پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر به مناسبت برگزاری مجمع سالانه انجمن بین‌المللی روابط عمومی در تهران ۲۹ فروردین ماه ۱۳۴۷

از مشروطه
نسخهٔ تاریخ ‏۱۰ اکتبر ۲۰۱۸، ساعت ۱۰:۵۸ توسط Bijan (گفتگو | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخه جدیدتر← (تفاوت)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
برنامه عمرانی چهارم درگاه اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی شاهنشاه آریامهر

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۴۷ خورشیدی تازی

کنفرانس جهانی حقوق بشر - تهران ۲ تا ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۴۷


پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر به مناسبت برگزاری مجمع سالانه انجمن بین‌المللی روابط عمومی در تهران ۲۹ فروردین ماه ۱۳۴۷

تشکیل جلسات شورا و مجمع سالانه انجمن بین‌المللی روابط عمومی در ایران موجب خوشوقتی ما است. همچنین موجب مسرت است که موضوع مورد بحث جلسات این مجمع مشکلات موجود در پیکار با بی‌سوادی و نقش روابط عمومی در مقابله با این مشکلات قرار داده شده‌است.

مبارزه با بی‌سوادی یعنی پیکار با اهریمنی که مانع بزرگی در راه توسعه و ترقی ملتها به شمار می‌رود، یکی از عمده‌ترین مسایلی است که جهان امروز با آن روبه‌رو است و ما که خود پیشرو پیکار جهانی با بی‌سوادی هستیم، اعتقادداریم که این پیکار وقتی به پیروزی می‌انجامد که در آن همه نیروهای اجتماعی جوامع مختلف گیتی در یک جبهه واحد، دوش به دوش یکدیگر تلاش کنند.

البته جوامع پیشرفته که از لذت بهره‌مندی از علم و دانش برخوردارند و از مشکلات برقراری ارتباط با جوامع عقب‌مانده آگاه هستند، بایستی نقش مؤثری در این مبارزه برعهده گیرند. به خصوص روابط عمومی که از پدیده‌های جالب دنیای مترقی کنونی است، خود عامل مؤثری در پیکار جهانی با بی‌سوادی می‌تواند باشد و انتخاب موضوع مورد بحث برای جلسات این مجمع نشان روشن‌بینی مسئولان انجمن بین‌المللی روابط عمومی و وقوف آنان به اهمیت وظایف و نقش روابط عمومی در حل مسایل جهانی است.

امید است در این پیکار جهانی، با کمک شما عاملان روابط عمومی، پیروزی کامل نصیب نوع بشر گردد و بدین طریق افتخار بزرگی برای قرن ما در تاریخ بشریت ثبت بشود.

آرزوداریم که در آینده نزدیک همه افراد بشر از برکت صلح پایدار و زندگانی همراه با دانش و بینش برخوردار گردند.