پیام اعلیحضرت محمدرضا شاه پهلوی آریامهر به سمینار تغذیه و بهداشت و تکنولوژی مواد غذایی ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۴۵

از مشروطه
پرش به: گشتن، جستجو
برنامه عمرانی سوم/سال ۱۳۴۵ درگاه اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۴۵ خورشیدی تازی

بیست و پنجمین سال شاهنشاهی اعلیحضرت محمدرضا شاه پهلوی آریامهر


پیام اعلیحضرت محمدرضا شاه پهلوی آریامهر به سمینار تغذیه و بهداشت و تکنولوژی مواد غذایی ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۴۵

ساعت ۹ و نیم بامداد سمینار تغذیه و تکنولوژی مواد غذایی با پیام شاهنشاه آریامهر در انستیتو خواربار و تغذیه گشایش یافت. در این سمینار که با شرکت کارشناسان ایرانی و جهانی تغذیه تا روز پنجشنبه آینده ادامه می‌یابد، مسایل تغذیه بررسی خواهد شد و پس از پایان نشست‌ها قطعنامه‌ای نوشته خواهد شد. دکتر شاهقلی وزیر بهداری پیام شاهنشاه آریامهر را هنگام گشایش سمینار تغذیه و بهداشت و تکنولوژی مواد غذایی خواند:

خوشوقتیم که سمنیار تغذیه و بهداشت و تکنولوژی مواد غذایی با حضور گروهی از دانشمندان ایرانی و استادان عالیقدر کشورهای دیگر آغاز به کار می‌کند. با توجه به اینکه امر تغذیه و مواد غذایی از مسایل مهم اجتماعی دنیای امروز می‌باشد و این امر با ازدیاد سریع جمعیت دنیا هر روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، انتظار ما آن است که مذاکرات و گفتگوهای این سمینار به نحوی باشد که دانشمندان و استادان شرکت کننده موفق شوند کارشناسان کشور ما را اعم از پزشک، دامپزشک، مهندس کشاورز و شیمی دان و یا مدیران و صاحبان صنایع غذایی از آخرین پیشرفت‌هایی که در رشته علوم تغذیه و طرق ازدیاد فرآورده‌های غذایی و مخصوصا وسایل و تکنیک سالم نگاهداری آنها حاصل گردیده آگاه سازند.
یقینا استادان عالیقدری که در این سمینار شرکت دارند، کوشش خواهند کرد که راه‌های تازه‌ای برای بهتر و سالم تر زیستن افراد از طریق تغذیه صحیح و متداول ارایه نمایند، بدیهی است که با تغذیه مناسب، بازده فعالیت‌های بدنی و فکری مردم افزایش کلی می‌یابد و در نتیجه میزان درآمد و سطح زندگی آنان بالا می‌رود و این امر به نوبه خود وضع تغذیه و سلامت آنان را باز هم بهتر و رضایت بخش تر می‌سازد.
در کشور ما در چند سال اخبر با انقلاب اجتماعی و الغای رژیم ارباب و رعیتی و اجرای برنامه‌های اصلاحات ارضی، قدم‌های بزرگی در راه بهبود وضع زندگی اکثریت ساکنین کشور که از روستاییان تشکیل می‌گردد، برداشته شده و این امر زمینه بسیار مساعدی را برای بکار بردن نتایج حاصله از علوم و فنون جدید در طریق بهبود وضع تغذیه و بهداشت مردم و بکار بستن روش‌های علمی جدید و توسعه صنایع غذایی فراهم ساخته است، مایه خوشوقتی است که امروز این سمینار در موسسه نوبنیاد خواربار و تغذیه ایران تشکیل می‌گردد، زیرا این موسسه در مدت کوتاهی توانسته است به صورت یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی ارزنده درآید.
توفیق سمینار و کامیابی محققین و استادان شرکت کننده را در راه پر ارج و شریفی که در پیش دارند خواستاریم.