پیوند گروه تروریستی بادرماینهوف آلمان با کنفدراسیون دانشجویان ایرانی

از مشروطه
پرش به ناوبری پرش به جستجو


پلیس امریکاوجود رابطه میان تروریست‌های بادرماینهوف و افراطیون ایرانی را تایید کرد.

واشنگتن - خبرگزاری‌ها - پلیس امریکا کشف کرد که میان گروه تروریستی آلمانی بادرماینهوف و گروه‌های افراطیون ایرانی پیوندهایی وجود دارد. طبق گزارشی که روزنامه واشنگتن پست از قول منابع پلیس فدرال امریکا نقل کرده دو نفر از افراد مظنون به داشتن سوابق فعالیت‌های تروریستی که از گذرنامه‌های جعلی ایرانی استفاده می‌کردند تاکنون در امریکا تخت تعقیب قرارگرفته‌اند. گذرنامه‌های مورد استفاده اینان جزو گذرنامه‌های سفیدی بود که در جریان حمله دسته‌ای از عناصر افراطی ایرانی [۱] به کنسولگری ایران در ژنو در خرداد ماه ۱۳۵۵ برابر با ژوئن ۱۹۷۶ به سرقت رفته بود. در گزارشی که واشنگتن پست نقل کرده است گفته شده است که ممکن است عده‌ای دیگر از تروریست‌ها نیز تاکنون از گذرنامه‌های ربوده شده ایرانی برای سفرکردن از کشوری به کشور دیگری استفاده کرده باشند.

یکی از این گذرنامه‌ها اوایل سال جاری وقتی که تروریستی به نام « ماریون بریژیت فولکرس » در پاریس دستگیر گردید، نزد وی پیدا شده و یکی دیگر از همین گذرنامه‌ها اخیرا نزد تروریست بازداشت شده دیگر به نام « کریستینا کاتارینا برستر » به دست آمده است. این زن را هفته گذشته به اتهام آنکه به طور غیرقانونی وارد امریکا شده است بازداشت کرده‌اند.

تعداد دیگری از گذرنامه‌های ایرانی را نزد تروریست‌هایی که سال گذشته یک هواپیمای ارفرانس به وسیله آنان ربوده شد و آن را به موگادیشو پایتخت سومالی بردند پیدا کرده‌اند. اینها همان هواپیما ربایانی بودند که بعدا در فرودگاه موگادیشو هدف انتقامی و غافلگیرانه کوماندوهایی که از طرف دولت آلمان غربی فرستاده شده بودند، قرارگرفتند ولی در گزارش « واشنگتن پست » اشاره‌ای به چشم نمی‌خورد که حاکی از وجود رابطه‌ای بین گذرنامه‌های مورد استفاده ربایندگان هواپیمای ارفرانس با ماجرای به سرقت رفتن گذرنامه‌های ایرانی از کنسولگری ایرانی در ژنو بوده باشد.

کریستینا کاتارینا برستردر ایالت ورمونت امریکا به این اتهام که به طور غیرقانونی وارد امریکا شده است و هم چنین به خاطر اینکه با یکی از گروه‌های حمایت کننده دار و دسته تروریستی با بادرماینهوف آلمان غربی روابطی داشته، تحت پیگرد قرارگرفته است.

طبق گزارش واشنگتن پست گذرنامه‌ای که برستر از آن با نام ایرانی شهرزاد نوبری استفاده می کرده یکی از گذرنامه‌های متعددی بود که عده‌ای از دانشجویان افراطی ایرانی در ژوئن ۱۹۷۶ در جریان حمله‌ای به کنسولگری کشورشان در ژنو به غنیمت برده‌اند.

بن مایه‌ها