پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر به مناسبت گشایش ششمین دوره برنامه آموزش عالی مدیریت در مهمانخانه گچسر ۱۷ تیر ماه ۱۳۴۵

از مشروطه
پرش به: گشتن، جستجو
برنامه عمرانی سوم/سال ۱۳۴۵ درگاه اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۴۵ خورشیدی تازی

بیست و پنجمین سال شاهنشاهی اعلیحضرت محمدرضا شاه پهلوی آریامهر

۱۷ تیر ۱۳۴۵

پیام شاهنشاه به‌مناسبت گشایش ششمین دوره برنامه آموزش عالی مدیریت

(در مهمانخانه گچسر)

باعث مسرت خاطر ما است که پنجمین دوره برنامه مدیریت ایران با موفقیت برگزار گردیده‌است و اینک ششمین دوره آن آغازمی‌گردد.

سرزمین ما از نظر منابع طبیعی و انسانی در زمره غنی‌ترین ممالک جهان است، و خوشبختانه در سالهای اخیر کوشش بسیار به عمل آمد تا این منابع به بهترین وجهی مورد بهره‌برداری قرارگیرد و مساعی فراوان مبذول گردید تا دورافتاده‌ترین مردم این کشور نیز از پیشرفت همه‌جانبه امور بهره‌ور گردند.

هدف اساسی از این مساعی، ریشه‌کن کردن فقر و جهل و ایجاد شرایط مساعدتر برای زندگانی مرفه و سعادتمند مردم این سرزمین است که از ثمرات آن نسلهای آینده نیز برخوردار شوند و کشوری آبادتر به آیندگان بسپارند.

در اجرای این برنامه وسیع و طولانی است که اهمیت وجود مدیران لایق و ورزیده به منظور پیش‌بردن امور و لزوم اجرای برنامه‌های آموزش مدیریت آشکارمی‌گردد.

در این برنامه‌ها باید هدف این باشد که به کمک تحقیقات و تجربیات علمی بهترین روش استفاده از نیروی انسانی مشخص شود و با آموزش مدیران لایق و مستعد راه پیشرفت در امور اداری و بازرگانی به سرعت هموارگردد و از صرف هزینه‌های زائد و اتلاف وقت جلوگیری به عمل آید.

پیشرفت دنیای متمدن امروز ایجاب می‌کند که ارزیابی استعدادها و انتخاب افراد برای احراز مشاغل در سازمانهای دولتی و ملی بر اصول و موازین جدید مدیریت استوارشود و اهمیت نقش بی‌طرفانه مأمور دولت در خدمت به مردم به خوبی تفهیم گردد و با مدیریت صحیح خدمات کارکنان سازمانها در راه خیر و صلاح عمومی افزایش یابد.

توفیق مسئولان برنامه و شرکت‌کنندگان در آن را در رسیدن به این هدف از خداوند متعال خواستارم. امید است همواره همکاری مراکز علمی با سازمان‌های صنعتی و اداری کشور در اجرای این گونه برنامه‌ها قرین موفقیت باشد.

درگاه انقلاب شاه و مردم