پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهردر گشایش دوازدهمین کنگره سالانه مناطق لاینز ایران در تبریز ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۱

از مشروطه
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بر پایه تاریخ اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بزرگ ارتشتاران

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۵۱ خورشیدی تازی

تصمیم‌های مجلس


پیام اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهردر گشایش دوازدهمین کنگره سالانه مناطق لاینز ایران در تبریز ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۱


تشکیل دوازدهمین کنگره سالانه مناطق لاینز ایران را در شهر تاریخی تبریز به کلیه شیرزنان و شیرمردان تبریک گفته و آرزومندیم که شما افراد بشردوست و آماده به خدمت با ادامه انجام وظایف و تکالیف ملی و بین‌المللی دین انسانی خویش را بیش از پیش به هموطنان و همنوعان خود اداء نمایید.

آمادگی باشگاه‌های لاینز ایران در انجام خدمات اجتماعی و انسانی موجب رضایت خاطر ما است. شرکت فعالانه شما در جشن ۲۵۰۰ سال شاهنشاهی ایران، خرید دبستان‌های یادبود، انجام مسابقه مقاله نویسی بین دانش آموزان کشور راجع به برگزاری و اثرات این جشن، توجه به امور جوانان و تشکیل باشگاه‌های جوان شیران به منظور آمادگی آنان جهت قبول مسئولیت در آینده، بررسی و مطالعه در مسائل مختلف اجتماعی، و بالاخره کمک‌های مادی باشگاه‌های لاینز به افراد و مؤسسات مختلف نشانه علاقه باطنی شیرزنان و شیرمردان است. ما همچنان از شما افراد وطن دوست و روشنفکر انتظار داریم که با توجه به ندای وجدان و احساس مسئولیت با روحیه‌ای انقلابی وظیفه ارشاد و راهنمایی را در جهت توسعه و پیشرفت دنبال کرده و با همکاری افرادی معتقد و مؤمن به اصول انقلاب اشخاص بی توجه و بی تفاوت را آگاه و رهنمون گردید.

برنامه خدمتی باشگاه‌های لاینز باید با توجه به مقتضیات زمان و مکان و سطح فکری مردم هر محل به طریقی تنظیم شود که قابل اجراء بوده و مفید به حال مردم محل باشد تا سایرین نتیجه مثبت کار را مشاهده کنند و بدانچه انجام شده معتقد گردند. ما در گذشته متذکر شده‌ایم که در کلیه تحولات اجتماعی حتی در اجرای انقلاب اداری نیز باید از نظرات مردم و تشریک مساعی آنان به منظور پیشبرد هدف‌های این انقلاب حداکثر استفاده بشود و مرد م ایران نیز با آشنایی به تکالیف و وظایف خویش باید در جریان کارها قرار گیرند. ما به دستگاه‌های مختلف دولتی دستور داده‌ایم که جهت اجرای مسائل مختلف اجتماعی با سازمان‌های تعاونی و خدمتی کشور مانند باشگاه‌های لاینز همکاری نزدیک داشته باشند. کلیه افراد این مرز و بوم اعم از ساکنین شهرهای بزرگ تا روستاهای کوچک طبعاً باید علاقمند به پیشرفت‌های اجتماعی باشند و پیشرفت‌های واقعی و ریشه دار نیز در هر ناحیه باید با شرکت مردم همان ناحیه صورت گیرد. باشگاه‌های لاینز ایران می‌توانند در شهرهای مختلف ایران با مسئولین اداری کشور همکاری صمیمانه داشته و جهت بهبود وضع و اعتلای کشور کوشش و مجاهدت لازم را به عمل آورند.

با اظهار رضایت از خدمات اجتماعی و انسانی باشگاه‌های لاینز ایران موفقیت بیشتر کلیه شیرزنان، شیرمردان و جوان شیران را در ادامه خدمت خواستاریم.