پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر در سالروز بنیاد لژیون خدمتگزاران بشر ۲۳ خرداد ماه ۱۳۵۰

از مشروطه
نسخهٔ تاریخ ‏۲۱ فوریهٔ ۲۰۱۸، ساعت ۱۸:۲۵ توسط Bellavista1 (گفتگو | مشارکت‌ها) (added Category:لژیون خدمتگزاران بشر using HotCat)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخه جدیدتر← (تفاوت)
پرش به: گشتن، جستجو
سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بر پایه تاریخ اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بزرگ ارتشتاران

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۵۰ خورشیدی تازی

لژیون خدمتگزاران بشر


پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر در سالروز بنیاد لژیون خدمتگزاران بشر ۲۳ خرداد ماه ۱۳۵۰


گرامی‌ترین افتخارات تمدن و فرهنگ مردم این سرزمین، وسعت و عظمت افکار و اندیشه‌های خیرخواهانه و بشردوستانه است. کوروش بزرگ، بنیان‌گذار شاهنشاهی ایران، با صدور منشور آزادی خود این دفتر زرین را گشود. نیاکان نیک‌اندیش من هر یک برگی به آن افزودند و این گنجینه گرانبهای تمدن بشری را به ما سپردند. ما با الهام از این اندیشه‌های بزرگ انسانی و با استفاده از تجاربی که از کار و خدمت سپاهیان انقلاب به دست آمده بود، طرحی در راه تأمین رفاه و آسایش مادی و معنوی انسان‌ها عنوان کردیم که در خانواده ملل جهان با حسن قبول تلقی و پذیرفته شد. مقرر داشتیم لژیون خدمتگزاران بشر با استظهار به عنایات خاصه ما، تحت حمایت و سرپرستی عالیه ما برای تحقق هدف‌های خود داوطلبان پاکدل را به خدمت دعوت کند و با تجهیز نیروی آنان وسایل و روش‌های پیشرفته امروز را در پیکار با رنج‌هایی که بشریت را آزار می‌دهند، به کار گیرد. شما این دعوت را پذیرفتید. امروز در این خانواده بیش از ۶۰هزار نفر داوطلب آماده خدمتگزاری به جامعه بشریت هستند.

نخستین خدمتی که شما داوطلبان ایرانی در سطح ملی بر عهده گرفتید، افتخارآمیز به انجام رسید. در این برنامه موفقیت شما در جلب همکاری و مشارکت مردمانی که به خدمتشان کمر بسته بودید، شایسته کمال توجه است. در خدمات دیگری که در پیش دارید، قطعاً چون مهارت و صمیمیت و فداکاری در کار هست، موفق و مؤید خواهید بود.

خوشوقتم که تاکنون منشاء خدمات بسیار ارزنده‌ای بوده‌اید که در سازندگی محیط و خدمت به مردم مشارکت داشته باشید.

سازمان اداری شما با مطالعات کافی و گام‌های مطمئن طرح سازمانی را که جوابگوی احتیاجات و توقعات چندین هزار داوطلب باشد، ریخته است و اساسنامه‌ای را که با توجه به پیشنهادهای ما و مصوبات مجمع عمومی ملل متحد تدوین شده است، مبنای گسترش خدمات شما در سطح ملی قرار خواهد داد.

سازمان‌های عمومی کشور به اهمیت نقش لژیون و سهم شما داوطلبان در تأمین مشارکت بیشتر مردم در خدمات عمومی و رشد ملی توجه دارند و آماده هستند برای پیشرفت و انتشار این فلسفه بزرگ با شما صمیمانه همراهی و همگامی نمایند.