مذاکرات مجلس شورای ملی ۲۳ مهر ۱۳۴۶ نشست ۲

از مشروطه
پرش به ناوبری پرش به جستجو
مجلس شورای ملی مجموعه قوانین دوره قانونگذاری بیست و دوم تصمیم‌های مجلس

مجلس شورای ملی مذاکرات دوره قانونگذاری بیست و دوم

قوانین انقلاب شاه و مردم
مذاکرات مجلس شورای ملی ۲۳ مهر ۱۳۴۶ نشست ۲

مذاکرات مجلس شورای ملی

صورت مشروح مذاکرات مجلس روز یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۴۶ نشست ۲

جلسه: ۲

صورت مشروح مذاکرات مجلس روز یکشنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۴۶

فهرست مطالب:

مجلس در ساعت نه و ده دقیقه صبح به ریاست سنی تیمسار سرلشگر فضل‌الله همایونی تشکیل گردید.

- بیانات آقای رئیس به مناسبت روز ولادت علیاحضرت فرح پهلوی شهبانوی ایران‏

۱- بیانات آقای رئیس به مناسبت روز ولادت علیاحضرت فرح پهلوی شهبانوی ایران‏

رئیس- به طوری که نمایندگان محترم استحضار دارند روز قبل مصادف بود با سالروز ولادت با سعادت علیاحضرت فرح پهلوی شهبانوی گرامی ایران و چون دیروز جلسه نداشتیم امروز اجازه فرمایید از طرف خود و نمایندگان مجلس شورای ملی و ملت ایران این روز فرخنده و میلاد مسعود را به پیشگاه مبارک اعلیحضرت همایون شاهنشاه آریامهر و علیاحضرت فرح پهلوی شهبانوی ایران و والا حضرت همایون ولایتعهد و خاندان جلیل سلطنت از صمیم قلب تبریک و تهنیت عرض نماید.(احسنت)

ملت ایران به شخصیت بارز و اصالت ذاتی و شایستگی و کاردانی شهبانوی رؤف و مهربان خود آگاه است. (صحیح است) شهبانوی ایران با قلبی سر شار از عواطف تمامی اوقات گرانبهای خویش را در بسط و توسعه مؤسسات خیریه کشور و برقراری اصول تعاون اجتماعی و رفاه و آسایش ملت مصروف می‌فرمایند.(صحیح است)

چنانچه هم اکنون مؤسسات خیریه بزرگی تحت ریاست عالیه و رهبری علیا حضرت شهبانوی ایران در رشته‌های مختلف، خدمات خیریه و اجتماعی و درمانی دامنه فعالیت خود را در سراسر کشور گسترش داده‌اند (صحیح است) و نتایج ثمر بخش آن در همه جا معلوم و مشهود است.

سلامتی شاهنشاه مفخم که همواره با اعتقاد راسخ به مبانی مذهبی مورد عنایت و تفضل ذات پروردگار توانا می‌باشند و علیا حضرت فرح پهلوی شهبانوی گرامی و والاحضرت همایون ولیعهد عظمی و خاندان جلیل سلطنت را از درگاه خداوند متعال مسئلت نموده و برای ملت عزیز و کهنسال ایران سربلندی و شکوه آرزومندیم.(احسنت احسنت)

- قرائت اسامی هیئت رئیسه

۲- قرائت اسامی هیئت رئیسه

رئیس- گزارش مربوط به انتخاب هیئت شعب رسیده است قرائت می‌شود.

(بشرح زیر قرائت شد)
شعبه اول
رئیس آقای سرتیپ‌پور
نواب رئیس آقایان دکتر میر علاء- دکتر غنی
مخبر آقای صدر کیوان
منشی آقایان ثامنی- دانشمند
شعبه دوم
رئیس سرلشگر همایونی
نواب رئیس خانم نیره سعیدی- آقای دکتر متین
مخبر آقای مهندس فروهر
منشی آقایان مهندس یارمحمدی- جوانشیر
شعبه سوم
رئیس تیمسار سر لشکر نکوزاد
نواب رئیس آقایان مهندس پرویز بهبودی- دکتر رضوانی
مخبر آقای دکتر قهرمان
منشی آقایان صائب- محمدتقی معزی
شعبه چهارم
رئیس آقای کوروس
نواب رئیس آقایان دکتر فربود- پروفسور مخبر فرهمند.
مخبر آقای دکتر کیان
منشی آقایان مهندس اردلان، اولیا
شعبه پنجم
رئیس آقای دکتر محمد ضیایی
نواب رئیس آقایان ادیب سمیعی- توسلی
مخبر آقای مهندس اسدی سمیع
منشی آقایان مهندس شهرستانی- دکتر درودی
شعبه ششم
رئیس خانم جهانبانی
نواب رئیس آقایان باقر شریعت. ملک‌زاده آملی
مخبر آقایان مرتضوی
منشی آقایان مافی- مهندس ریاحی

- تصویب صورت جلسه

۳- تصویب صورت جلسه

رئیس- صورت مذاکرات جلسه قبل توزیع شده است و خانم‌ها و آقایان نمایندگان محترم ملاحظه فرموده‌اند نسبت به آن نظری نیست؟(اظهاری نشد) صورت جلسه تصویب می‌شود.

مصطفوی نایینی- اعلام تصویب فرمودید ولی به اکثر نمایندگان نرسیده است.

رئیس- صورت جلسه موجود است خدمت آقایان توزیع می‌شود.

- قرائت اسامی اعضاء و هیئت رئیسه کمیسیون تحقیق

۴- قرائت اسامی اعضاء و هیئت رئیسه کمیسیون تحقیق

رئیس- اسامی اعضاء و هئیت رئیسه کمیسیون تحقیق قرائت می‌شود.

(بشرح زیر خوانده شد)
کمیسیون تحقیق

شعبه اول

آقایان فخر طباطبائی- مهندس پروشانی مهرزاد.

شعبه دوم

آقایان مصطفوی نائینی- دکتر صالحی- پزشکپور.

شعبه سوم

آقایان دکتر مدنی- مهندس فیروزعدل- مهندس برومند.

شعبه چهارم

آقایان دکتر عاملی تهرانی- ارسنجانی- خانم دکتر دولتشاهی.

شعبه پنجم

آقایان شیخ‌الاسلامی- مهندس ارفع- دکتر سبزواری.

شعبه ششم

آقایان دکتررهنوردی- دکتر مهذب- سعید وزیری.
هئیت رئیسه کمیسیون تحقیق
رئیس- آقای مهندس ارفع
نواب- آقایان مهندس برومند- دکتر مهذب
مخبر- آقای سعیدوزیری
منشی- آقایان دکترعاملی تهرانی- دکتر سبزواری

- اجرای مراسم تحلیف بوسیله سه نفر از آقایان نمایندگان

۵- اجرای مراسم تحلیف بوسیله سه نفر از آقایان نمایندگان

رئیس- چون در جلسه گذشته عده‌ای از آقایان نمایندگان سوگند یاد نکرده‌اند حالا بقیه مراسم تحلیف انجام می‌شود. آقایان دکتر شفیع امین- ابوالقاسم پاینده و زرگرزاده حاج باغلو تشریف بیاورند.

(در این موقع کلام‌الله مجید را با احترامات لازمه به تالار جلسه آورده و عموم حضار قیام نمودند) و آقای دکتر شفیع امین قسم‌نامه را بشرح ذیل قرائت و آقایان پاینده و زرگرزاده حاج باغلو تکرار نموده و ذیل قسم‌نامه را امضاء نمودند"ما اشخاصی که در ذیل امضاء می‌نمائیم خداوند را به شهادت می‌طلبیم و به قرآن قسم یاد می‌کنیم مادام که حقوق مجلس و مجلسیان مطابق قانون اساسی محفوظ و مجری است تکالیفی را که به ما رجوع شده است مهما امکن با کمال راستی و درستی وجه، جهد انجام بدهیم و نسبت به اعلیحضرت شاهنشاه متبوع، عادل مفخم خودمان صدیق و راستگو باشیم و به اساس سلطنت و حقوق ملت خیانت ننمائیم و هیچ منظوری نداشته باشیم جزء فوائد و مصالح دولت و ملت ایران".

- تصویب اعتبارنامه پنجاه و چهار نفر از نمایندگان

۶- تصویب اعتبارنامه پنجاه و چهار نفر از نمایندگان

رئیس- گزارش‌های رسیده از شعب راجع به اعتبارنامه‌های آقایان نمایندگان قرائت می‌شود. آقایان مخبرین شغب تشریف بیاورند و در ردیف جلو بنشینند و گزارش‌ها را به ترتیب قرائت بفرمایند: آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول بفرمائید.

صدری کیوان (مخبر شعبه اول)- بنام خداوند توانا و با اجازه مقام معظم ریاست و نمایندگان محترم. برای اینجانب موجب نهایت افتخار و سربلندی است که اولین گزارش انتخاباتی اولین نماینده بیست و دومین دورۀ قانونگذاری را که شروع کارش مصادف با ایام فرخنده و بهجت‌انگیز تاجگذاری است به پیشگاه مقدس مجلس شورای ملی معروض می‌دارم. بنده بعنوان یک فرد ایرانی به کلیۀ هموطنانم که با کمال علاقمندی در انتخابات شرکت نموده و با اتحاد و اتفاق نمایندگان مورد علاقۀ خودشان را به مجلس شورای ملی اعزام داشته‌اند تبریک و تهنیت عرض نموده و حضورشان اعلام می‌نمایم که همۀ ما به وظایف خطیری که در این عصر خجسته یعنی عصر پر افتخار سلطنت منجی و مصلح کبیر ایران اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی که از آغاز سلطنت پر افتخارشان همواره وجود مقدسشان منشاء خیر و برکت و مهرورزی و سلامت و سعادت و پیشرفت و ترقی و تعالی و مزید حیثیت بین‌المللی ما بوده و می‌باشد واقف بوده و هستیم و از پیشگاه خداوند علی اعلی مسئلت داریم که به همۀ ما توفیق عنایت فرماید تا آن چنان به وظایف خطیر خود قیام و اقدام نمائیم که موجبات رضایت خاطر خطیر قبلۀ آمال و سلطان قلوب ایرانیان شاهنشاه معظم و ملت ایران را فراهم سازیم اینک گزارش را خدمتتان عرض می‌کنم.

(بشرح زیر خوانده شد)

پرونده انتخابات دوره بیست و دوم مجلس شورای ملی مربوط به شهرستان آبادان حاکی است که فرمانداری در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات سی و شش نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل را به‌منظور تشکیل انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات دعوت کرد و حاضرین از بین خود اعضاء اصلی و علی البدل انجمن را انتخاب نمودند، انجمن مرکزی پس از تعیین هئیت رئیسه و تشکیل شعب فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آورد و آراء مأخوذه قرائت گردید در نتیجه آقای شکرالله بختیاری پور با اکثریت ۱۵۳۹۳ رأی از مجموع ۱۶۲۸۴ رأی به نمایندگی مجلس شورای ملی انتخاب شدند (مبارک است).

یک فقره شکایت واصله مردود تشخیص گردیده و انجمن پس از صدور اعتبارنامه بنام آقای شکرالله بختیاری‌پور و منتخب دیگر انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه اول در جلسه شنبه۱۳۴۶/۷/۲۲ محتویات پرونده مزبور را رسیدگی و صحت جریان انتخابات شهرستان آبادان، نمایندگی آقای شکرالله بختیاری پور را تأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد.

مخبر شعبه اول- صدری کیوان.

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات آباده و نمایندگی آقای دکتر نجیمی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخابات دوره بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان آباده حاکیست که بر حسب دستور شماره۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۹ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نمود و پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هئیت رئیسه و تعیین انجمهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آورد و بلافاصله شروع به قرائت آراء کرد و در نتیجه از ۱۸۹۱۳ رأی آقای دکتر رضا نجیمی با کثرت ۱۶۳۵۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه آباده انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید انجمن پس از صدور اعتبارنامه به نام ایشان انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخاباتی حوزه آباده و شکایت رسیده به مجلس شورای ملی را در هفته مقرر قانونی رسیدگی نمود و تشخیص داد که شکایات واصله بی‌اساس و عاری از حقیقت است لذا صحت جریان انتخابات شهرستان فوق‌الذکر و نمایندگی آقای دکتر رضا نجیمی را تأیید کرد.

اینک گزارش آنرا به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است)

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر فرهاد قهرمان مخبر شعبه سوم بفرمائید.

(آقای دکتر فرهاد قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات اقلیت ارامنه شمال و نمایندگی آقای دکتر کاکیک هواکیمیان را به شرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری اقلیت ارامنه شمال حاکیست که به موجب دستور شماره: ۳۵۲۹- ۱۳۴۶/۴/۲۴ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ طبق دعوت فرمانداری تهران۳۶ نفر از طبقات ششگانه، معتمدین اقلیت ارامنه در محل فرمانداری تهران اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۴۴۳۵ رأی آقای دکتر کاکیک هواکیمیان با اکثریت ۴۴۲۷رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری اقلیت ارامنه شمال انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایت هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات اقلیت ارامنه شمال به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری اقلیت ارامنه شمال و نمایندگی آقای دکتر کاکیک هواکیمیان را تأیید نمود.

اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد.(مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکترکیان مخبر شعبه چهارم بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات اقلیت آشوری و کلدانی و نمایندگی آقای دکتر ویلسون بیت منصور را به شرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه اقلیت آشوری و کلدانی حاکیست که به موجب دستور شماره:۲۵۳۲- ۲۲/۴/۱۳۴۶ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات فرمانداری تهران در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ از۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به‌عمل آورده که پس از انتخاب اعضای اصلی و علی البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۹۰۱۶ رأی آقای دکتر ویلسون بیت منصور با اکثریت ۴۱۴۹رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه اقلیت آشوری و کلدانی انتخاب شده‌اند. در مدت هفته قبول شکایات ۵ فقره شکایت به دفتر انجمن واصل که انجمن پس از رسیدگی شکایات را وارد ندانست لذا در تاریخ ۲۲ مرداد ماه ۱۳۴۶اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به محتویات پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایت هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات اقلیت آشوری و کلدانی به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری اقلیت آشوری و کلدانی و نمایندگی آقای دکتر ویلسون بیت منصور را تأیید نمود. (مبارک است) اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات آمل و نمایندگی آقای حبیب‌الله ملک‌زاده را به شرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه شهرستان آمل حاکیست که به موجب دستور شماره:۲۵۳۱- ۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۶ بر طبق دعوت فرمانداری آمل ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده در نتیجه از ۱۷۵۴۸ رأی آقای حبیب‌الله ملک‌زاده آملی با اکثریت ۱۷۰۷۲رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان آمل انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات یک فقره شکایت به دفترانجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی به آن شکایت رسیده را وارد تشخیص نداد لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایت یک فقره اعتراض نسبت به انتخابات حوزه شهرستان آمل به مجلس شورای ملی واصل و مورد رسیدگی قرار گرفت شعبه پنجم شکایت را وارد ندانست لذا صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان آمل و نمایندگی آقای حبیب‌الله ملک‌زاده آملی را تأیید نموده- اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است)

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم بفرمائید.

(آقای محمد علی مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات ابهر و نمایندگی آقای منوچهر سعید وزیری را به شرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه ابهر حاکیست که به موجب دستور شماره۲۵۳۱- ۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ بخشداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده در نتیجه از ۸۳۸۸ رأی آقای منوچهر سعید وزیری با اکثریت ۷۱۹۱رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه ابهر انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایت هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه ابهر به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه ابهر و نمایندگی آقای منوچهر سعید وزیری را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات آبادان و نمایندگی آقای صالح شاخوئی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱ دائر بر صحت جریان انتخابات حوزه آبادان و نمایندگی آقای شکرالله بختیاری پور آقای صالح شاخوئی با ۱۳۰۲۵ رأی در درجه دوم حائز اکثریت شناخته شدند لذا شعبه اول صحت نمایندگی آقای صالح شاخوئی را تائید کرد اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد.

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات ارامنه جنوب و نمایندگی آقای سواک ساکینیان را به شرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخابات بیست و دوم قانونگذاری ارامنه جنوب حاکیست که بر حسب دستور شماره:۲۵۳۱ وزارت کشور به منظور اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آورده و پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء گردید و در نتیجه از ۲۹۲۷ رأی آقای سواک ساکینیان باکثریت ۲۹۱۹رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از اقلیت ارامنه جنوب انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید انجمن پس از صدور اعتبارنامه به نام ایشان انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ۱۳۴۶/۷/۲۷ پرونده انتخاباتی اقلیت ارامنه جنوب را با توجه به اینکه در هفته مقرر قانونی هیچگونه شکایت و اعتراضی نسبت به انتخابات اقلیت مذکور به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات اقلیت فوق‌الذکر و نمایندگی آقای سواک ساکینیان را تأیید نمود.

اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر فرهاد قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات اسدآباد و نمایندگی آقای مهندس علی برومند را به شرح زیر قرائت نمودند).

جریان پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اسدآبادی حاکیست که به موجب دستور شماره۲۶۴۴- ۱۳۴۶/۴/۲۵ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ طبق دعوت بخشداری اسدآبادی ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل بخشداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی|البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است درنتیجه از ۱۸۲۹۷ رأی آقای مهندس علی برومند با اکثریت ۱۶۵۶۰ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اسدآباد انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه اسدآباد به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اسدآباد و نمایندگی آقای مهندس علی برومند را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات اردبیل و نمایندگی آقای داود مؤید امینی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه اردبیل حاکی است که به موجب دستور شماره۲۵۳۱- ۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۱۰۲۴۵ رأی آقای داود مؤید امینی با اکثریت ۱۰۱۱۰ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه اردبیل انتخاب شده‌اند. در مدت هفتۀ قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به محتویات پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه اردبیل به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اردبیل و نمایندگی آقای داود مؤید امینی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات اردستان و نمایندگی آقای امیرحسین عامری را به شرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه اردستان حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱- ۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۹ طبق دعوت فرمانداری اردستان ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخابات اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از۷۸۶۷ رأی آقای امیرحسین عامری با اکثریت۷۱۳۸رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اردستان انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه اردستان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اردستان و نمایندگی آقای امیرحسین عامری را تأیید نموده است. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات اردکان و نمایندگی آقای ایرج ملک افضلی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره حوزه انتخابیه اردکان حاکیست که به موجب دستور شماره۲۵۳۱- ۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ بخشداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به‌عمل آورد پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۱۶۳۱۱ رأی آقای ایرج ملک افضلی با اکثریت۱۰۲۸۵رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اردکان انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات چند فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی به کلیه آنها شکایات واصله را وارد ندانست لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۳ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه اردکان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اردکان و نمایندگی آقای ایرج ملک افضلی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش انتخابات اراک و نمایندگی آقای دکتر محمد خزائلی را به شرح زیر قرائت نمودند).

طبق محتویات پروندۀ انتخابات دوره بیست و دوم قانونگذاری مربوط به اراک فرمانداری در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات به موجب دعوت نامه شمارۀ ۳۷۸۱- ۴۶/۴/۲۹ سی و شش نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل را به منظور تشکیل انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات دعوت کرد.

حاضرین از بین خود اعضاء اصلی و علی‌البدل انجمن مرکزی را انتخاب کردند و انجمن پس از تعیین هیئت رئیسه و انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آورد و آراء مأخوذه قرائت گردید در نتیجه آقای دکتر محمد خزائلی با اکثریت ۱۵۹۰۱ رأی از مجموع ۱۶۱۷۸رأی به نمایندگی مجلس شورای ملی انتخاب شدند.

در مدت قبول شکایات چهار فقره شکایت به دفتر انجمن واصل و مردود تشخیص گردید و انجمن پس از اعلام قبولی از طرف آقای دکتر محمد خزائلی اعتبارنامه بنام ایشان صادر کرده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه اول در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲با توجه به محتویات پرونده و شکایات واصله به دفتر مجلس شورای ملی صحت جران انتخابات شهرستان اراک و نمایندگی دکتر محمد خزا ئلی را تأیید کرد اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمایید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دایر به انتخابات ارسباران ابهر و نمایندگی آقای دکتر سعید حکمت را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخابات دورۀ بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان ارسباران اهر حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آورد و بلافاصله شروع به قرائت آراء کرد و در نتیجه از ۷۱۶۳ رأی آقای دکتر سعید حکمت به اکثریت ۷۰۱۹ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه اهر انتخاب شدند و چون در مهلت مقرر قانونی شکایاتی به دفتر انجمن واصل گردیده و مردود تشخیص داده شد لذا انجمن پس از صدور اعتبارنامه به نام ایشان انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخاباتی حوزه اهر را با توجه به این که در هفته مقرر قانونی هیچگونه شکایت و اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه مذکور به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات اهر و نمایندگی آقای دکتر سعید حکمت را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات ایرانشهر ونمایندگی آقای حاج کریم بخش سعیدی را به شرح زیر قرائت نمودند).

جریان پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان ایرانشهر حاکیست که به موجب دستور تلگرافی شماره۲۵۳۱-۱۳۴۶/۵/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ طبق دعوت فرمانداری ایرانشهر ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۲۰۹۴۷ رأی آقای حاج کریم بخش سعیدی با اکثریت ۱۱۴۳۹ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان ایرانشهر انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات چندین فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که پس از رسیدگی انجمن آنها را غیر وارد تشخیص داده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۷ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات چندین فقره اعتراض نسبت به انتخابات حوزه ایرانشهر به مجلس شورای ملی رسیده که شعبه سوم شکایات مذکور را مورد رسیدگی قرار داد و شکایات را وارد ندانست لذا صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان ایرانشهر و نمایندگی آقای حاج کریم بخش سعیدی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات اصطهبانات و نیریز و نمایندگی آقای سید محمدتقی معزی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه اصطهبانات نی‌ریز حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱- ۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۶۴/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۱۲۹۴۵ رأی آقای سید محمدتقی معزی با اکثریت ۱۲۳۶۷ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه اصطهبانات نی‌ریز انتخاب شده‌اند. در مدت هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه اصطهبانات نی ریز به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اصطهبانات نی ریز و نمایندگی آقای سید محمدتقی معزی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات اصفهان ونمایندگی آقای سید علی صائب را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزه شهرستان اصفهان حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۶فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آورد و پس از انتخابات اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۵۰۸۱ رأی آقای سیدعلی صائب با اکثریت ۲۰۵۳۰ رأی و آقای محمد مانی با اکثریت ۱۹۳۸۹ رأی و آقای حسن وحدانیان با اکثریت ۱۹۳۷۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اصفهان انتخاب شدند در مدت یک هفته برای قبول شکایات ۵ فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی به کلیه آنها شکایات رسیده را وارد ندانسته لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۳اعتبارنامه به نام نامبردگان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات ۴ فقره اعتراض نسبت به انتخابات حوزه اصفهان به مجلس شورای ملی واصل که مورد رسیدگی قرارگرفت و شعبه پنجم شکایات را وارد ندانست لذا صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه اصفهان و نمایندگی آقای سیدعلی صائب را که در درجه اول انتخاب شده‌اند تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات الیگودرز و نمایندگی آقای امیرحسین فولادوند را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزه انتخابیه الیگودرز حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۳۲- ۴۶/۵/۸ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۵/۸ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نموده و پس از انتخابات اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه گردید.

در نتیجه از ۱۶۳۹۹ رأی آقای امیرحسین فولادوند با اکثریت ۱۵۸۱۷ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه الیگودرز انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ (مرداد ماه) اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه الیگودرز به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه الیگودرز و نمایندگی آقای امیرحسین فولادوند را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات اردل و نمایندگی آقای عبدالمجید بختیار بختیاریها را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخابات دوره بیست و دوم قانونگذاری مربوط به حوزه اردل حاکی است که بخشداری در اجراء مادۀ ۱۴قانون انتخاب به‌منظور تشکیل انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات از سی و شش نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به عمل آورده است.

حاضرین از بین خود اعضاء اصلی و علی‌البدل انجمن مرکزی را انتخاب کردند انجمن پس از تعیین هیئت رئیسه و انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آورد و پس از قرائت آراء مأخوذه آقای عبدالمجید بختیار بختیاریها با اکثریت ۹۸۸۰ رأی از مجموع ۱۲۸۶۹رأی به نمایندگی مجلس شورای ملی انتخاب شدند. در هفته قبل شکایات هیچگونه اعتراضی به دفتر انجمن واصل نگردیده و انجمن پس از اعلام قبولی از طرف آقای عبدالمجید بختیاربختیاریها اعتبارنامه بنام ایشان صادر کرده و انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه اول در جلسه مورخ ۴۶/۷/۲۲ محتویات پرونده مزبور را رسیدگی و صحت جریان انتخابات حوزه اردل و نمایندگی آقای عبدالمجید بختیاربختیاریها را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات ایذه و نمایندگی آقای ملکشاه ظفر را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی دورۀ بیست و دوم قانونگذاری از حوزه ایذه حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۹ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به‌عمل آمد و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی گردید و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذۀ شد و در نتیجه از ۱۴۰۸۶ رأی آقای ملکشاه ظفر بختیاری با ۱۳۸۶۹رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه ایذه انتخاب شدند و چون در مدت هفته قبول شکایات اعتراضی به دفتر انجمن واصل نشد لذا اعتبارنامه به نام ایشان صادر گردید و انجمن انحلال خود را اعلام کرد.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه ایذه به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه ایذه و نمایندگی آقای ملکشاه ظفر را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر فرهاد قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات بروجرد و نمایندگی آقای غلامحسین فخر طباطبائی را به شرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان بروجرد حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸طبق دعوت فرمانداری بروجرد۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخابات اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۵۷۲۴ رأی آقای غلامحسین فخر طباطبائی با اکثریت ۱۴۴۷۱ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان بروجرد انتخاب شده‌اند درمدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات سه فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی آنها را وارد تشخیص نداده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان بروجرد به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان بروجرد و نمایندگی آقای غلامحسین فخر طباطبائی را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات ایلام و پشتکوه و نمایندگی آقای مرتضی ابوذر را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی دورۀ بیست و دوم دوره قانونگذاری از حوزه انتخابیۀ ایلام و پشتکوه حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ۱۳۴۶/۴/۲۷فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به‌عمل آورد که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶خذرأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۱۹۴۸ رأی آقای مرتضی ابوذر با اکثریت ۱۹۸۷۳رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه ایلام و پشتکوه انتخاب شده‌اند و در مدت هفته قبول شکایات یک فقره شکایت به دفتر انجمن واصل که انجمن پس از رسیدگی شکایت را وارد ندانست لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات یک فقره اعتراض نسبت به انتخابات حوزه ایلام و پشتکوه به مجلس شورای ملی رسیده بود در شعبه چهارم مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه شکایت را وارد ندانست و صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه ایلام و پشتکوه و نمایندگی آقای مرتضی ابوذر را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات اصفهان و نمایندگی آقای محمد مافی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۳ دائر به جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری اصفهان و نمایندگی آقای سیدعلی صائب باستحضار می‌رساند که آقای محمد مافی با ۱۹۳۸۰ رأی به‌عنوان نفر دوم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان اصفهان انتخاب شدند.

شعبه پنجم صحت جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات بافت و نمایندگی آقای دکتر محمدباقر بهرام زادۀ ابراهیمی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیۀ بافت حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده و در نتیجه از ۱۸۶۵۵ رأی آقای دکتر محمد باقر بهرام زاده ابراهیمی با اکثریت ۱۴۶۵۵رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه بافت انتخاب شده‌اند و در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات دو فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی به آنها شکایات واصله را وارد ندانست لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه بافت به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه بافت و نمایندگی آقای دکتر محمدباقر بهرام زاده ابراهیمی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات اهواز و نمایندگی آقای ناصر عجم را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

طبق محتویات پروندۀ انتخابات بیست و دومین دورۀ مجلس شورای ملی مربوط به شهرستان اهواز فرمانداری در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل را به‌منظور تشکیل انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات دعوت کرد حاضرین از بین خود اعضاء اصلی و علی‌البدل انجمن مرکزی را انتخاب نمودند و انجمن پس از تعیین هئیت رئیسه و تشکیل انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اقدام به اخذ رأی نمود.

آراء مأخوذه قرائت شد و آقای ناصر عجم با اکثریت ۱۴۶۵۰ رأی از مجموع ۱۸۶۹۹ رأی به نمایندگی مجلس شورای ملی انتخاب شدند در هفته قبول شکایات هیچگونه شکایتی به دفتر انجمن نرسیده و پس از اعلام قبول از طرف آقای ناصر عجم اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن منحل گردیده است.

شعبه اول در جلسه شنبه ۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به محتویات پرونده چون هیچگونه شکایتی واصل نگردیده بود صحت جریان انتخابات شهرستان اهواز و نمایندگی آقای ناصر عجم را تأیید کرد. اینک گزارش آن را تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات برخوار و نمایندگی آقای دکتر حیدرقلی برومند را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزۀ برخوار حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۳۰ بخشداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آمد و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۴۶ اخذ رأی گردید و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شد و در نتیجه از ۱۶۷۳۳ رأی آقای دکتر حیدرقلی برومند با اکثریت ۱۲۵۷۷رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزۀ برخوار انتخاب شدند و چون در هفته رسیدگی به شکایات اعتراضی به انجمن نرسید لذا اعتبارنامه به نام ایشان صادر شد و سپس انجمن انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه برخوار به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه برخوار و نمایندگی آقای دکتر حیدرقلی برومند را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات بندر لنگه و نمایندگی آقای محمدعلی آموزگار را به شرح زیر قرائت کردند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان بندر لنگه حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۹ طبق دعوت فرمانداری بندرلنگه ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل شهرداری اجتماع نموده پس از انتخابات اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۸۸۶۹ رأی آقای محمدعلی آموزگار با اکثریت ۶۹۷۷ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان بندر لنگه انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۴اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان بندر لنگه به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان بندر لنگه و نمایندگی آقای محمدعلی آموزگار را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات بروجن و نمایندگی آقای دکتر نورالله ستوده را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ بروجن حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به عمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۹۶۷۰ رأی آقای دکتر سید نورالله ستوده با اکثریت ۷۴۷۱رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزۀ بروجن انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایت یک فقره شکایت به دفتر انجمن واصل که انجمن پس از رسیدگی شکایت را وارد ندانست لذا در تاریخ ۲۲ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات یک فقره اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ بروجن به مجلس شورای ملی رسیده بود در شعبه چهارم مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه شکایت را وارد ندانست لذا صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزۀ بروجن و نمایندگی آقای دکتر سید نورالله ستوده را تأیید نمود.

اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات اصفهان و نمایندگی تیمسار حسن وحدانیان را به شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۳ دائر به جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان اصفهان و نمایندگی آقای سیدعلی صائب باستحضار می‌رساند که آقای حسن وحدانیان با اکثریت ۱۹۳۷۲ رأی به‌عنوان نفر سوم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان اصفهان انتخاب شدند.

شعبه پنجم صحت جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات میناب و نمایندگی آقای مهندس غلامرضا زنجانچی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیۀ بناب حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ بخشداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده و در نتیجه از ۹۲۸۳ رأی آقای مهندس غلامرضا زنجانچی با اکثریت ۴۱۱۴رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه بناب انتخاب شدند و در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات دو فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی به آنها شکایات واصله را وارد ندانست لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۳ اعتبارنامه به نام ایشان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ بناب به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزۀ بناب و نمایندگی آقای مهندس غلامرضا زنجانچی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات اهواز و نمایندگی آقای محمدعلی مرتضوی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۵ دائر به جریان انتخابات حوزه اهواز و نمایندگی آقای ناصر عجم- آقای سید محمدعلی مرتضوی با ۱۴۵۳۵ رأی در درجه دوم حائز اکثریت شناخته شدند لذا شعبه اول صحت نمایندگی آقای سید محمدعلی مرتضوی را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات بندرعباس و نمایندگی آقای دکتر سیدیحیی بهبهانی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری از شهرستان بندرعباس حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۶ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نمود و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آورد و بلافاصله شروع به قرائت آراء شد و در نتیجه از ۱۷۵۶۵ رأی آقای دکتر سیدیحیی بهبهانی به اکثریت ۱۶۸۳۸رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان بندرعباس انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید لذا اعتبارنامه به نام ایشان صادر گردید و انجمن انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ بندرعباس به مجلس شورای ملت نرسیده است صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان بندرعباس و نمایندگی آقای دکتر سیدیحیی بهبهانی را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات بهشهر و نمایندگی آقای ابوالفضل بریمانی را به شرح زیر قرائت کردند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان بهشهر حاکیست که به موجب دستور تلگرافی شمارۀ ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۶طبق دعوت فرمانداری بهشهر ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل شهرداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۷۹۴۰ رأی آقای مهندس ابوالفضل بریمانی با اکثریت ۷۶۶۳ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان بهشهر انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان بهشهر به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان بهشهر به نمایندگی آقای مهندس ابوالفضل بریمانی را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات بندر ماهشهر و نمایندگی آقای مهندس بهمن عطائی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ بندر ماهشهر حاکیست که به موجب دستور ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به عمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مردادماه۱۳۴۶اخذرأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۳۸۱۴ رأی آقای مهندس بهمن عطائی با اکثریت ۲۷۰۰ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ بندر ماهشهر انتخاب شده‌اند- در مدت هفته قبول شکایت هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به محتویات پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقررقانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ بندر ماهشهر به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ بندر ماهشهر و نمایندگی آقای مهندس بهمن عطائی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات بابل و نمایندگی آقای دکتر حسن متین را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی دورۀ بیست و دوم دورۀ قانونگذاری از حوزه انتخابیۀ شهرستان بابل حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۶فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به‌عمل آورد که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذرأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۳۵۰۷۸ رأی آقای دکترحسن متین با اکثریت ۳۲۴۰۷رأی و آقای مهندس افراسیاب کیا با اکثریت ۲۵۵۰۰رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری از حوزۀ شهرستان بابل انتخاب شدند و در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات ۳ فقره شکایت به دفتر رسیده که انجمن پس از رسیدگی به کلیۀ آنها شکایات رسیده را وارد ندانست لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه به نام نامبردگان صادرشده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ شهرستان بابل به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان بابل و نمایندگی آقای دکتر حسن متین را در درجه اول انتخاب شده‌اند تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات بوکان و نمایندگی آقای دکتر علی مدنی را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزۀ بوکان حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ بخشداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به‌عمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده و در نتیجه از ۱۱۹۲۶ رأی آقای دکتر علی مدنی با اکثریت ۹۶۱۴ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزۀ بوکان انتخاب شدند.

در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ بوکان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ بوکان و نمایندگی آقای دکتر علی مدنی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات اهواز و نمایندگی آقای رضا ضیاء احمدی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۵ دائر به جریان انتخابات حوزۀ اهواز و نمایندگی آقای ناصر عجم- آقای رضا ضیائی احمدی با ۱۲۸۱۲ رأی در درجه سوم حائز اکثریت شناخته شدند لذا شعبه اول صحت نمایندگی آقای رضا ضیائی احمدی را تأیید کرد. اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد.

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات بهبهان و نمایندگی آقای دکتر مظفر زعفرانلو را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخابات دورۀ بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان بهبهان حاکیست که برابر دستور۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نمود و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آورد و بلافاصله شروع به قرائت آراء کرد و در نتیجه از ۷۴۵۲ رأی آقای دکتر مظفر زعفرانلو به اکثریت ۷۱۸۴رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری از شهرستان بهبهان انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید انجمن پس از صدور اعتبارنامه به نام ایشان انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخاباتی شهرستان بهبهان را باتوجه به اینکه در هفته مقرر قانونی هیچگونه شکایت و اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان مذکور به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات آن شهرستان و نمایندگی آقای دکتر مظفر زعفذانلو را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر فرهاد قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات جهرم و نمایندگی آقای عبدالکریم جاماسبی جهرمی را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان جهرم حاکیست که به موجب دستور تلگرافی شمارۀ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷طبق دعوت فرمانداری جهرم ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۱۲۹۴۶ رأی آقای عبدالکریم جاماسبی جهرمی با اکثریت ۶۷۲۶ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان جهرم انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات چندین فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که پس از رسیدگی انجمن آنها را غیر وارد تشخیص داده لذا در تاریخ۴۶/۵/۲۴اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان جهرم به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان جهرم و نمایندگی آقای عبدالکریم جاماسبی جهرمی را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد.

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات بیجار گروس و نمایندگی آقای دکتر بهمن شاهنده را به‌شرح زیر قرائت کردند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ بیجارگروس حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به عمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به‌عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۳۱۰۷ رأی آقای دکتر بهمن شاهنده با اکثریت ۱۲۲۰۵رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ بیجارگروس انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایت دو فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی شکایات را وارد ندانست لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۳ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ بیجارگروس به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ بیجارگروس و نمایندگی آقای دکتر بهمن شاهنده را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات بابل و نمایندگی آقای مهندس افراسیاب کیا را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۶ دائر به جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان بابل و نمایندگی آقای دکتر حسن متین باستحضار می‌رساند که آقای مهندس افراسیاب کیا با ۲۵۵۰۰ رأی به عنوان نفر دوم به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری از شهرستان بابل انتخاب شدند.

شعبه پنجم صحت انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات پاوه و نمایندگی آقای حبیب‌الله امام مردوخ را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ پاوه حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات ششگانه و معتمدین دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذرأی به عمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده و در نتیجه از ۷۰۳۴ رأی آقای حبیب‌الله امام مردوخ با اکثریت ۳۵۳۷رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ پاوه انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه به نام ایشان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده باتوجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقررقانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ پاوه به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ پاوه و نمایندگی آقای حبیب‌الله امام مردوخ را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات بجنورد و نمایندگی آقای خانلر قراچورلو را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخابات بیست و دومین دورۀ مجلس شورای ملی مربوط به شهرستان بجنورد حاکی است که فرمانداری در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات طبق دعوت نامه شمارۀ ۲۴۵۸- ۴۶/۴/۲۷ سی و شش نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل را به‌منظور تشکیل انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات دعوت نمود و حاضرین از بین خود اعضاء اصلی و علی‌البدل انجمن را انتخاب کردند و پس از تعیین هیئت رئیسه و تشکیل انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به‌عمل آوردند و پس از قرائت آراء آقای خانلر قراچورلو با اکثریت ۲۱۹۳۸ رأی از مجموع ۲۲۶۵۹ رأی به نمایندگی دورۀ بیست و دوم مجلس شورای ملی انتخاب شدند در مدت قبول و رسیدگی شکایات هیچگونه شکایتی به دفتر نرسیده و پس از اعلام قبولی از طرف آقای خانلر قراچورلو اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن منحل گردیده است.

شعبه اول در جلسه مورخ ۴۶/۷/۲۲ پرونده مزبور را رسیدگی و چون شکایتی هم به مجلس شورای ملی نرسیده بود صحت جریان انتخابات حوزه بجنورد و نمایندگی آقای خانلر قراچورلور را تأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فیروز فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات تربت جام و نمایندگی آقای دکتر فرهاد قهرمان را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخابات دورۀ بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان تربت جام حاکی است که برحسب دستور شمارۀ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نمود و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آورد و بلافاصله شروع به قرائت آراء کرد و در نتیجه از ۱۴۴۳۲ رأی آقای دکتر فرهاد قهرمان با اکثریت ۱۲۹۰۷رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری از شهرستان تربت جام انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید لذا اعتبارنامه به نام ایشان صادر گردید و انجمن انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ تربت جام به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان تربت جام و نمایندگی آقای دکترفرهاد قهرمان را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر فرهاد قهرمان بفرمائید.

(آقای دکترقهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات خوی و نمایندگی آقای دکتر عبدالعلی امامی خوئی را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان خوی حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱- ۱۳۴۶/۴/۲۵وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۳۱طبق دعوت فرمانداری خوی ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است درنتیجه از ۸۸۱۴ رأی آقای دکتر عبدالعلی امامی خوئی با اکثریت ۶۸۹۷ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان خوئی انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۰ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده باتوجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان خوی به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان خوی و نمایندگی آقای دکتر عبدالعلی امامی خوئی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات تفت و نمایندگی آقای دکتر محمد بقائی یزدی را به‌شرح زیر قرائت کردند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ تفت حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱- ۴۶/۴/۲۲وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۶ بخشداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به‌عمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مردادماه ۱۳۴۶اخذرأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء شده است و در نتیجه از ۷۴۲۴۴ رأی آقای دکتر محمد بقائی یزدی با اکثریت ۲۳۶۵۸رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ تفت انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ تفت به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ تفت و نمایندگی آقای دکتر محمد بقائی یزدی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات بم و نمایندگی آقای امان الله اولیاء را به شرح زیر قرائت کردند).

پروندۀ انتخاباتی دورۀ بیست و دوم دورۀ قانونگذاری حوزه انتخابیۀ شهرستان بم حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به‌عمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذرأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۴۵۰۰ رأی آقای سیدامان الله اولیاء با اکثریت ۲۴۱۲۳رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان بم انتخاب شده‌اند و در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ شهرستان بم به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان بم و نمایندگی آقای سید امان‌الله اولیاء را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائربه انتخابات تویسرکان و نمایندگی آقای مهندس حجت‌الله اردلان را به‌شرح زیر قرائت کردند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ تویسرکان حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آورد پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شد در نتیجه از ۱۵۲۸۹ رأی آقای حجت‌الله اردلان با اکثریت ۱۴۳۶۶رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ تویسرکان انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ تویسرکان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ تویسرکان و نمایندگی آقای مهندس حجت‌الله اردلان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات بندر پهلوی و نمایندگی آقای منصور انشاء را به‌شرح زیر قرائت کردند).

پروندۀ انتخابات دورۀ بیست و دوم مجلس شورای ملی مربوط به بندرپهلوی حاکی است که فرمانداری در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات به موجب نامۀ شمارۀ ۱۹۶۹- ۴۶/۴/۲۷ ۱۳سی و شش نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل را به‌منظور تشکیل انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات دعوت نمود و حاضرین از بین خود اعضاء اصلی و علی‌البدل انجمن را انتخاب کردند و پس از تعیین هیئت رئیسه و تشکیل انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آورد و آراء مأخوذه قرائت گردید و در نتیجه آقای منصور انشاء با اکثریت ۴۰۷۱ رأی از مجموع ۵۳۸۶ رأی به نمایندگی دورۀ بیست و دوم مجلس شورای ملی انتخاب شدند، طبق صورت جلسه نهائی انجمن در هفته قبول شکایات هیچگونه شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید و انجمن پس از اعلام قبولی از طرف آقای منصور انشاء اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه اول در جلسه مورخ ۴۶/۷/۲۲ پرونده مزبور بررسی و صحت جریان انتخابات بندر پهلوی و نمایندگی آقای منصور انشاء را تأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فیروز فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات جوین و اسفراین و نمایندگی آقای محمدرضا ثامنی را به‌شرح زیر قرائت کردند).

پروندۀ انتخابات دورۀ بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان اسفراین و جوین حاکی است که برحسب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نمود و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آورد و بلافاصله شروع به قرائت آراء کرد و در نتیجه از ۱۵۵۴۸ رأی آقای محمدرضا ثامنی با اکثریت ۱۰۴۹۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری از حوزۀ اسفراین و جوین انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید انجمن پس از صدور اعتبارنامه به نام ایشان انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخاباتی حوزۀ اسفراین و جوین را با توجه به اینکه در هفته مقرر قانونی هیچگونه شکایت و اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان مذکور به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات آن شهرستان و نمایندگی آقای محمدرضا ثامنی را تأیید کرد.

اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر فرهاد قهرمان بفرمائید.

(آقای دکترقهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات دشت میشان و نمایندگی آقای صدری کیوان را به شرح زیر قرائت کردند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان دشت میشان حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱- ۱۳۴۶/۴/۲۵وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ طبق دعوت فرمانداری دشت میشان ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۹۸۸۰ رأی آقای صدری کیوان با اکثریت ۹۲۱۱ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان دشت میشان انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان دشت میشان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان دشت میشان و نمایندگی آقای صدری کیوان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات جیرفت و نمایندگی آقای مهندس عبدالوهاب عترت را به‌شرح زیر قرائت کردند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ جیرفت حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱- ۴۶/۴/۲۲وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به‌عمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۸۶۰۰ رأی آقای مهندس عبدالوهاب عترت با اکثریت ۲۵۱۴۹رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری از حوزۀ جیرفت انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقررقانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ جیرفت به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ جیرفت و نمایندگی آقای مهندس عبدالوهاب عترت را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات بوشهر و نمایندگی آقای باقر بوشهری را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی دورۀ بیست و دوم دورۀ قانونگذاری حوزه انتخابیۀ شهرستان بوشهر حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۴۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۶ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به‌عمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۶۸۰۱ رأی آقای باقر بوشهری با اکثریت ۱۳۳۰۶رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان بوشهر انتخاب شده‌اند و در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات ده فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی به کلیه آنها شکایات رسیده را وارد ندانسته لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ شهرستان بوشهر به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان بوشهر و نمایندگی آقای باقر بوشهری راتأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات خرمشهر و نمایندگی آقای محسن پزشکپور را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ خرمشهر حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفرطبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آورد پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به‌عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شد در نتیجه از ۱۰۹۸۱ رأی آقای محسن پزشکپور با اکثریت ۱۰۶۴۵رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ خرمشهر انتخاب شده‌اند. (مبارک است) در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده باتوجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ خرمشهر به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ خرمشهر و نمایندگی آقای محسن پزشکپور را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است).

- قرائت نامه آقای دکتر غلامرضا مبین دائر به استعفا از نمایندگی دورۀ بیست و دوم مجلس شورای ملی

۷- قرائت نامه آقای دکتر غلامرضا مبین دائر به استعفا از نمایندگی دورۀ بیست و دوم مجلس شورای ملی

رئیس- نامه‌ای از آقای دکتر مبین رسیده قرائت می‌شود.

(به‌شرح زیر قرائت نمودند)
ساحت مقدس مجلس شورای ملی

خواهشمند است مقرر فرمایید شرح زیر که قبلاً تلگرام گردیده است در جلسه علنی قرائت شود.

تهران. مجلس شورای ملی از قبول وظیفه نمایندگی دورۀ بیست و دوم قانونگذاری متعذر می‌باشم. از همۀ نمایندگان و کارمندان آن مجلس مقدس خداحافظی می‌نمایم. دکتر مبین۲۳ مهر ۱۳۴۶.

- تصویب پنجاه و شش فقره اعتبارنامه نمایندگان

۸- تصویب پنجاه و شش فقره اعتبارنامه نمایندگان

رئیس- آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات بهار و نمایندگی آقای پروفسور جعفر مخبر فرهمند را به‌شرح زیر قرائت کردند).

طبق محتویات پروندۀ انتخابات دورۀ بیست و دوم مجلس شورای ملی مربوط به حوزۀ انتخابیۀ بهار، بخشداری در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات سی و شش نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل را به‌منظور تشکیل انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات دعوت کرد. حاضرین از بین خود اعضاء اصلی و علی‌البدل انجمن مرکزی را انتخاب نمودند.

انجمن پس از تعیین هیئت رئیسه و تشکیل شعب فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به‌عمل آورد و آراء مأخوذه خوانده شدو در نتیجه از مجموع ۱۰۶۶۱رأی آقای پروفسور جعفر مخبر فرهمند با اکثریت ۹۷۲۰رأی به نمایندگی دورۀ بیست و دوم مجلس شورای ملی انتخاب شدند.

در هفته وصول شکایات هیچگونه شکایتی به دفتر انجمن واصل نشده و پس از اعلام قبولی از طرف آقای پروفسور مخبر فرهمند انجمن اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انحلال خود را اعلام کرده است.

شعبه اول در جلسه مورخ ۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به محتویات پرونده صحت جریان انتخابات حوزه بهار و نمایندگی آقای پروفسور جعفر مخبر فرهمند را تأیید کرد.

اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات دشت گرگان و نمایندگی آقای رحمت‌الله فهیمی را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخابات دورۀ بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان دشت گرگان حاکی است که برابر دستور شمارۀ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آورد و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آورد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۵۱۸۱ رأی آقای رحمت‌الله فهیمی به اکثریت ۱۵۱۲۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری از شهرستان دشت گرگان انتخاب شدند و چون در مدت هفته قبول شکایات اعتراضی به دفتر انجمن واصل نگردید بنابراین اعتبارنامه به نام ایشان انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه دشت گرگان به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزه دشت گرگان و نمایندگی آقای رحمت‌الله فهیمی را تأیید نمود.

اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر بر انتخابات رضائیه و نمایندگی آقای دکتر اسمعیل فریور را به‌شرح زیر قرائت کردند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان رضائیه حاکیست که به موجب دستور تلگرافی شمارۀ۲۶۷۷ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ۴۶/۴/۳۱طبق دعوت فرمانداری رضائیه ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است درنتیجه از ۱۹۴۶۱ رأی آقای دکتر اسمعیل فریور با اکثریت ۱۸۱۹۸ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان رضائیه انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان رضائیه به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان رضائیه و نمایندگی آقای اسمعیل فریور را تأیید نمود.

اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات داراب و نمایندگی آقای مهندس حیدرعلی ارفع را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀداراب حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۹فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به عمل آورده و پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هئیت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به‌عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه گردیده در نتیجه از ۱۴۵۹۳ رأی آقای مهندس حیدرعلی ارفع با اکثریت ۱۳۹۶۶ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری از حوزۀ داراب انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده باتوجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقررقانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ داراب به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ داراب و نمایندگی آقای مهندس حیدرعلی ارفع را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.(مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات بیرجند و نمایندگی آقای ابوالفضل سلیمانی کاشانی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی دورۀ بیست و دوم دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان بیرجند حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۴۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۶فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به‌عمل آورد که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به‌عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۲۱۵۶ رأی آقای ابوالفضل سلیمانی کاشانی با اکثریت ۱۸۶۴۴ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان بیرجند انتخاب شده‌اند و در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ شهرستان بیرجند به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان بیرجند و نمایندگی آقای ابوالفضل سلیمانی کاشانی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات دزفول و نمایندگی آقای سید عطاءالله اخلاقی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ دزفول حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۹ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آورد پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذرأی به عمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده در نتیجه از ۶۰۲۳ رأی آقای سید عطاءالله اخلاقی با اکثریت ۵۸۰۴ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ دزفول انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات سه فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی به کلیه آنها شکایات واصله را وارد ندانسته لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات یک فقره اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ دزفول به مجلس شورای ملی واصل که مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه ششم شکایت مزبور را وارد ندانست لذا صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ دزفول و نمایندگی آقای سید عطاءالله اخلاقی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تبریز و نمایندگی آقای دکتر شفیع امین را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخابات دورۀ بیست و دوم مجلس شورای ملی مربوط به شهرستان تبریز حاکی است که فرمانداری در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات سی و شش نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل را به منظور تشکیل انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات به موجب دعوت نامۀ شمارۀ ۱۹۹۷۱-۴۶/۴/۲۷ دعوت کرد و حاضرین از بین خود اعضاء اصلی و علی‌البدل انجمن مرکزی را انتخاب کردند انجمن پس از تعیین هیئت رئیسه و تشکیل شعب فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آورد و آراء مأخوذه قرائت گردید و از مجموع ۴۳۸۵۵ رأی آقای دکتر شفیع امین با اکثریت ۳۱۹۷۳ رأی به نمایندگی مجلس شورای ملی انتخاب شدند.

در مدت هفته قبول شکایات یک فقره شکایت به دفتر انجمن واصل و وارد تشخیص داده نشد انجمن پس از اعلام قبولی از طرف آقای دکتر شفیع امین اعتبارنامه بنام ایشان صادر کرد و انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه اول در جلسه مورخ ۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به محتویات پرونده صحت جریان انتخابات شهرستان تبریز و نمایندگی آقای دکتر شفیع امین را تأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات رشت ونمایندگی بانو نیره ابتهاج سمیعی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخابات دورۀ بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان رشت حاکی است که بموجب دستور شمارۀ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۶ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات ششگانه و معتمدین دعوت به عمل آورد و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذرأی به عمل آورد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۸۲۴۸رأی بانو نیره ابتهاج سمیعی با اکثریت ۱۲۹۶۹ رأی به نمایندگی مجلس شورای ملی انتخاب شدند و چون در مدت هفته مقرر قبول شکایات اعتراضی به دفتر انجمن واصل نگردید بنابراین اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه شنبه ۱۳۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به پرونده یک فقره شکایت تشخیص داد که شکایت رسیده بی اساس بوده است. لذا صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان رشت و نمایندگی بانو نیره ابتهاج سمیعی را تأیید نمود.

اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات زاهدان و نمایندگی آقای امان‌الله ریگی را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان زاهدان حاکیست که به موجب دستور شمارۀ۲۴۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۶ طبق دعوت فرمانداری زاهدان ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به‌عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۹۷۶۱ رأی آقای امان‌الله ریگی با اکثریت ۹۰۱۷ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان زاهدان انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان زاهدان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان زاهدان و نمایندگی آقای امان‌الله ریگی را تأیید نمود.

اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات دماوند و نمایندگی آقای سید مجید محسنی مهر را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ دماوند حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به عمل آورده که پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هئیت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراءمأخوذه شده است درنتیجه از ۸۰۰۸ رأی آقای سیدمجید محسنی مهر با اکثریت ۷۵۰۳ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ دماوند انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات دو فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی شکایات را وارد ندانست لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۳ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ دماوند به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ دماوند و نمایندگی آقای سید مجید محسنی مهر را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات تفرش و نمایندگی آقای مهندس فیرور فروهر را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی دورۀ بیست و دوم دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان تفرش حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به‌عمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به‌عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۳۲۴۷ رأی آقای مهندس فیروز فروهر با اکثریت ۶۶۶۶ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان تفرش انتخاب شده‌اند و در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات چند فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی به کلیۀ آنها شکایات رسیده را وارد ندانسته لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۵ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ شهرستان تفرش به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ شهرستان تفرش و نمایندگی آقای مهندس فیروز فروهر را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات رامهرمز و نمایندگی آقای محمدعلی کلانتر هرمزی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ رامهرمز حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آورد و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی به عمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده در نتیجه از ۱۱۶۲۱ رأی آقای محمدعلی کلانتر هرمزی با اکثریت ۱۱۲۶۹رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ رامهرمز انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ رامهرمز به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ رامهرمز و نمایندگی آقای محمدعلی کلانتر هرمزی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تبریز و نمایندگی آقای محمد دیهیم را به شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۱ دائر بر صحت جریان انتخابات آقای دکتر شفیع امین از حوزۀ انتخابیۀ تبریز آقای محمد دیهیم با اکثریت ۲۹۴۷۷ رأی از مجموع ۴۳۸۵۵ رأی در درجه دوم حائز اکثریت شناخته شدند لذا شعبه اول صحت نمایندگی آقای محمد دیهیم را تأیید کرد. اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات رشت و نمایندگی آقای جهانگیر سرتیپ‌پور را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۱ دائر بر صحت جریان انتخابات حوزۀ رشت و نمایندگی بانو نیره ابتهاج سمیعی آقای جهانگیر سرتیپ‌پور با اکثریت ۱۲۷۷۰رأی در درجه دوم حائز اکثریت شناخته شدند لذا شعبه دوم صحت نمایندگی آقای جهانگیر سرتیپ پور را تأیید کرد. اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات زاهدان و نمایندگی آقای امان‌الله ریگی را به شرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان سراب حاکیست که به موجب دستور شمارۀ۲۵۳۱- ۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۹ طبق دعوت فرمانداری زاهدان ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۴۹۲۳ رأی آقای دکتر عبدالرضا عدل طباطبائی با اکثریت ۲۶۳۱ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان سراب انتخاب شده‌اند. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان سراب به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری شهرستان سراب و نمایندگی آقای دکتر عبدالرضا عدل طباطبائی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات رفسنجان و نمایندگی آقای دکتر احمد رفیعی را به شرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ انتخابیۀ رفسنجان حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ ۱۳ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۲۷ تیرماه ۱۳۴۶فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت به‌عمل آورده که پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هئیت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۱۶۹۰۷ رأی آقای دکتر احمد رفیعی با اکثریت ۱۳۶۱۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ رفسنجان انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ رفسنجان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزۀ رفسنجان و نمایندگی آقای دکتر احمد رفیعی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات خرم‌آباد و نمایندگی تیمسار سرلشکر نکوزاد را به‌شرح زیر قرائت کردند)

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه خرم‌آباد حاکیست که به‌موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ ۴۶/۴/۲۲ وزارت خارجه کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخابات اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۱۹۰۹۲ رأی تیمسار سرلشکر بازنشسته محمود نکوزاد با اکثریت ۱۷۶۸۴ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزه خرم‌آباد انتخاب شده‌اند در مدت یک هفت همقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزۀ خرم‌آباد به مجلس شورای ملی نرسیده صحبت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزه خرم‌آباد و نمایندگی تیمسار سرلشکر بازنشسته محمود نکوزاد را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعبتارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه رودبار الموت و نمایندگی آقای دکتر مصطفی الموتی نیارا بشرح زیر قرائت نمودند).

پروندۀ انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه رودبار الموت حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۶ بخشداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورد پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شد در نتیجه از ۱۶۱۶۰ رأی آقای دکتر مصطفی الموتی‌نیا با اکثریت ۱۴۶۷۷ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه رودبار الموت انتخاب شده‌اند (مبارک است) در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچ‌گونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۳ اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچ‌گونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه رودبار الموت به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزه رودبار الموت و نمایندگی آقای دکتر مصطفی الموتی‌نیا را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است). آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تبریز و نمایندگی آقای جعفر جوادی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۱ دایر بر صحت جریان انتخابات آقای دکتر شفیع امین از حوزه انتخابیه تبریز آقای جعفر جوادی با ۲۷۶۰۱ رأی در درجه سوم حائز اکثریت شناخته شدند.

لذا شعبه اول صحت نمایندگی آقای جعفر جوادی را تأیید کرد. اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصوب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دایر به انتخابات زابل و نمایندگی آقای ابراهیم پردلی را به شرح زیر قرائت نمودند)

پرونده انتخابات دوره بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان زابل حاکی است که برابر دستور شماره ۲۵۳۱-۲۸/ ۴/۱۳۴۶ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آورد و پس از انتخا اعضای اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ امرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آرا مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۳۶۹۶ رأی آقای ابراهیم پردلی با اکثریت ۱۳۴۱۶ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان زابل انتخاب شدند و چون در مدت هفته قبول شکایات اعتراضی به دفتر انجمن واصل نگردید. بنابراین اعتبارنامه به نام ایشان صادر گردید و انجمن انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۲۲/۷/۱۳۴۶ پس از رسیدگی به پرونده با توجه به این که در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچ گونه اعتراضی به انتخابات حوزه زابل به مجلس شورای ملی نرسیده است. صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه زابل و نمایندگی آقای ابراهیم پردلی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد.(مبارک است)

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد.(مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمایید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دایر به انتخابات شاهپور و نمایندگی آقای دکتر نقی صاحب‌قلم را به شرح زیر قرائت نمودند.)

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شاهپور حاکی است که به موجب دستور شماره ۲۵۳۱- ۲۵/ ۴/ ۱۳۴۶ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۲۹/۴/۱۳۴۶ طبق دعوت فرمانداری شاهپور ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است. در نتیجه از ۶۵۲۵ رأی آقای دکتر نقی صاحب قلم با اکثریت ۴۲۷۱ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شاهپور انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچ‌ گونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده است لذا در تاریخ ۲۱/۵/۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به این که در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچ گونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان شاهپور و نمایندگی آقای دکتر نقی صاحب قلم را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد.(مبارک است)

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد.(مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمایید.

(دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دایر به انتخابات اقلیت زرتشتیان و انتخاب آقای دکتر اسفندیار یگانگی را به شرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه اقلیت زرتشتیان حاکی است به موجب دستور شماره ۲۵۲۳- ۲۲/۴/۱۳۴۶ فرمانداری تهران از ۳۶ نفر طبقات ششگانه و معتمدین زرتشتیان دعوت به عمل آورده که پس از انتخاب اعضا اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است. در نتیجه از ۳۵۷۳ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری اقلیت زرتشتیان انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر گردید برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا ذر تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۳ اعتبار نامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به محتویات پرونده با توجه به اینکه در مدت یکهفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات اقلیت زرتشتیان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری اقلیت زرتشتیان و نمایندگی آقای دکتر اسفندیار یگانگی را تأیید نمود اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارید. (مبارک است).

رئیس – نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات درگز و نمایندگی آقای دکتر محمد حسین اسدی را به‌شرح ذیل قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان درگز حاکیست که به موجب دیتور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورد که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمد و بلافاصله شروع شروع بقرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۸۹۴۴ رأی آقای دکتر محمد حسین اسدی با اکثریت ۸۶۲۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان درگز انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس ار رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یکهفته مهلت مقرر قانونی برای شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شهرستان درگز به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان درگز و نمایندگی آقای دکتر محمد حسین اسدی را تأیید نمود. اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس – نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید. (آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش دائر به انتخابات شهرستان ساری و نمایندگی آقای فضل‌الله کاسمی را بشرح ذیل قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه ساری حاکیست که به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورد پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیدت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء، مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۷۵۳۶ رأی آقای فضل‌الله کاسمی با اکثرت ۲۵۶۷۵ رأی و آقای دکتر جواد سعید با اکثریت ۲۵۴۸۱ رأی به نمایندگان بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان ساری انتخاب شد.

در مدت یکهفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه بنام نامبردگان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است. شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یکهفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان ساری بمجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان ساری و نمایندگی آقای فضل‌الله کاسمی را که در درجه اول انتخاب شده‌اند تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

رئیس – نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید. (آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تبریز و نمایندگی آقای حسین شکیبا را به‌شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۱ دائر بر صحت جریان انتخابات شهرستان تبریز و نمایندگی آقای دکتر شفیع امین آقای حسین شکیبا با ۲۶۰۸۷ رأی در درجه چهارم حائز اکثریت شناخته شدند.

شعبع اول صحت نمایندگی آقای حسین شکیبا را تأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد (مبارک است).

رئیس – نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید. (آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات شهرستان سبزوار و نمایندگی آقای دکتر امین غنی را به‌شرح زیر قرائت نمودند.

پرونده انتخابات دوره بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان سبزوار حاکیست که برابر دستور شماره ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۹ فرمانداری از ۲۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورد و پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمد و بلافاصله شروع بقرائت آراء مأخوذه گردید و در نتیجه از ۹۳۱۹ رأی آقای دکتر امین غنی با اکثرت ۶۷۹۸ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان سبزوار انتخاب شدند و چون در مدت یک هفته قبول شکایات اعتراضی بدفتر انجمن واصل نگردید بنابراین اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشت. شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه ظرف هفته مقرر قانونی هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه سبزوار به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه سبزوار و نمایندگی آقای دکتر امین غنی را تأیید نمود.

اینک گزارش آنرا به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

رئیس – نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه شوش و نمایندگی آقای محسن موقر را بشرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شوش حاکیست که بموجب دستور شماره ۲۵۳۱ مورخ ۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۹ طبق دعوت بخشداری اندیمشک ۳۶ نفر از طبقات ششگانه و معتمدین در محل بخشداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۶۸۰۷ رأی آقای محسن موقر با اکثریت ۶۴۵۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شوش انتخاب شده‌اند در مدت یکهفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبار نامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یکهفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شوش به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شوش و نمایندگی آقای محسن موقر را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس – نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید. (دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر بر انتخابات سقز و بانه و نمایندگی آقای عبدالله بدرصالحیان را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه سقز و بانه حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات ششگانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۲۵۱۳۹ رأی آقای عبدالله بدرصالحیان با اکثریت ۲۰۸۰۰ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه سقز و بانه انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۰ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه ینام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه سقز و بانه بمجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه سقز و بانه و نمایندگی آقای عبدالله بدرصالحیان را تأیید نمود. اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس – نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید. (آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر بر انتخابات رامند ضیاء آباد و نمایندگی آقای ناصر قلی فرهادپور را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست ودومین دوره قانونگذاری حوزۀ رامند ضیاء آباد حاکیست که بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ بخشداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدیت محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمد و بلافاصله شروع بقرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۱۴۱۵۰ رأی آقای ناصر قلی فرهادپور با اکثریت ۱۱۸۳۱ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه رامند ضیاء آباد انتخاب شده‌اند و در مدت یکهفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است. شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه رامند ضیاء‌آباد بمجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه رامند ضیاء‌آباد و نمایندگی آقای ناصر قلی فرهادپور را تأیید کرد. اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس – نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید. (آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر بر انتخابات ساری و نمایندگی آقای دکتر جواد سعید را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۳ دائر بجریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان ساری و نمایندگی آقای فضل‌الله کاسمی به استحضار می‌رساند که آقای دکتر جواد سعید با ۲۵۴۸۱ رأی بعنوان نفر دوم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان ساری انتخاب شدند.

شعبه ششم صحت جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس – نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دایر بر انتخابات تبریز و نمایندگی آقای دکتر غلامرضا عدل بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۱ دائر بر صحت جریان انتخابات شهرستان تبریز و نمایندگی آقای دکتر شفیع امین آقای دکتر غلامرضا عدل با ۲۴۵۹۳ در درجه پنجم حائز اکثریت شناخته شدند.

شعبه اول صحت نمایندگی آقای دکتر غلامرضا عدل را تأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است)

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید. (آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر بر انتخابات سیرجان و نمایندگی آقای دکتر ملک منصور اسفندیاری را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخابات دوره بیست و دوم قانونگذاری از شهرستان سیرجان حاکیست که بر حسب دستور شماره ۲۵۳۱ وزارت کشور به‌منظور اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورد و پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و رعایت سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه گردید و در نتیجه ۱۴۴۴۴ رأی آقای دکتر ملک منصور اسفندیاری به اکثریت ۱۳۷۹۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان سیرجان انتخاب شدند و چون در مهلت مقرر قانونی هیچگونه شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردیده بنابراین اعتبارنامه بنام ایشات صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه ظرف هفته مقرر قانونی هیچگونه شکایتی نسبت به انتخابات حوزه سیر جان به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه سیرجان و نمایندگی آقای دکتر ملک منصور اسفندیاری را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات شیراز و نمایندگی آقای ایرج مهرزاد را بشرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شیراز کیست که بموجب دستور تلگرافی شماره ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۹ بر طبق دعوت فرمانداری شیراز از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأشده است. در نتیجه از ۱۰۹۸۳۱ رأی آقای ایرج مهرزاد با اکثریت ۹۰۹۱۱ رآی و آقای دکتر عبدالرسول عظیمی با اکثریت ۷۷۳۳۱ رأی و اقای مهندس غلامعلی سهم الدینیی با اکثریت ۷۴۴۹۷ رأی و آقای حسام‌الدین رضوی با اکثریت ۷۳۱۹۰ رأی و آقای مهندس جواد اربابی یبا اکثریت ۷۲۱۱۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شیراز انتخاب شده‌اند. در مدت یکهفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه بنام نامبردگان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان شیراز به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شیراز و نمایندگی آقای ایرج مهرزاد که در درجه اول انتخاب شده‌اند تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید. (آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه شاه‌آباد غرب و نمایندگی آقای حسن مریدی بشرح زیر قرائت نمودند.

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه آباد غرب حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات ششگانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع بقرائت آراء مأخوذه شده است در نتیچه از ۲۳۵۷۸ رأی آقای حسن مریدی با اکثریت ۱۶۱۲۴ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه شاه آباد غرب انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات نه فقره شکایت به دفتر انجمن واصل که انجمن پس از رسیدگی شکایات را وارد نداست لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۴۶ اعتبار نامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی بمحتویات پرونده با توجه به اینکه در مدت یکهفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شاه آباد غرب بمجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شاه آباد غرب و نمایندگی آقای حسن مریدی را تأیید نمود. اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید (آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنچم گزارش شعبه دائر به انتخابات رودبار و نمایندگی آقای سید محمود توسلی را بشرح زیر قرائت نمودند.

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان رودبار حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ /۵/ ۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است در نتیجه از ۱۰۷۶۴ رأی آقای سید محمود توسلی با اکثریت ۸۲۵۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان رودبار انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات ۳ فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی به آنها شکایات رسیده را وارد ندانسته لذا در تاریخ ۲۲ /۵/ ۴۶ اعتبار نامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شهرستان رودبار به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان رودبار و نمایندگی آقای سید محمود توسلی را تأیید نمود اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید. (آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه سنقر و نمایندگی آقای حسین یوسفی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه سنقر حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده و در نتیجه از ۱۳۱۱۴ رأی آقای حسین یوسفی با اکثریت ۱۱۹۷۶ رأی به نمایندگی بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزه سنقر انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچ‌گونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچ‌گونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه سنقر به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دورۀ قانونگذاری حوزه سنقر و نمایندگی آقای حسین یوسفی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس - نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه (اثر به انتخابات تبریز و نمایندگی آقای حقشناس را بشرح زیر قرائت نمودند)

پیرو گزارش شماره ۱۱ دائر بر صحت جریان انتخابات شهرستان تبریز و نمایندگی آقای دکتر شفیع امین آقای آقای احمد حقشناس با ۲۲۹۹۴ رای در درجه ششم حائز اکثریت شناخته شدند.

شعبه اول صحت نمایندگی اقای احمد حقشناس را تایید کرد. اینک گزارش ان بمجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد. (مبارک است.)

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است). آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه شمیرانات و نمایندگی آقای محسن خواجه نوری را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه شهرستان شمیرانات حاکیست که بموجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه گردیده و در نتیجه از ۲۰۲۱۰ رأی آقای محسن خواجه نوری با کثریت ۱۷۹۲۷ رأی بنمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان شمیرانات انتخاب شدند (مبارک است) و چون ظرف مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن واصل نگردیده بنابراین این اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شمیرانات به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان رودبار و نمایندگی آقای محسن خواجه نوری را تأیید کرد. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات شیراز و نمایندگی آقای دکتر عبدالرسول عظیمی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شماره ۱۵-۲۲/۷/۴۶ دائر بجریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شیراز و نمایندگی آقای ایرج مهرزاد به استحضار می‌رساند که آقای دکتر عبدالرسول عظیمی با اکثریت ۸۱۷۴۰ رأی عنوان نفر دوم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان شیراز انتخاب شده‌اند.

شعبه سوم صحت جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود.

اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است). آقای دکتر کیان بفرمائید. (آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه شوشتر و نمایندگی آقای دکتر علی اکبر حکیم شوشتری را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه آباد غرب حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات درتاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۶۰۶۶ رأی آقای دکتر علی اکبر حکیم شوشتری با اکثریت ۶۰۴۱ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شوشتر انتخاب شدند (مبارک است) در هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شوشتر به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شوشتر و نمایندگی آقای دکتر علی اکبر حکیم شوشتری را تأیید نمود اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید (آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات زنجان و نمایندگی آقای سید عبد المجید موسوی را بشرح زیر قرائت نمودند)

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه زنجان حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ /۵/ ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۳۶۰۹ رأی آقای سید عبدالمجید موسوی با اکثریت ۱۳۴۴۵رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه زنجان انتخاب شدند (مبارک است) در هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۲ مرداد ماه ۱۳۴۶اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شوشتر به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان رودبار و نمایندگی آقای دکتر علی اکبر حکیم شوشتری را تأیید نمود اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید (آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات زنجان و نمایندگی آقای سید عبالمجید موسوی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه آباد غرب حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۲۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۹ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات ششگانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۵۵۵۶ رأی آقای اکبر مهجرانی با اکثریت ۲۲۲۸۴ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه شازند انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ این اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

در مدت یک هفته مقرر قانونی برای قبول شکایات دو فقره اعتراض نسبت به انتخابات حوزه شازند به مجلس شورای ملی واصل که مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه ششم شکایات مزبور را وارد ندانست لذا صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شازند و نمایندگی آقای اکبر مهاجرانی را تأیید نمود. اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تبریز و نمایندگی آقای دکتر ابوالفتح جهانشاهی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۱ دائر بر صحت جریان انتخابات شهرستان تبریز و نمایندگی آقای دکتر شفیع امین، آقای ابوالفتح جهانشاهی با ۲۱۷۸۴ رأی در درجه هفتم حائز اکثریت شناخته شدند.

شعبه اول صحت نمایندگی آقای ابوالفتح جهانشاهی را نأیید کرد. اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید. (آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات شهسوار و نمایندگی آقای دکتر عزت‌الله یزدان پناه را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی دوره بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان شهسوار حاکیست برابر دستور شماره ۲۵۳۱وزارت کشوربمنظور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۱٫۹۴ رأی آقای دکتر عزت‌الله یزدان پناه با اکثریت ۸۴۷۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهسوار انتخاب شدند (مبارک است) در هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن واصل نگردیده بنابراین این اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه دوم پس از رسیدگی در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخابات شهرستان شهسوار را با توجه به اینکه در هفته مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت انتخابات آن حوزه به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات حوزه فوق‌الذکر و نمایندگی آقای دکتر عزت‌الله یزدان پناه را تأیید کرد. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه شیراز و نمایندگی آقای دکتر همایون فربود را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شماره ۱۵-۴۶/۷/۲۲ دائر به جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شیراز و نمایندگی آقای ایرج مهرزاد باستحضار می‌رساند که آقای دکتر همایون فربود با اکثریت ۷۷۳۳۱ رأی بعنوان نفر سوم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان شیراز انتخاب شده‌اند.

شعبه سوم صحت جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود.

اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید. (آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه شیروان و نمایندگی آقای سید کاظم مسعودی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه شیروان حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۱۴۹۲ رأی آقای سید کاظم مسعودی با اکثریت ۸۲۸۶ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شوشتر انتخاب شدند (مبارک است) در هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۴۶ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به محتویات پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شیروان به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شیروان و نمایندگی آقای سید کاظم مسعودی را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید. (آقای مهندس اسدی مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه سمنان و دامغان و نمایندگی آقای دکتر جواد صفائی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه سمنان حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۷۸۲۶ رأی آقای دکتر جواد صفائی با اکثریت۱۵۶۹۳ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه سمنان و دامغان انتخاب شدند در هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه سمنان و دامغان به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه سمنان و دامغان و نمایندگی دکتر جواد صفائی سمنانی را تأیید نمود. اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید. (آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه شهرضا و نمایندگی آقای دکتر مرتضی قلی کیان را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه شهرضا حاکیست بموجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای

فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۲۵۲۸ رأی آقای دکتر مرتضی قلی کیان با اکثریت۱۲۳۶۱ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرضا انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شهرضا به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرضا و نمایندگی آقای دکتر مرتضی قلی کیان را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدر کیوان بفرمائید. (آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تبریز و نمایندگی آقای منوچهر پزشکی را بشرح زیر قرائت نمودند).

شعبه اول صحت نمایندگی آقای منوچهر پزشکی را تأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید. (آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه طوالش و نمایندگی آقای هلاکو رامبد را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه شهرستان طوالش حاکیست بموجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۳۳۳۱ رأی آقای هلاکو رامبد با اکثریت۲۲۶۸۰ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از حوزه طوالش انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی هیچگونه اعتراضی به دفتر انجمن واصل نگردید بنابراین این اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه ظرف هفته مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه طوالش به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه طوالش و نمایندگی آقای هلاکو رامبد را تأیید نمود اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات شیراز و نمایندگی آقای مهندس غلامعلی سهم‌الدینی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شماره ۱۵-۴۶/۷/۲۲ دائر به جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شیراز و نمایندگی آقای ایرج مهرزاد به استحضار می‌رساند که آقای مهندس غلامعلی سهم‌الدینیی با اکثریت ۷۷۰۳۸ رأی بعنوان نفر چهارم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان شیراز انتخاب شده‌اند.

شعبه سوم جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید. (آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم شعبه دائر به انتخابات فریدن و نمایندگی آقای دکتر محسن صالحی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه فریدن حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۷۶۵۶ رأی آقای دکتر محسن صالحی با اکثریت۹۸۹۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه فریدن انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات چند فقره شکایت به دفتر انجمن واصل که انجمن پس از رسیدگی شکایات را مردود تشخیص داد لذا در تاریخ ۲۲ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه فریدن به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه فریدن و نمایندگی آقای دکتر محسن صالحی را تأیید نمود اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید. (آقای مهندس اسدی مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات شاهرود به نمایندگی آقای مهندس امیر قاسم معینی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه شهرستان شاهرود حاکیست که به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانهو معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۱۷۰۹ رأی آقای مهندس امیر قاسم معینی با اکثریت۲۱۴۵۶ رأی بنمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان شاهرود انتخاب شده‌اند در مده یکهفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شهرستان شاهرود به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان شاهرود و نمایندگی دکتر آقای مهندس امیر قاسم معینی را تأیید نموده اینک گزارش آنرا تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید. (آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات طارم علیا و نمایندگی آقای دکتر حسین وفا را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابی هطارم علیا حاکیست که به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ بخشداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورد پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده و در نتیجه از ۷۱۶۸ رأی آقای حسین وفا با اکثریت۷۰۷۸ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه طارم علیا (ارمغانخانه) انتخاب شد. در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه طارم علیا (ارمغانخانه) به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری طارم علیا (ارمغانخانه) و نمایندگی آقای دکتر حسین وفا را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید. (آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تبریز و نمایندگی آقای سعید پدرامی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۱ دائر بر صحت جریان انتخابات شهرستان تبریز و نمایندگی آقای دکتر شفیع امین آقای سعید پدرامی با ۱۷۸۴۶ رأی در درجه نهم حائز اکثریت شناخته شدند. شعبه اول صحت نمایندگی آقای سعید پدرامی را تأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید. (آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر بر انتخابات قائن و نمایندگی آقای دکتر محمد حسین اعتمادی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخابات بیست و دوم قانونگذاری از حوزه قاین حاکیست که به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور بمنظور اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه گردیده و در نتیجه از ۱۸۵۵۸ رأی آقای دکتر محمد حسین اعتمادی به اکثریت ۱۶۰۱۸ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان قاین انتخاب شدند و چون در هفته مقرر برای قبول شکایات اعتراضی به دفتر انجمن واصل نگردید بنابراین اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه قاین به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قاین و نمایندگی آقای دکتر محمد حسین اعتمادی را تأیید نمود اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس – نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) (زنگ رئیس).

- اعلام رسمیت دوره بیست و دوم قانونگذاری

۹- اعلام رسمیت دوره بیست و دوم قانونگذاری

رئیس – تاکنون ۱۱۰ اعتبارنامه تصویب شده است بنابراین طبق اصل پنجم قانون اساسی ابتدای دوره بیست و دوم قانونگذاری مجلس شورای ملی در ساعت یازده و سی و سه دقیقه صبح روز یکشنبه بیست و سوم مهر ماه ۱۳۴۶ شمسی اعلام می‌شود (مبارک است).

- تصویب چهل و هشت فقره اعتبارنامه نمایندگان

۱۰ - تصویب چهل و هشت فقره اعتبارنامه نمایندگان

رئیس – حالا به طرح بقیه گزارش‌های شعب در مورد اعتبارنامه‌ها ادامه می‌دهیم آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات شیراز و نمایندگی آقای سید محمد رضازاده را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شماره ۱۵-۴۶/۷/۲۲ دائر بجریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شیراز و نمایندگی آقای ایرج مهرزاد به استحضار می‌رساند که آقای سید محمد رضازاده با اکثریت ۷۴۴۹۷ رأی بعنوان نفر پنجم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان شیراز انتخاب شده‌اند.

شعبه سوم جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید. (آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات قصر شیرین و نمایندگی آقای محمد فضائلی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه قصر شیرین حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۲ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۱۴۵۹ رأی آقای محمد فضائلی با اکثریت۷۸۵۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قصر شیرین انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات سه فقره شکایت به دفتر انجمن واصل که انجمن پس از رسیدگی شکایات را وارد ندانست لذا در تاریخ ۲۱مرداد ماه۱۳۴۶ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات چند فقره اعتراض نسبت به انتخابات حوزه قصر شیرین به مجلس شورای ملی رسیده بود در شعبه چهارم مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه شکایات را وارد ندانست و صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قصر شیرین و نمایندگی محمد فضائلی را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید. (آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات ری و نمایندگی آقای فضاالله معتمدی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه شهرستان ری حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳/۵/۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۰۳۱۱ رأی آقای فضل الله معتمدی با اکثریت۹۵۶۰ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان ری انتخاب شده‌اند. در مدت یکهفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شهرستان ری به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان ری و نمایندگی آقای فضل الله معتمدی را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید. (آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دایر بر انتخابات فومن و نمایندگی آقای مهندس اسدی سمیع را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه فومن حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده و در نتیجه از ۹۹۶۵ رأی آقای مهندس اسدی سمیع با اکثریت ۹۰۴۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه فومن انتخاب شدند. (مبارک است). در مدت یکهفته مقرر برای قبول شکایات سه فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی کلیه شکایات واصله را وارد ندانست لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۵ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه فومن به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه فومن و نمایندگی آقای مهندس اسدی سمیع را تأیید نمود. اینک گزارش آن را بمجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است)

آقای صدری کیوان بفرمائید. (آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر بر انتخابات تبریز و نمایندگی آقای کاظم صدقیانی زاده را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شماره ۱۱ دائر بر صحت جریان انتخابات شهرستان تبریز و نمایندگی آقای دکتر شفیع امین آقای کاظم صدقیانی زاده با ۱۷۴۱۰ رأی در درجه دهم حائز اکثریت شناخته شدند.

شعبه اول نمایندگی آقای کاظم صدیقیانی‌زاده راتأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید. (آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات کاشان و نمایندگی آقای دکتر محمد رضوانی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دوم دوره قانونگذاری از شهرستان کاشان حاکیست که به موجب دستور شماره ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۳۸۲۲ رأی آقای دکتر محمد رضوانی با اکثریت۱۲۸۹۶ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه کاشان انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید انجمن پس از صدور اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخابات حوزه کاشان را با توجه به اینکه هفته مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات آن حوزه به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات حوزه فوق‌الذکر و نمایندگی آقای دکتر محمد رضوانی را تأیید کرد. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر بر انتخابات شیراز و نمایندگی آقای حشام‌الدین رضوی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۵- ۴۶/۷/۲۲ دائر به جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شیراز و نمایندگی آقای ایرج مهرزاد به استحضار می‌رساند که حسام الدین رضوی با اکثریت ۷۳۱۹۰ رأی بعنوان نفر ششم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان شیراز انتخاب شده‌اند.

شعبه سوم صحت جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید. (آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهرام گزارش شعبه دائر بر انتخابات کرج و نمایندگی آقای سید زین‌العابدین ارسنجانی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه کرج حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه گردیده و در نتیجه از ۱۸۶۷۰رأی آقای سید زین‌العابدین ارسنجانی با اکثریت۱۵۶۸۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه کرج انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته قبول شکایات چند فقره شکایت به دفتر انجمن واصل که انجمن پس از رسیدگی شکایات را وارد ندانست لذا در تاریخ ۲۵ مرداد ماه ۱۳۴۶اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه کرج به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه کرج و نمایندگی آقای سید زین‌العابدین ارسنجانی را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید. (آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه دائر به انتخابات صومعه سرا و نمایندگی آقای فضل‌الله صادق سمیعی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه شهرستان صومعه سرا حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۷۱۰۹ رأی آقای فضل‌الله صادق سمیعی با اکثریت۶۴۶۵ رأی بنمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان صومعه سرا انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شهرستان صومعه سرا به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان صومعه سرا و نمایندگی آقای فضل‌الله صادق سمیعی را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید. (آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات قوچان و نمایندگی آقای غلامرضا بهادری را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قوچان حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده و در نتیجه از ۱۰۶۳۶ رأی آقای غلامرضا بهادری با اکثریت۱۰۲۰۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قوچان انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه قوچان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قوچان و نمایندگی آقای غلامرضا بهادری را تأیید نمود اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید. (آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه تبریز و نمایندگی دکتر احمد ملکی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۱ دائر بر صحت جریان انتخابات شهرستان تبریز و نمایندگی آقای دکتر شفیع امین آقای دکتر احمد ملکی با ۱۷۲۰۱ رأی در درجه یازدهم حائز اکثریت شناخته شدند. شعبه اول صحت نمایندگی آقای دکتر احمد ملکی را تأیید کرد. اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فرهر بفرمائید. (آقای مهندس فرهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات اقلیت کلیمیان و نمایندگی آقای لطف الله حی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه اقلیت کلیمیان حاکیست که برای دستور شماره ۲۵۲۲۰ وزارت کشور بمنظور اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء کرد و در نتیجه از ۸۴۶۴ رأی آقای لطف‌الله حی با اکثریت۷۳۷۰ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری اقلیت کلیمیان انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید انجمنپس از صدور اعتبار نامه بنام ایشان انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه ۱۳۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخابات اقلیت کلیمیان با توجه به اینکه در هفته مهلت مقرر قانونی هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه اقلیت کلیمیان به مجلس شورای ملی نرسیده است صحت جریان صحت جریان اقلیت کلیمیان و نمایندگی آقای لطف‌الله حی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه شیراز و نمایندگی آقای مهندس جواد اربابی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۱۵-۴۶/۷/۲۲ دائر بجریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان شیراز و نمایندگی آقای ایرج مهرزاد به استحضار می‌رساند که آقای مهندس جواد اربابی با اکثریت ۷۲۱۱۵ رأی بعنوان نفر هفتم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان شیراز انتخاب شده‌اند.

شعبه سوم صحت جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید. (آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر بر انتخابات حوزه کهکیلویه و نمایندگی تیمسار مسیب حکیمیان را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه کهکیلویه حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۱۶۰۲ رأی تیمسار مسیب حکیمیان با اکثریت۱۶۷۲۹ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه کهکیلویه انتخاب شده‌اند در مدت هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۴۶ اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به محتویات پرونده با توجه به اینکه در مدت یکهفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه کهکیلویه به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه کهکیلویه و نمایندگی تیمسار مسیب حکیمیان را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید. (آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه فسا و نمایندگی آقای دکتر سید جواد مهذب را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه فسا حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۴۹۴۳ رأی آقای دکتر سید جواد مهذب با اکثریت ۱۴۴۳۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه فسا انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه فسا به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه فسا و نمایندگی آقای دکتر سید جواد مهذب را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید. (آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه کرمانشاه و نمایندگی بانو دکتر مهر انگیز دولتشاه را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه کرمانشاه حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۲۴۰۶ رأی بانو دکتر مهر انگیز دولتشاه با اکثریت۱۹۴۱۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان کرمانشاه انتخاب شدند در هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۳۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان کرمانشاه به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان کرمانشاه و نمایندگی بانو دکتر مهر انگیز دولتشاه را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید. (آقای صدری کیوان مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات حوزه تهران و نمایندگی آقای مهندس عبدالله ریاضی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی دوره بیست و دوم مجلس شورای ملی مربوط به حوزه انتخابیه تهران حاکی است که فرمانداری در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات سی و شش نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل بمنظور تشکیل انجمن مرکزی نظارت بر انتخابات دعوت کرد و حاضرین از بین خود افراد اصلی و علی‌البدل انجمن مرکزی را انتخاب کردند. انجمن پس از تعیین هیئت رئیسه و انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آورد و پس از قرائت آراء جناب آقای مهندس سید عبدالله ریاضی با اکثریت ۲۳۵۳۷۲ رأی از مجموع ۲۷۵۱۸۴ رأی به نمایندگی مجلس شورای ملی انتخاب شدند. (مبارک است مبارک است). در موعد مقرر جهت قبول شکایات سه فقره اعتراض به دفتر انجمن واصل و مردود شناخته شده است و انجمن پس از اعلام قبولی از طرف آقای مهندس سید عبدالله ریاضی با اکثریت ۲۳۵۳۷۲ رأی از مجموع۲۷۵۱۸۴ رأی به نمایندگی مجلس شورای ملی انتخاب شدند (مبارک است مبارک است) در موعد مقرر جهت قبول شکایات سه فقره اعتراض به دفتر انجمن واصل و مردود شناخته شده است و انجمن پس از اعلام قبولی از طرف جناب آقای مهندس سید عبدالله ریاضی اعتبارنامه بنام مشارالیه صادر و انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه اول در جلسه مورخ ۴۶/۸/۲۲ پس از رسیدگی به محتویات پرونده صحت جریان انتخابات تهران و نمایندگی آقای مهندس سید عبدالله ریاضی را تأیید کرد اینک گزارش آن تقدیم مجلس شورای ملی می‌گردد. (مبارک است مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهار نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید. (آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات ماه نشان و نمایندگی آقای فتح‌الله مافی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری بخشداری ماه نشان حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۷/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۳۵۷۶ رأی آقای فتح‌الله مافی با اکثریت۱۲۷۷۱ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه ماه نشان انتخاب شدند در هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به دفتر انجمن واصل نگردید پس از صدور اعتبار اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخاباتی حوزه ماه نشان با توجه به اینکه در هفته مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه ماه نشان مجلس شورای ملی نرسید است صحت جریان انتخابات فوق‌الذکر و نمایندگی آقای فتح‌الله مافی را تأیید کرد

اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات شهرستان فردوس و نمایندگی آقای سید محمود روحانی را بشرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه شهرستان فردوس حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۴ طبق دعوت فرمانداری فردوس از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۵۶۹۷ رأی آقای سید محمود روحانی با اکثریت ۱۵۰۳۸ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان فردوس انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات یک فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی شکایت را وارد تشخیص نداده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است. شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شهرستان فردوس به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان فردوس و نمایندگی آقای سید محمود روحانی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات لنجان و نمایندگی آقای دکتر سیف‌الله وحیدنیا را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه کهکیلویه حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات بخشداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۸۶۵۴رأی آقای دکتر سیف الله وحیدنیا با اکثریت۸۱۶۳ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه لنجان انتخاب شدند در مدت یک هفته قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۴۶ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه لنجان به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه لنجان و نمایندگی آقای دکتر سیف‌الله وحیدنیا را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید. (آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات شهرستان قم و نمایندگی آقای فضل‌الله صدر را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قم حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۵ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۱۵۴۹رأی آقای فضل‌الله صدر با اکثریت ۱۱۴۶۰ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قم انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه قم به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قم و نمایندگی آقای دکتر فضل الله صدر را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید. (آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات شهرستان کرمانشاه و نمایندگی آقای دکتر حسین غلام نیاکان را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۲۱ دائر بجریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان کرمانشاه و نمایندگی بانو دکتر مهرانگیز دولتشاهی به استحضار می‌رساند که آقای حسین غلام نیاکان با ۱۹۴۱۲ رأی بعنوان نفر دوم به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان کرمانشاه انتخاب شدند.

شعبه ششم صحت جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تهران و نمایندگی آقای دکتر حسین خطیبی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۲۲ دائر بر صحت جریان انتخابات حوزه تهران و نمایندگی جناب آقای مهندس عید الله ریاضی آقای دکتر حسین خطیبی با ۲۲۵۲۳۲ رأی در درجه دوم حائز اکثریت شناخته شدند (مبارک است- مبارک است) لذا شعبه اول صحت نمایندگی آقای دکتر حسین خطیبی را تأیید کرد. اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فیروز فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فیروز فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات مشکین شهر و نمایندگی آقای مهندس فیروز عدل بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان مشکین شهرحاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ ماه اخذ رأی بعمل آمد و بلافاصله قرائت آراء شروع شد شروع به قرائتآراء مأخوذه شد در نتیجه از۱۰۹۷۴ رأی آقای مهندس فیروز عدل با اکثریت ۱۰۹۶۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه مشکین‌شهر انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن واصل نگردید انجمن پس از صدور اعتبارنامه بنام ایشان انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخاباتی شهرستان مشکین‌شهر را با توجه به اینکه در هفته مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه شکایتی نسبت به انتخابات حوزه مزبور نرسیده است صحت جریان انتخابات آن حوزه نمایندگی آقای مهندس فیروز عدل را تأیید کرد. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات شهرستان قزوین و نمایندگی آقای دکتر موسوی درودی را بشرح زیر قرائت کردند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان قزوین حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۹ طبق دعوت فرمانداری قزوین ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۲۵۳۰رأی آقای دکتر موسوی درودی با اکثریت ۱۲۴۹۳ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان قزوین انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان قزوین به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان قزوین و نمایندگی آقای دکتر موسوی درودی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات شهرستان مراغه و نمایندگی آقای دکتر حبیب دادفر را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه مراغه حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷ فرمانداری مراغه از۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۳۵۹۷رأی آقای دکتر حبیب دادفر با اکثریت ۱۳۲۸۶ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه مراغه انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یکهفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه مراغه بمجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه مراغه و نمایندگی آقای دکتر حبیب دادفر را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات شهرستان کرمان و نمایندگی آقای دکتر غلامرضا خیراندیش را بشرح زیر قرائت کردند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه کرمان حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۲ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳/۵/۴۶ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله شروع به قرائت آرا مأخوذه شده است. در نتیجه از ۵۹۹۹۶ رأی آقای دکتر غلام رضا خیر اندیش با اکثریت ۵۴۵۷۶ رأی و آقای محمدعلی محدث‌زاده با اکثریت ۴۴۳۳۱ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه کرمان انتخاب شدند. درمدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱/۵/۱۳۴۶ اعتبارنامه به نام نامبردگان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به این که در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچ گونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان کرمان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان کرمان و نمایندگی آقای دکتر غلامرضا خیر اندیش را که در درجه اول انتخاب شده‌اند تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد.

(مبارک است)

رئیس- نظری نیست؟(اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد. (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمایید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه را دایر به انتخابات شهرستان گلپایگان و نمایندگی آقای فضل‌الله معظمی به شرح زیر قرائت کردند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دروه قانونگذاری حوزه انتخابیه گلپایگان حاکی است که به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۲۲/۴/۴۶ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۲۲/۴/۴۶ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت نموده و پس از انتخابات اعضا اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳/۵/۴۶ اخذ رأی به عمل آمده است و بلافاصله شروع به قرائت آرا مأخوذه شده و در نتیجه از ۱۰۱۶۵ رأی آقای فضل‌الله معظمی با اکثریت ۹۹۳۷ رأی به نمایندگی بیت و دومین دوره قانونگذاری حوزه گلپایگان انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات چند فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده است که انجمن پس از رسیدگی به کلیه آنها شکایات واصله را وارد ندانست لذا در تاریخ ۲۸/۵/۴۶ اعتبارنامه به نام ایشان صادر شده و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به این که در مدت یک هفته مقرر قانونی برای شکایات هیچ گونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه گلپایگان به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه گلپایگان و نمایندگی آقای فضل‌الله معظمی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد.(مبارک است)

رئیس- نظری نیست؟« اظهاری نشد» اعتبارنامه تصویب شد.(مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمایید.

( آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه را دایر به انتخابات تهران و نمایندگی آقای کاظم کورس را به شرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شماره ۲۲ دایر بر صحت جریان انتخابات حوزه تهران و نمایندگی جناب آقای مهندس ریاضی آقای کاظم کورس با ۲۲۴۷۳۱ رأی در درجه سوم حائز اکثریت شناخته شدند. لذا شعبه اول صحت نمایندگی آقای کاظم کورس را تأیید کرد و اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد.(مبارک است).

رئیس- نظری نیست، (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد(مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمایید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه را دایر به انتخابات میاندوآب و نمایندگی آقای منصور کلانتری قرائت نمودند).

پرونده انتخابات دوره بیست و دوم قانونگذاری میاندوآب حاکی است که به موجب دستور شماره ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۳۱/۴/۱۳۴۶ فرمانداری از ۳۶ نفر از طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت به عمل آورد و پس از انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمن‌های فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی به عمل آمد و بلافاصله قرائت آرا شروع شد و در نتیجه از ۱۶۵۹۳رأی آقای مصور کلانتری با اکثریت ۸۷۰۰ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه میاندوآب انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی شکایتی به دفتر انجمن پس از صدور اعتبارنامه بنام ایشان انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخاباتی شهرستان میاندوآب با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه مزبوز نرسید صحت جریان انتخابات حوزه فوق‌الذکر و نمایندگی آقای منصور کلانتری را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات کاشمر و نمایندگی آقای مهندس فضل‌الله جلالی را بشرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان کاشمر حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۲ فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۱۹۸۵رأی آقای مهندس فضل الله جلالی با اکثریت ۱۰۴۷۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان کاشمر انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات یک فقره اعتراض نسبت به انتخابات شهرستان کاشمر به مجلس شورای ملی رسیده که مورد رسیدگی که مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه سوم شکایت را موجه و وارد تشخیص نداد لذا صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان کاشمر و نمایندگی آقای مهندس فضل‌الله جلالی نوری را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات گرمی و مغان و انتخاب آقای محمد اسدی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه گرمی و مغان حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانهو معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۵۰۶۹رأی آقای محمد اسدی با اکثریت ۹۹۹۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه گرمی و مغان انتخاب شدند در مدت هفته قبول شکایات یک فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی شکایت را وارد تشخیص نداده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه گرمی و مغان به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه گرمی و مغان و نمایندگی آقای محمد اسدی را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات کرمان و نمایندگی آقای محمد علی محدث زاده را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۲۳ دائر بجریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان کرمان و نمایندگی آقای دکتر غلامرضا خیر اندیش به استحضار می‌رساند که آقای محمد علی محدث‌زاده با ۴۴۳۳۱ رأی بعنوان نفر دوم بنمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان کرمان انتخاب شدند.

شعبه پنجم صحت جریان انتخابات و نمایندگی ایشان را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات ماربین و نمایندگی آقای مهندس محمود پروشانی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه ماربین همایون‌شهر حاکیست که به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸بخشداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده و در نتیجه از ۱۰۲۰۴رأی آقای مهندس محمود پروشانی با اکثریت ۸۵۷۹ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوز ماربین «همایون‌شهر» انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات یک فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی شکایت واصله را وارد ندانست لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است. شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یکهفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه ماربین «همایونشهر» بمجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه ماربین و نمایندگی آقای مهندس محمود پروشانی را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید. (آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تهران و نمایندگی آقای محمدولی قراچورلو را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۲۲ دائر بر صحت جریان انتخابات حوزه تهران و نمایندگی جناب آقای مهندس ریاضی، آقای محمدولی قراچورلو با ۲۲۴۴۲۷ رأی در درجه چهارم حائز اکثریت شناخته شدند (مبارک است) لذا شعبه اول صحت نمایندگی آقای محمدولی قراچورلو را تأیید کرد. اینک گزارش آن بمجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد. (مبارک است)

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس فروهر بفرمائید.

(آقای مهندس فروهر مخبر شعبه دوم گزارش شعبه دائر به انتخابات همدان و نمایندگی آقای بانو هما زاهدی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی دوره بیست و دومین دوره قانونگذاری از شهرستان همدان حاکیست که برابر دستور شمارۀ ۲۵۳۱ وزارت کشور بمنظور اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۰۸۹۱ رأی بانو هما زاهدی با اکثریت ۲۰۱۳۲ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان همدان انتخاب شدند و چون در هفته مقرر قانونی هیچگونه شکایتی به دفتر انجمن واصل نگردید انجمن پس از صدور اعتبار نامه بنام ایشان انحلال خود را اعلام داشت.

شعبه دوم در جلسه مورخ ۱۳۴۶/۷/۲۲ پرونده انتخابات شهرستان همدان را با توجه به اینکه در هفت مقرر قانونی هیچگونه شکایتی نسبت به انتخابات حوزه مزبور نرسیده است صحت انتخابات آن حوزه و نمایندگی بانو هما زاهدی را تأیید کرد. اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید.

(آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات کنگاور و نمایندگی آقای عزت‌الله ایلخانی پور را بشرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه کنگاور حاکیست که به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ طبق دعوت بخشداری کنگاور ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل بخشداری اجتماع نموده و پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۷۳۷۲رأی آقای عزت‌الله ایلخانی پور با اکثریت۱۶۹۲۴رأی بنمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه کنگاور انتخاب شدند در مدت یکهفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه قم به مجلس شورای ملی نرسیده صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه کنگاور و نمایندگی آقای آقای عزت‌الله ایلخانی‌پور را تأیید نمود اینک گزارش آن را بمجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات میناب و نمایندگی آقای دکتر عبدالصمد رفعت را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه میناب حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۸ فرمانداری ۳۶ از نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد ماه۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۰۲۰۶رأی آقای دکتر عبدالصمد رفعت با اکثریت ۹۴۸۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه قم انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه میناب به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه میناب و نمایندگی آقای آقای دکتر عبدالصمد رفعت را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات گرگان و نمایندگی آقای محمد حسین قادر را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان گرگان حاکیست به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای ماد. ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۶ فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۳۷۷۴رأی آقای محمد حسین قادر پناه با اکثریت ۱۱۳۸۷ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه گرگان انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه شهرستان گرگان به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری گرگان و نمایندگی آقای محمد حسین قادر پناه را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات مریوان و نمایندگی آقای دکتر همایون معتمد وزیری را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه مریوان حاکیست به موجب دستور شماره۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳ مرداد ۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۷۰۱۵رأی آقای دکتر همایون معتمد وزیری با اکثریت ۱۴۲۸۹ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه مریوان انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۰ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه مریوان به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه مریوان و نمایندگی آقای دکتر همایون معتمد وزیری را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تهران و نمایندگی بانو هاجر تربیت را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۲۲ دائر بر صحت جریان انتخابات حوزه تهران و نمایندگی جناب آقای مهندس ریاضی، خانم هاجر تربیت با ۲۲۴۳۱۴ رأی در درجه پنجم حائز اکثریت شناخته شدند لذا شعبه اول صحت نمایندگی بانو هاجر ترتبیت را تأیید کرد. اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (آقای دکتر قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات لاهیجان و نمایندگی آقای جعفر فیاض را بشرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان لاهیجان حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۵ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین در محل فرمانداری اجتماع نموده پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۸۷۸۶ رأی آقای علی اصغر فیاض فاضلی با اکثریت ۲۸۶۱۵ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان لاهیجان انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات یک فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پیس از رسیدگی شکایت مذکور را غیر وارد دانسته لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۲ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات شهرستان لاهیجان به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان لاهیجان و نمایندگی آقای علی اصغر فیاض فاضلی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر کیان بفرمائید.

(آقای دکتر کیان مخبر شعبه چهارم گزارش شعبه دائر به انتخابات نوشهر و نمایندگی آقای مهندس عبدالوهاب کیاکجوری را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه نوشهر حاکیست به موجب دستور شمارۀ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۱۳۴۶/۴/۲۷ فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۲۰۷۹۱رأی آقای مهندس عبدالوهاب کیاکجوری با اکثریت ۲۰۰۱۸ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری نوشهر انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۲۱ مرداد ماه ۱۳۴۶ اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه چهارم پس از رسیدگی به محتویات پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه نوشهر به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه نوشهر و نمایندگی آقای مهندس عبدالوهاب کیاکجوری را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه پنجم گزارش شعبه دائر به انتخابات لنگرود و نمایندگی آقای نادر ادیب سمیعی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه لنگرود حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۵ وزارت کشور در اجرای ماده ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۷فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۶۲۲۲ رأی آقای نادر ادیب سمیعی با اکثریت ۵۸۷۴ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان لنگرود انتخاب شده‌اند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات چند فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی کلیه شکایات رسیده را وارد ندانست لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۴ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات یک فقره اعتراض نسبت به انتخابات حوزه شهرستان لنگرود به مجلس شورای ملی واصل که مورد رسیدگی قرار گرفت و شعبه پنجم شکایات را وارد ندانست لذا صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان لنگرود و نمایندگی آقای نادر ادیب سمیعی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است) آقای مرتضوی بفرمائید.

(آقای مرتضوی مخبر شعبه ششم گزارش شعبه دائر به انتخابات ملایر و نمایندگی آقای مهندس حسن صائبی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه ملایر حاکیست به موجب دستور شمارۀ ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۹ فرمانداری ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۹۰۳۳رأی آقای مهندس حسن صائبی با اکثریت ۱۲۱۰۱ رأی بنمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه ملایر انتخاب شدند (مبارک است) در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات هیچگونه شکایت و اعتراضی به انجمن نرسیده لذا در تاریخ ۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه ششم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یکهفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه ملایر بمجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه ملایر و نمایندگی آقای مهندس حسن صائبی را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای صدری کیوان بفرمائید.

(آقای صدری کیوان مخبر شعبه اول گزارش شعبه دائر به انتخابات تهران و نمایندگی آقای امیر حسین شیخ بهائی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پیرو گزارش شمارۀ ۲۲ دائر بر صحت جریان انتخابات حوزه تهران و نمایندگی جناب آقای مهندس ریاضی، آقای مهندس امیر حسین شیخ بهائی با ۲۲۴۲۸۴ رأی در درجه ششم حائز اکثریت شناخته شدند لذا شعبه اول صحت نمایندگی آقای امیر حسین شیخ بهائی را تأیید کرد. اینک گزارش آن به مجلس شورای ملی تقدیم می‌گردد. (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است) آقای دکتر قهرمان بفرمائید. (آقای دکتر فرهاد قهرمان مخبر شعبه سوم گزارش شعبه دائر به انتخابات محلات و نمایندگی آقای رضا مجد را بشرح زیر قرائت نمودند).

جریان پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری شهرستان محلات حاکیست به موجب دستور شمارۀ۲۵۳۱-۱۳۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۲۸/۴/۴۶ طبق دعوت فرمانداری محلات۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین محل دعوت بعمل آورده که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳مرداد۱۳۴۶ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۳۹۶۳رأی رضا مجد با اکثریت ۱۲۳۹۳ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه محلات انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات یک فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی آن را غیر وارد تشخیص داده لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۱ اعتبارنامه بنام ایشان صادر شد و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه سوم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه قم به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه شهرستان محلات و نمایندگی آقای رضا مجد را تأیید نمود اینک گزارش آن را تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبار نامه تصویب شد (مبارک است). (آقای مهندس اسدی سمیع بفرمائید.

(آقای مهندس اسدی سمیع مخبر شعبه دائر به انتخابات مرند و نمایندگی آقای علی مرندی را بشرح زیر قرائت نمودند).

پرونده انتخاباتی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه انتخابیه مرند حاکیست که به موجب به موجب دستور شماره ۲۵۳۱-۴۶/۴/۲۲ وزارت کشور در اجرای مادۀ ۱۴ قانون انتخابات در تاریخ ۴۶/۴/۲۸ فرمانداری از ۳۶ نفر طبقات شش‌گانه و معتمدین دعوت بعمل آورد که پس از انتخاب اعضاء اصلی و علی‌البدل و هیئت رئیسه و تعیین انجمنهای فرعی و انجام سایر تشریفات قانونی در روز ۱۳۴۶/۵/۱۳ اخذ رأی بعمل آمده و بلافاصله شروع به قرائت آراء مأخوذه شده است و در نتیجه از ۱۴۴۸۴رأی آقای علی مرندی با اکثریت ۱۱۶۰۶ رأی به نمایندگی بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه مرند انتخاب شدند در مدت یک هفته مقرر برای قبول شکایات ۱۱ فقره شکایت به دفتر انجمن رسیده که انجمن پس از رسیدگی آن را غیر وارد تشخیص داد لذا در تاریخ ۱۳۴۶/۵/۲۳ اعتبارنامه بنام ایشان صادر و انجمن انحلال خود را اعلام داشته است.

شعبه پنجم پس از رسیدگی به پرونده با توجه به اینکه در مدت یک هفته مهلت مقرر قانونی برای قبول شکایات هیچگونه اعتراضی نسبت به انتخابات حوزه مرند به مجلس شورای ملی نرسید صحت جریان انتخابات بیست و دومین دوره قانونگذاری حوزه مرند و نمایندگی آقای علی مرندی را تأیید نمود. اینک گزارش آن را به مجلس شورای ملی تقدیم می‌دارد (مبارک است).

رئیس- نظری نیست؟ (اظهاری نشد) اعتبارنامه تصویب شد (مبارک است).

– انتخاب رئیس

۱۱ – انتخاب رئیس

رئیس- اعتبار نامه ۱۵۸ نفر یعنی سه ربع از نمایندگان حاضر در مرکز تا بحال تصویب شده است بنابراین مطابق ماده ۱۲ آئین نامه داخلی مجلس شورای ملی باید هیئت رئیسه دائمی انتخاب شوند برای انتخاب سه نفر جهت نظارت در اخذ و استخراج آراء به قید قرعه انتخاب می‌شوند برای استحضار نمایندگان محترم عرض می‌کنم مکه انتخاب رئیس فردی و مخفی است و طبق آئین نامه باید اسامی نمایندگان یک یک و از طرف راست خوانده شود ملی چون ممکن است هنوز همه نمایندگان محترم یکدیگر را نشناسند اسامی از روی قسم نامه‌ای که دارم قرائت می‌شود که نمایندگان آراء خود را به آقایان نظر داده و مهره تفتیشیه دریافت دارند آقای خواجه نوری فرمایشی دارید بفرمائید.

خواجه نوری – از طرف فراکسیون حزب ایران نوین افتخار دارد که جناب آقای مهندس ریاضی را برای ریاست مجلس شورای ملی معرفی کنم (مبارک است) ایشان صرفنظر از اینکه در دوره بیست و یکم با کمال لیاقت و درایت و کاردانی مجلس شورای ملی معرفی می‌کنیم (مبارک است، مبارک است).

رئیس- آقای فخر طباطبائی فرمایشی دارید بفرمائید.

فخر طباطبائی – عرض کنم چون دوست غزیز ما جناب آقای رامبد در مسافرت خارج از کشور تشریف دارند فراکسیون پارلمانی حزب مردم این افتخار را به بنده دادند که نطر فراکسیون حزب مردم را اعلام کنم، نظر به شخصیت بارز جناب آقای مهندس ریاضی (احسنت – آفرین) و خلق کریم وجدیت ایشان در مدتیکه در دوره گذشته ریاست مجلس شورای ملی را داشتند حزب مردم هم به ایشان و به ریاست معظم له رأی خواهد داد (احسنت).

(اقتراع بعمل آمده آقایان: منصور صادقی – دکتر هوشنگ طالع – دکتر احمد رفیعی انخاب شدند).

رئیس – آقایان بهادری و بهمن شاهند از هیأت رئیسه با آقایان ناظر در اخذ و استخراج آراء شرکت می‌کنند.

(اسامی بانوان و آقایان به ترتیب ذیل وسیله آقای غلامرضا بهادری «منشی» اعلام و در محل نطق اخذ رأی بعمل آمد).

ابوذر - ابتهاج سمیعی - اخلاقی - مهندس ادلان - ارسنجانی- مهندس ارفع- محمد اسدی- دکتر اسدی- مهندس اسدی سمیع- دکتر اسفندیاری- اصولی- دکتر اعتمادی- دکتر الموتی- دکتر امین- امامی رضوی- امیر احمدی- دکتر امامی خوئی- امام مردوخ- آموزگار- انشاء- اولیاء- اهری- ایلخانی پور- بختیاری پور- بدرصالحیان- دکتر برومند- مهندس برومند- مهندس بریمانی- دکتر بقائی یزدی- بهادری- دکتر بهبهانی- مهندس بهبودی- دکتر مهندس بهبودی- بهنیا- بیات- دکتر بیت منصور- پاینده- پدرامی- پرویزی- مهندس پروشانی- دکتر پرتو اعظم- پزشکپور- پزشکی- پورساطع- پوربابائی- تربیت- نوسلی- تهرای- ثامنی- جاماسبی- مهندس جلالی نوری- جوانشیر- جوادی- جهانشاهی- جهانبانی- دکتر حبیب الهی- حق‌شناس- دکتر حکمت- دکتر حکیم شوشتری- تیمسار حکیمیان- حی- دکتر خزائلی- دکتر خطیبی- خواجه نوری- دکتر خیر اندیش- دانشمند- دکتر درودی- دکتر دولتشاهی- دیهم- دکتر رشتی- دکتر رضوانی- رضوی- رضازاده- دکتر رفعت- دکتر رفیعی- روستا- روحانی- دکتر رهنوردی- مهندس ریاحی- مهندس ریاضی- ریگی- زاهدی- مهندس زرآور- زرگرزاده- دکتر زعفرانلو- مهندس زنجانچی- ساگینیان- دکتر سبزواری- دکتر ستوده- سرتیپ پور- نیره سعیدی- سعیدی- دکتر سعید- سعید وزیری- سلیمانی کاشانی- سلیمانی- مهندس سهم الدینی- شاخوئی- شاهنده- دکتر شریعت- شکیبا- شهرستانی- شیخ الاسلام- شیخ البهائی- صائب- مهندس صائبی- حیدر صائبی- دکتر صالحی- صادقی- صادقی سمیعی- صدقیانی زاده-دکتر صدر- دکتر صفائی- دکتر ضیاء- ضیائی احمدی- دکتر طالع-ظفر- عامری- دکتر عاملی تهرانی- عباس میرزایی- مهندس عترت- عجم- مهندس عدل- دکتر عدل طباطبائی- مهندس عطائی- دکتر عظیمی- غلام نیاکان- دکتر غنی- فخر طباطبائی- مهندس فروهر- دکتر فربود- فروتن- دکتر فریور- فرهاد پور- فضائلی- فولادوند- فهیمی- مهندس قادر پناه- قاضی زاده- قراچورلو- خانلر قراچورلو- دکتر قهرمان- کاسمی- دکتر کفائی- کلانتری- کلانتری هرمز- کمالوند- کورس- دکتر کیان- صدری کیوان- مهندس کیا- مهندس کیاکجوری- مانی- مافی- ماهیار- مبارکی- دکتر متین- مجد- محسنی مهر- محدث زاده- دکتر محققی- مخبر فرهمند- دکتر مدنی-مردید- مرندی- مروتی- مرتضوی- مسعودی- مصطفوی نائینی- معزی- معظمی- دکتر معتمد وزیری- معیری- مهندس معینی- مهندس معینی زند- دکتر ملکی- ملک افضلی- ملکزاده آملی- موسوی- موقر- موسوی ماکوئی- دکتر موثقی- مؤید امینی- مهاجرانی- مهرزاد- دکتر مهذب- دکتر مهدوی- دکتر میر علاء- دکتر نجیمی- تیمسار نکوزاد- دکتر وحیدنیا- تیمسار وحدانیان- دکتر وفا- تیمسار همایونی- دکتر هواگیمیان- مهندس یارمحمدی- دکتر یزدان پناه- یوسفی.

آراء مأخوذه و مهرهای تفتیسیه شماره شد و نتیجخ بدین قرار بود:

  • اوراق رأی ۱۸۸ رأی.
  • مهرهای تفتیشیه ۱۸۸ مهره.

جناب آقای مهندس ریاضی ۱۸۴ رأی، تیمسار سرلشکر همایونی یک رأی، آقای دکتر محمد علی رشتی یک رأی، سفید، دو رأی.

رئیس- جناب آقای مهندس عبدالله ریاضی با ۱۸۴ رأی بریاست مجلس شورای ملی از طرف خود و نمایندگان مجلس شورا صمیمانه تبریک عرض می‌کنم ایشان در دوره بیست و یکم نهایت شایستگی و فداکاری را در انجام برنامه‌های مهم و سنگین ریاست مجلس شورای ملی و تشدید مبانی مشروطیت به منصه ثبوت و بروز رسانیده‌اند همچنین در جریان امور مملکتی، اداره مجلس و توسعه امور کتابخانه و تهیه کتب نفیس علاقه‌مندی شایان توجهی ابراز فرموده‌اند (صحیح است) امیدوارم در اجرای نیات اعلیحضرت همایون شاهنشاه آریامهر در خدمت به مملکت و به ثمر رسانیدن نتایج انقلاب عظیم شاه و مردم و انجام وظایف خطیر ریاست مجلس توفیق کامل حاصل فرمایند استدعا می‌کنم تشریف بیاورند و ریاست را عهده دار شوند.

بدر صالحیان- رئیس سنی هم خیلی خوب کار کردند (نمایندگان – صحیح است).

(در این موقع جناب آقای مهندس ریاضی پشت میز ریاست جلوس فرمودند).

- بیانات رئیس

۱۱- بیانات رئیس

رئیس- همکاران عزیر:

بدواً لازم میدانم مراتب امتنان قلبی خود را به نمایندگان محترم مجلس شورای ملی که اینجانب را مورد اعتماد قرار داده و این وظیفه خطیر را بعهده‌ام واگذاشته‌اند تقدیم دارم. امیدوارم و از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم که در اجراء این خدمت مقدس ملی متکی به لطف و مساعدت همکاران عزیز توفیق حاصل کنم (انشاءالله).

مجلس شورای ملی در دوره بیست و یکم توانست وظیفه خود را با صرف وقت و ایمان و مجاهدت کامل انجام دهد (صحیح است) و دور از هر گونه تظاهر راهی را که برای سعادت ملت ایران در اجراء هدفهای مقدس انقلاب شاه و مردم در پیش داشت بپیماند (صحیح است).

کارنامه مجلس بیست و یکم که خوشبختانه اکثریت نمایندگان آن در این مجلس نیز افتخار عضویت دارند حاکی است که جز سعی در پیش برد هدفهای انقلاب با تصویب لوایح مفید و مجاهدت کامل توأم به نظم و انضباط چه در مورد تشکیل جلسات علنی یا کمیسیونها و چه در اجراء سایر وظائفی که به آنها واگذار می‌شد اندیشه در سر نداشتند و خارج از مجلس نی وقت آنها در حوزه‌های انتخابیه خود برای همکاری با موکلین و سعی در رفع مشکلات آنها بخصوص در مورد عمران و آبادی و ایجاد تسهیلات بیشتری برای مردم صرف می‌گشت و تقریباً وظیفه خود را انجام می‌دادند.

در طول تاریخ مشروطیت ایران مجلس بیست و یکم هم از نظر تعداد جلسات علنی و کمیسیونها و ساعاتی که نمایندگان برای اجراء وظائف خود در مجلس صرف می‌کردند و هم از حیث تعداد قوانین و لوایح مفیدی که به تصویب رسانید نظیر نداشته است (صحیح است) و گمان می‌کنم نمایندگان محترم همه با من در ابراز این نظر هم عقیده‌اند که بزرگترین و گرامی ترین پاداشی که به مجلس دوره گذشته در قبال این خدمات صادقانه داده شده همانست که شاهنشاه آریامهر در مقدمی خطابه افتتاحیه خود که در روز چهاردهم مهر ماه در جلسه مشترک مجلسین ایراد فرمودند از آن خدمات به نیکی یاد فرمودند و آن را بعنوان یکی از پر اقتخارترین او=دوار تقنینیه معرفی فرمودند (صحیح است).

این عنایت و مرحمت شاهانه مسلماً بزرگترین پاداشی است که به نمایندگان مجلسین دوره گذشته داده شده و جا دارد که این عبارت با خطوط زرین در تاریخ افتخارات مجلسین باقی بماند (صحیح است).

این عنایت و مرهمت شاهانه مسلماً بزرگترین پاداشی است که به نمایندگان مجلسین دوره گذشته داده و جا دارد که تین عبارت با خطوط زرین در تاریخ افتخارات مجلسین باقی بماند (صحیح است).

یقین دارم نمایندگان دوره بیست و دوم مجلس نیز برای کسب همین افتخار سعی و مجاهدت کامل مبذول خواهند فرمود و با رعایت نظم در اجراء وظائف پارلمانی راهی را که مجلس بیست و یکم می‌پیمود دنبال خواهد کرد تا در پیشگاه شاهنشاه آریا مهر ملت ایران سربلند و مفتخر باشند.

افتتاح دوره بیست و دوم مجلس شورای ملی و شروع بکار آن خوشبختانه مصادف با ایام فرخنده تاجگذاری شاهنشاه آریامهر و علیا حضرت فرح پهلوی شهبانوی گرامی ایران است که موجب مسرت و نشاط باطنی عموم ایرانیان و نمایندگان مجلس می‌باشند، (صحیح است)، به میمنت و مبارکی این مراسم فرخنده که با آغاز خدمتگذاری این دوره مقارن است امیدوار است همگی بر مجاهدات خود بیفزایند و بیش از پیش در راه اجرای هدفهای انقلاب کوشش نمایند تا انشاء الله در این دوره مجلس نتایج درخشان این انقلاب مقدس نمودارتر و آشکارتر شود (صحیح است).

از همکاری صمیمانه که در دوره گذشته تقنییه بین مجلسین شورای ملی و سنا وجود داشت نتایج بسیار مطلوب حاصل شد و مسلماً این همکاری در دوره جدید نیز کماکان و بیش از پیش باقی خواهد ماند تا دو مجلس با مشورت یکدیگر در جهت تنقیح و تصویب طرحها و لوایح از خدمات خود در وظیفه قانونگذاری نتایج عالیتری حاصل کنند (انشاء الله).

از خداوند متعال سعادت و سلامت و موفقیت همکاران عزیز را در خدمتگذاری به شاهنشاه آریامهر و ملت ایران آرزومندم (احسنت، احسنت).

- تعیین موقع و دستور جلسه بعد – ختم جلسه

۱۳- تعیین موقع و دستور جلسه بعد – ختم جلسه

رئیس- چون یک ساعت بعد از ظهر است خیال می‌کنم آئین نامه را مراعات بکنیم و جلسه بیش از چهار ساعت نداشته باشیم با اجازه خانمها و آقایان جلسه امروز را ختم می‌کنیم جلسه آینده ساعت ۳/۵ بعد از ظهر خواهد بود دستور جلسه بعد از ظهر طرح گزارش شعب درباره اعتبار نامه و انتخاب هیئت رئیسه است.

(یک ساعت بعد از ظهر جلسه ختم شد)

رئیس مجلس شورای ملی – مهندس عبدالله ریاضی.