پیام سازمان مجاهدین خلق ایران به پانزدهمین کنگره کنفدراسیون دانشجویان ایرانی آذر ۱۳۵۲

از مشروطه
پرش به ناوبری پرش به جستجو
نهضت آزادی ایران کنفدراسیون دانشجویان ایرانی

سازمان‌های تروریستی برای براندازی حکومت مشروطه پارلمانی در ایران

جبهه ملی

پیام سازمان مجاهدین خلق ایران به پانزدهمین کنگره کنفدراسیون دانشجویان ایرانی آذر ۱۳۵۲

بنام خدا و بنام خلق قهرمان ایران

رفقای دانشجو:

از درون سیستم پلیسی حاکم برکشور و از دل زندان تاریک و بزرگی که نام آن ایران است از درون سلول‌های زندان و میدان‌های تیر، از پشت سنگرها و از دل کمینگاه‌ها یعنی از میان توده‌های زحمتکشی که چشم به صبح تابناک نبرد دراز مدت خلق و فردای رهایی میهن دوخته‌اند به شما درود می‌فرستیم و عمیقا شما و همگی نیروهای آزادیخواه و دردمند خارج از کشور را به وحدت هر چه بیشتر در برابر دشمن یعنی امپریالیسم و ارتجاع داخلی به سرکردگی شاه فرا می‌خوانیم. از همه دست‌های گرم و اندیشه‌های روشنی که جنبش را به نحوی کمک کرده و خواهند کرد به سهم خود سپاسگزاری می‌کنیم و امیدواریم هموطنان خارج از کشور به خصوص شما دانشجویان در وظیفه میهنی‌ای که به عهده دارید بیشتر موفق باشید.

اکنون نزدیک به سه سال از عمر جنبش مسلحانه در کشور ما می‌گذرد. علیرغم همه تلاش‌های دشمن و به کار گرفتن تاره‌ترین شیوه‌های ضدانقلابی و علیرغم شهادت بیش از دویست تن از بهترین کادرهای ارزنده و باز علیرغم به اسارت افتادن هزار تن از مبارزین با اربابان امریکایی و اسراییلی‌اش انتظار داشتند که چریک مجاهد و فدایی را می‌توانند از میان مردم جدا کنند و سرکوب سازند، جنبش مسلحانه روزبروز ریشه‌های خود را عمیق‌تر در میان توده‌ها می‌گستراند و خود را به عنوان واقعیتی انکار ناپذیر به دوست و دشمن می‌نمایاند و زمینه‌های اعتراض و اعتصابات و شورش را بر نیروهای خلاق توده گشوده و آینده تابناک نبرد مسلحانه دراز مدت خلق را نوید می‌دهد.

سازمان ما که تنها راه رهایی را در نبرد مسلحانه دراز مدت خلق می‌داند و قدم‌های نخستین این راه دشوار و طولانی را همواره با دیگر نیروهای انقلابی کشور و با تایید نیروهای انقلابی خارج از کشور و انقلابیون منطقه، به طور موفقیت‌آمیز طی کرده و مرحله کنونی را مرحله مبارزه دموکراتیک ملی و ضد امپریالیستی تلقی می‌کند. زمینه‌های عمل کنفدراسیون جهانی و عموم دانشجویان خارج از کشور را به شکل زیر پیشنهاد می‌نماید و خوشوقت است که در بسیاری از موارد زیر تاکنون دست‌آوردهای با ارزشی وجود داشته است.

۱ - سازمان دانشجویان به عنوان یک خدمت صنفی و عادت دادن آنها به کار جمعی و تشکیلاتی.
۲ - ایجاد زمینه‌های فکری برای بالابردن سطح آگاهی سیاسی و انقلابی دانشجویان و تشدید احساس مسئولیت آنان نسبت به خلق و بسیج همه جانبه توده‌های دانشجویی خارج از کشور در راه خدمت به خلق زحمتکش ایران که همگی به او مدیونیم. در این مورد توجه به عینیات جامعه ایران از طریق فعالیت‌های تحقیقاتی راجع به اوضاع اقتصادی سیاسی و اجتماعی ایران، تدوین و نشر هرچه بیشتر تاریخ مبارزاتی ملی و ضداستعماری و نیز سیر مبارزات طبقاتی در کشور ما حائز اهمیت فراوان است.
۳ - افشای ماهیت رژیم و تماس با سازمان‌های بین‌المللی و آگاه کردن افکار عمومی جهان نسبت به جنایت‌های ضد انسانی که رژیم شاه بر مردم ما اعمال می‌دارد و پاره کردن ماسک به ظاهر مترقیانه‌ای که امپریالیسم به چهره شاه زده است.
۴ - دفاع از زندانیان سیاسی و جلوگیری از اجرای توطئه رژیم در کشتن تدریجی انقلابیون اسیر، ارسال هیات‌های ناظر و فشار بر رژیم شاه برای کوتاه کردن دست او از جان انقلابیون و مردم زحمتکش و آزادیخواه کشور.
۵ - حمایت از انقلابیون داخل کشور که جان خویش را فدای رهایی ایران می‌کنند به وسایل گوناگون، از نشر افکار و قهرمانی‌های آنان گرفته تا دادن کمک فکری و انتقال تجارب انقلابی دیگر خلق‌های جهان بدانان. هم‌چنین حمایت از کسانی که صدای حق‌طلبانه‌شان را پلیس شاه خفه می‌کند و رساندن آن صداها به گوش مردم ایران و جهان.
۶ - پشتیبانی از خانواده‌های شهدا و زندانیان سیاسی بهر وسیله ممکن به نحوی که آنها جای عزیزان از دست رفته خود را خالی نبینند، بر مقاومتشان بیافزایند و روحیه مبارزاتیشان تقویت گردد.
۷ - بزرگداشت یاد شهیدان که گرامی‌ترین هستی خود را در راه رهایی وطن گذارده‌اند و استفاده از این مناسبت برای بسیج دانشجویان و عمیقتر کردن آگاهی و احساس مسئولیت آنان نسبت به سرنوشت خلق.
۸ - حمایت از انقلابیون جهان و منطقه به خصوص خلق‌های قهرمان فلسطین و ظفار زیرا امروز سرنوشت انقلاب‌های رهایی‌بخش در جهان و بخصوص در منطقه دارای پیوندی ارگانیک است.
۹- ایجاد ارتباط هر چه بیشتر با داخل کشور و ایفای نقش پشت جبهه فعال برای مبارزه داخل کشور همانطور که دانشجویان دیگر خلق‌های انقلابی در خارج از کشور خود انجام داده و می‌دهند و بالاخره آماده شدن برای انجام وظیفه در میدان نبرد همراه با مردم و در میان آنان.
۱۰ - الهام گرفتن از جو وحدت طلبانه داخل که تجلی آن در بیدادگاه نظامی دشمن به وسیله چهار تن از برادران مجاهد ما که محکوم به اعدام شده بودند دیده شد.

ناصر صادق و دیگر برادران شهید پس از شنیدن حکم اعدام خود، از اندیشه پیشبرد جنبش غافل نمانده مهترین اصلی که موفقیت نبرد را تضمین می‌کند یعنی اصل وحدت را خاطر نشان ساختند. آنها با سایر گروه‌های انقلابی اعلام همبستگی نموده سفارش کردند که این اولین قدم برای تشکیل جبهه متحد می‌باشد. باید از انقلابیون راستین خلق الهام گرفت و از اموری که موجبات چند دستگی را بین هموطنان ما در خارج از کشور فراهم می‌آورد و نیروها را به جای جهت دادن به سوی هدف واحد پراکنده و تلف می‌کند پرهیز کرد.

منافع خلق ما ایجاب می‌کند که تضادهای فرعی را کنار بگذاریم و حل تضاد اصلی را که تضاد همگی خلق از یک طرف و امپریالیسم و رژیم دست‌نشانده او از طرف دیگر است هدف فعالیت‌های خود قراردهیم. این درس بزرگ را از خلق پیروزمند ویتنام یاد بگیریم.

رفقا!

ما یک بار دیگر از کلیه اقداماتی که در حمایت از مبارزه حق‌طلبانه خلق و بخصوص در تایید از مبارزه مسلحانه و تجلیل از شهدا و دفاع از زندانیان در خارج از کشور انجام شده و می‌شود و از نقشی که کنفدراسیون جهانی بنا بر وظیفه میهنی خود به عهده داشته به نوبه خود قدردانی نموده و برای کنگره شما موفقیت آرزو می‌کنیم

سازمان مجاهدین خلق ایران - آذر ۱۳۵۲