پیام علیاحضرت شهبانو فرح پهلوی در آغاز هفته کودک ۹ آبان ماه ۲۵۳۷ شاهنشاهی

از مشروطه
پرش به: گشتن، جستجو
والاحضرت رضا پهلوی ولیعهد ایران علیاحضرت شهبانو فرح پهلوی

درگاه شهبانو فرح پهلوی

والاحضرت شاهدخت فرحناز پهلوی

پیام علیاحضرت شهبانو فرح پهلوی در آغاز هفته کودک ۹ آبان ماه ۲۵۳۷ شاهنشاهی

خوشحالم که آغاز این هفته را به شما کودکان عزیز کشور تبریک می‌گویم.
این هفته به شما امیدهای فردای ایران اختصاص دارد و وظیفه مادران، پدران و مربیان شماست که با شناخت بیشتر مسایل شما و مسئولیتی که در فردای سازی ایران دارید در تربیت شما همت گمارند.
شما کودکان عزیز باید در نهایت آرامش و با آگاهی به وظیفه بزرگی که به عهده خواهید گرفت از کلیه امکاناتی که کشور به شما و برای شما اختصاص داده است به نحو شایسته‌ای بهره گیری نمایید. شما باید بدانید که هرگونه سهل انگاری در این وظیفه مهم سبب می‌شود که ارکان بنای ایران فردا با مصالحی سست و ناپایدار ساخته شود.
نظر بر اهمیت شما کودکان در اجتماع امروز باید هر روز و هر هفته سال برای شما باشد ولی اختصاص یک هفته ویژه به نام هفته کودک نمایانگر تجدید عهد سالیانه برای کسانی است که خود را وقف شما نموده‌اند تا با شما و به کمک طرح‌های نو و با نیروی تازه تری به فعالیت خود ادامه دهند.
اهمیت نقش شما در دنیای امروز بدان سان است که سازمان ملل متحد سال ۱۹۷۹ را برای دنیا « سال جهانی کودک » نامگذاری نموده است تا همه ملت‌ها با دید عمیق تری مسایل مربوط به کودکان را در سراسر جهان بررسی نموده و در بهبود هر چه بیشتر وضع کودک در دنیا بکوشند.
با توجه به این نکات سالی پرتلاش و مشکل از نظر دریافت مسایل کودکان در پیش داریم و به همه گروه‌های اجتماعی که با کودکان کشور در تماس هستند توصیه می‌نماییم که در این سال به اهمیت مسئولیت‌های خود واقف بوده و شرایطی ایجاد نمایند تا کودکان با پرورشی بهتر برای فردایی روشن تر پرداخت شوند.
توفیق همه خدمتگزاران کودکان را از خداوند متعال خواستارم.