پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر به مناسبت گشایش سومین کنگره دامپزشکی ایران ۲۴ فروردین ماه ۱۳۴۸

از مشروطه
نسخهٔ تاریخ ‏۱۱ اکتبر ۲۰۱۸، ساعت ۰۴:۴۹ توسط Bijan (گفتگو | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخه جدیدتر← (تفاوت)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
برنامه عمرانی چهارم اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بزرگ ارتشتاران

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۴۸ خورشیدی تازی

روزشمار انقلاب شاه و مردم


۲۴ فروردین ۱۳۴۸

پیام شاهنشاه به‌مناسبت گشایش سومین کنگره دامپزشکی ایران

تشکیل سومین کنگره دامپزشکی ایران، موجب خرسندی ما است.

پیشرفتهایی که طی سالهای اخیر در زمینه جلوگیری از بیماریهای دام و طیور و امراض مشترک انسان و حیوانات در کشور ما حاصل شده‌است، تا اندازه‌ای امیدوارکننده است.

در جهان امروز که دانش بشری با سرعت پیش می‌رود، کارشناسان ما به هر رشته و صنف که تعلق داشته‌باشند، باید خود را در جریان تازه‌ترین پیشرفتهای علوم قراردهند و اندوخته‌های علمی و عملی خویش را با کمال علاقمندی در راه تأمین سعادت کشور و بهبود زندگانی هم‌میهنان خود، مخصوصاً در تأمین رفاه دهقانان و آبادانی روستاها که سرلوحه برنامه عمرانی کشور است، به کار اندازند.

ما نباید تنها به اقتباس علوم از دیگران اکتفاکنیم، بلکه باید بکوشیم تا از راه انجام تحقیقات و بررسیهای علمی به سرمایه دانش بشری بیفزاییم و در خدمت به جهان بشریت سهم مؤثری داشته‌باشیم.

با تحولی که اخیراً در برنامه‌های تحقیقاتی دانشگاهها صورت گرفته‌است، تحقق این آرمان چندان دور نخواهدبود. مخصوصاً انتظارداریم در زمینه بررسیهای دامپزشکی، دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و انستیتوی رازی وظایف خود را چنانکه شایسته است، انجام دهند.

تشکیل این کنگره طبعاً مانند کنگره‌های سابق در پیشرفت برنامه‌های دامپزشکی و دامپروری کشور مؤثر خواهدبود و دامپزشکان ایران را در انجام وظایفی که به عهده دارند، کمک خواهدکرد و امیدواریم از این راه موجبات ترقی دامداری و دامپروری و افزایش مواد غذایی در کشور فراهم گردد.