‌هایی مشابه این هیأت که اکنون سرگرم بازدید از ایران هستند برای راهنمایی و حل مشکلات بهداشت و تنظیم خانواده به سایر کشورها گسیل دارد. هدف ما از این کشورها، کشور امریکا یا کشورهای اروپایی نیست، بلکه کشورهای بسیاری است که به این راهنمایی‌ها هنوز هم احتیاج دارند.