شرکت سهامی پارس سرام

از مشروطه
پرش به: گشتن، جستجو
انقلاب شاه و ملت درگاه اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر

کنگره بزرگ ملی ۱ تا ۴ بهمن ماه ۱۳۵۱

کارخانه‌ها و پیشرفت‌های صنعتی ایران در نخستین دهه انقلاب شاه و ملت ۱۳۵۱ - ۱۳۴۱ خورشیدی


شرکت سهامی پارس سرام

شرکت سهامی پارس سرام در سال ۱۳۴۷ ، در نیمه راه دهه نخست انقلاب شاه و ملت با هدف راه اندازی کارخانه چینی بهداشتی بنیاد نهاده شد و در سال ۱۳۵۰ خورشیدی توانست به یک برنامه ریزی درست به سقف تولید فرآورده‌های خود برسد. شرکت سهامی « پارس سرام » در کیلومتر ۲۸ جاده ورامین قراردارد و دارای ۲۳ کارمند و ۱۷۰ کارگر زبردست می‌باشد که چرخ‌های عظیم این کارخانه تولیدی را می‌گردانند و تلاش همگی آنان بر این است که بهترین فرآورده چینی بهداشتی (روشویی با پایه و نیم پایه و پایه سرخود، توالت زمینی، توالت فرنگی و ...) را روانه بازار کنند.

فرآورده‌های چینی بهداشتی پارس سرام در اندک زمانی پس از اینکه به بازار داخلی راه یافت، در شیخ نشین‌های خلیج فارس به یک بازار بی هماورد (بی رقیب) راه یافت.

مدیر عامل شرکت سهامی پارس سرام می‌گوید: نابود کردن فئودالیسم در ایران مرهون ثمربخشی انقلاب سفید و هماهنگی انقلاب صنعتی با آن بوده است. «پارس سرام » و فعالیت‌های آن در زمینه تولیدی و صادراتی یکی از ثمرات انقلاب است و من و همکارانم همیشه به خود بالیده‌ایم که واحد ما در عصر انقلاب موجودیت یافته و از مزایای انقلاب بهره جسته است. برنامه‌های آینده پارس سرام در فراهم نمودن کارآیی بیشتر و کوشش در تولید مرغوبتر و ایجاد روابط بازرگانی بیشتر با کشورهای همسایه و گسترش برنامه‌های صادراتی خلاصه شده است. امیدواریم با تحقق یافتن هدف‌های انقلاب اداری و هماهنگی همه سازمان‌ها با پیشرفت‌های انقلاب به این آرزوها دست یابیم. قوانین مترقی کار و بیمه‌های اجتماعی آن چنان شرایطی فراهم ساخته است که در پناه آن روز به روز صمیمیت و همکاری میان کارفرما و کارگر بیشتر می‌شود و این خود عاملی برای حسن جریان یک واحد کارگری به شمار می‌آید.


بن مایه‌ها