پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر به نخستین مجمع عمومی بانک فرهنگیان ایران ۴ تیر ماه ۲۵۳۶ شاهنشاهی

از مشروطه
پرش به ناوبری پرش به جستجو
جشن سدمین سالگرد زادروز اعلیحضرت رضا شاه بزرگ ۲۴ اسفند ماه ۲۵۳۶ شاهنشاهی درگاه اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۲۵۳۶ شاهنشاهی

برنامه عمرانی ششم/سال ۲۵۳۷ شاهنشاهی

پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر به نخستین مجمع عمومی بانک فرهنگیان ایران ۴ تیر ماه ۲۵۳۶ شاهنشاهی

تشکیل نخستین مجمع عمومی بانک فرهنگیان ایران را به جامعه فرهنگیان کشور تبریک می‌گوییم. بانک فرهنگیان ایران که تشکیل آن به موجب فرمان مورخ ۱ فروردین ماه ۲۵۳۶ شاهنشاهی تحقق و فریبا با سرمایه گزاری بیش از ۲۰۰ هزار نفر از فرهنگیان کشور آغاز به کار خواهد نمود، نمونه تازه‌ای از مشارکت و همیاری قشر تحصیلکرده و روشنفکر در یک امر اقتصادی است که باالمال درتوسعه و پیشرفت اقتصاد کشور نیز تاثر به سزا و قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت. ، همان طور که منظور نظر ما بود این بانک در جهت تجهیز و جذب پس انداز‌های کوچک و پراکنده در سطح کشور به ویژه از فرهنگیان برای سرمایه گزاری در فعالیت‌های مربوط به مسکن و وصول به سایر وسایل رفاهی اهتمام خواهد ورزید و در این راه مسلما از کوشش و مساعی جامعه فرهنگیان کشور بهره گیری خواه نمود.

استقبال فرهنگیان سراسر کشور برای خریا سهام بانکی که متعلق به خودشان است بسیار پر شور و کم نظیر بود و بی تردید به نوبه خود نشان دهنده روح همبستگی و یگانگی بین مربیان فرزندان ایران زمین است که تحت لوای آرمان‌های رستاخیز ملت ایران به ابعاد تازه‌ای از حس همکاری و تفاهم و مشارکت دست یافته‌اند. انتظار داریم که نخستین مجمع عمومی بانک در کار خود توفیق یابد و وزارت آموزش و پرورش و اعضای هیات مدیره و مدیران اجرایی بانک نیز با درک وظایف و مسئولیت‌های خطیری که بر عهده دارند در رسیدن به هدف‌های مورد نظر و در اجرای برنامه‌های توسعه و رشد بانک مساعی لازم را به کار برده، نقش خود را به بهترین وجه ایفا نمایند.