در هم کوبیدن حکومت مشروطه پارلمانی با کشتار سران کشوری و لشکری ایران

از مشروطه
نسخهٔ تاریخ ‏۲۰ مهٔ ۲۰۲۱، ساعت ۲۱:۱۷ توسط Bellavista1 (گفتگو | مشارکت‌ها) (آغاز مصادره دارایی‌ها و کارخانه‌های صنعتی و کشاورزی مردم ایران)
پرش به: گشتن، جستجو
بازایستادن برنامه‌های عمرانی کشور و بازگشت به دوران پیش از مشروطه و اسلام حکومتی درگاه اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر

شاه رفت مرگ آمد

برنامه عمرانی ششم/ سال ۲۵۳۷ شاهنشاهی خرداد ماه تا امرداد ماه
روز ۲۲ بهمن ماه آغاز ویرانی ایران
سپهبد بدره‌ای فرمانده نیروی زمینی
سرلشکر بیگلری جانشین فرمانده گارد جاویدان
GeneralsRahimiNajiNassiriiKhosrodadExecuted26Bahaman1357m.jpg
ژنرال خسروداد، ناجی، رحیمی، آیت محقق به دست مجاهد و چریک و توده‌ای جان باختند
GeneralsRahimiNajiNassiriKhosrodadExecuted26Bahman1357f.jpg
پیکر ارتشبد نعمت‌الله نصیری
پیکر سسپهبد رحیمی دست راست ژنرال را ابراهیم یزدی برید
پیکر خونین سرلشکر خسروداد
پیکر سرلشکر رضا ناجی
پیکر چهار ژنرال
تیرباران بزرگان لشکری در کاخ نیاوران

در هم کوبیدن حکومت مشروطه پارلمانی با کشتار سران کشوری و لشکری ایران

۲۳ بهمن ماه ۱۳۵۷ سپهبد عبدالعلی بدره‌ای فرمانده نیروی زمینی شاهنشاهی و فرمانده گارد جاویدان به دست تروریست‌ها کشته شد. مجاهدین و چریک‌ها و توده‌ای‌های مسلح سپهبد بدره‌ای را در مقر فرماندهی از پشت به گلوله بستند. ده گلوله به پیکر سپهبد بدره‌ای شلیک شد. با برنامه از پیش نهاده شده پیکر نیمه‌جان سپهبد بدره‌ای را از لویزان به بیمارستان جرجانی در میدان فوزیه بردند. در همین روز سرلشکر بیگلری جانشین فرمانده گارد جاویدان با گلوله‌هایی که راننده اش به وی شلیک کرد جان باخت. بدین سان فرماندهان گارد جاویدان به دست گروه‌های تروریستی ایران کشته شدند و در هرج و مرجی که از ۲۲ بهمن ماه با اعلام بی طرفی ارتش آغاز شد، منحل شد و افسران دلیر گارد جاویدان یا به دست جوخه‌های اعدام سپرده شدند و یا زندانی و یا بازخرید و بازنشسته گردیدند.

تروریست‌ها هلیکوپتر سپهبد عیسی بقراط جعفریان فرمانده لشکر جنوب و استاندار پیشین خوزستان را که از اهواز به سوی پایگاه وحدتی در پرواز بود، در نزدیکی هفت تپه خوزستان سرنگون کردند. در این ترور سپهبد جعفریان، استوار حدادی و یک همافر کمک خلبان هلیکوپتر و دو سرنشین دیگر هلیکوپتر جان باختند.

سرتیپ علی وفایی معاون لشکر زرهی قزوین که ساعت یک و نیم بامداد وارد تهران شده بود در خیابان شهباز از سوی تروریست‌های چریک و مجاهد به گلوله بسته شد. پیکر بی جان وی به بیمارستان جرجانی برده شد.

نیمروز برای شماری از سران کشوری که به دست تروریست‌ها در ستاد امام زندانی شده‌اند مصاحبه‌ای با رسانه‌ها سازمان داده شد. گروه نخست زندانیان امیرعباس هویدا، دکتر شیخ الاسلام زاده وزیر بهداری، منوچهر آزمون وزیر مشاور، غلامرضا نیک پی وزیر و شهردار پیشین تهران و منصور روحانی وزیر کشاورزی وارد اتاقکی مملو از خبرنگاران شدند و سه ساعت به پرسش‌ها پاسخ دادند. به روال همیشه ابراهیم یزدی نیز گرداننده این مصاحبه بود. پس از سه ساعت زندانیان کشوری جای خود را به زندانیان نظامی دادند. مصاحبه با گروه دوم از سران کشور، تیمسار امیر حسین ربیعی فرمانده نیروی هوایی، سپهبد مهدی رحیمی رییس شهربانی کل کشور و فرماندار نظامی تهران و حومه، سرتیپ خلبان آیت محققی فرمانده پایگاه یکم شکاری و سرلشکر ناجی معاون عملیاتی نیروی زمینی و معاون فرماندار نظامی تهران و فرماندار نظامی اسپهان و سپس قزوین دو ساعت به درازا کشید.

مهدی بازرگان نخست وزیر، صادق قطب زاده را به سرپرستی رادیو و تلویزیون برگزید. در ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه مهدی بازرگان به نخست وزیری رفت و سه تن از معاونان خود را معرفی کرد، مهندس هاشم صباغیان معاون در امور انتقال قدرت، دکتر ابراهیم یزدی معاون در امور انقلاب و مهندس امیر انتظام سرپرست نخست وزیری و امور روابط عمومی. زهرا بابا خانی، مهدی بیانی و رادمهر معاون وزیر مشاور

۲۴ بهمن ماه ۱۳۵۷ سرلشکر قرنی از سوی خمینی به ریاست ستاد کل ارتش برگزیده شد. در امرداد ماه ۱۳۳۲ سرهنگ قرنی از مزدوران شوروی و همدست محمد مصدق، کسی که در کودتای مصدق در روز ۲۵ امرداد ماه فرماندار نظامی رشت بود و آماده دستگیری شاهنشاه بود. قرنی در سال ۱۳۲۷ به جرم فراهم ساختن زمینه یک کودتای نظامی علیه حکومت مشروطه پارلمانی و اعلیحضرت محمدرضا شاه پهلوی، به سه سال زندان محکوم شد. قرنی به همراه گروهی از امرا و افسران ارتش توده‌ای که سال‌ها در توطئه علیه حکومت مشروطه پارلمانی دست داشتند، و هم چنین به همراهی داریوش فروهر هموند اجرایی جبهه ملی وارد ستاد ارتش شدند و در این هنگام گروهی از تروریست‌ها و افسران توده‌ای فرتور شاهنشاه آریامهر را از بالای میز کار رییس ستاد ارتش پایین کشیدند و فرتورهای خمینی را به دیوار آویختند. قرنی گفت که پاکسازی دامنه داری در ارتش خواهد کرد و همه افسران میهن پرست و باورمند به قانون اساسی مشروطه و شاهنشاه ایران را بیرون خواهد انداخت.

بیش از صد تن از افسران نیروی هوایی با شاخه‌های گل در دست با یونیفورم نظامی بر تن، برای اعلام وفاداری و همبستگی خود به خمینی در خیابان‌ها مرکزی شهر و مدرسه رفاه که خمینی در آن زندگی می‌کند رژه رفتند. چریک‌های فدایی خلق اسلحه به دست از این گروه خائن به کشور و ملت ایران محافظت می‌کردند.

۲۴ بهمن ماه ۱۳۵۷ فرانسوا میتران رهبر حزب سوسیالیست فرانسه پیش بینی کرد که انقلاب‌هایی از گونه انقلاب ایران در کشورهای اسلامی همسایه تاثیر خواهد گذاشت. شیعیان بسیاری در عراق و آسیای مرکزی و جمهوری‌های شوروی زندگی می‌کنند که این انقلاب اسلامی منطقه را زیر و رو خواهد کرد.

کنفدراسیون دانشجویان خارج از کشور تروریست‌های آموزش دیده در لیبی و فلسطین و کوبا و چین و سازمان دهنده انقلاب اسلامی در پیامی پیروزی خلق‌های ایران را تهنیت گفتند و درودهای آتشین خود را به همه مردم ایران و آیت الله خمنی و سازمان‌های کمونیست و دمکراتیک ایران و روان دیگر تروریست‌های همدستشان فرستادند. نورالدین کیانوری دبیر اول حزب کمونیست توده مژده داد که به زودی به ایران باز خواهد گشت. حزب مارکسیست لنینیست شفق سرخ برای خلق ایران پیام فرستاد. کمیته مرکزی حزب توده به نام همه خیانت‌هایی که در بیش از سی سال علیه مشروطه پارلمانی و شاهنشاه ایران انجام دادند، پیام شادباش به خمینی رهبر جنبش انقلابی ملی و دمکراتیک ایران فرستاد و خواستار اتحاد و یگانگی و سازمان دهی همه جانبه نیروهای مسلح شد.

۲۴ بهمن ماه ۱۳۵۷ از سوی سرلشکر قرنی رییس ستاد کل ارتش، سپهبد شاهپور آذر برزین همدست خمینی به سمت رییس ستاد نیروی هوایی برگزیده شد. در روز ۲۵ بهمن ماه سپهبد آذر برزین گفت اوامر امام خمینی و شورای انقلاب برای بازگرداندن نظم و بالاتر از آن پاکسازی و کنترل بی درنگ انجام خواهد شد.

۲۴ بهمن ماه ۱۳۵۷ در رخداد یورش به شهربانی تبریز هفده تن از ماموران شهربانی جانکاه به دست شورشیان به قتل رسیدند.

۲۵ بهمن ماه ۱۳۵۷ مهدی بازرگان نخست وزیر ساعت ده بامداد به ستاد روحانیت رفت و در آنجا در یک نشست محرمانه، هفت وزیر را برگزید و ساعت پانزده به دیدار خمینی رفت و وزیران خود را شناساند: ۱- کریم سنجابی وزیر امور خارجه ۲- احمد صدر حاج سید جوادی وزیر کشور ۳- داریوش فروهر وزیر کار و امور اجتماعی ۴- مصطفی کتیرایی وزیر مسکن و شهرسازی ۵- کاظم سامی وزیر بهداری ۶- علی اکبر معین فر وزیر مشاور در امور سازمان برنامه و بودجه ۷- یوسف طاهری قزوینی وزیر راه و ترابری

۲۵ بهمن ماه ۱۳۵۷ ساعت ده و سی دقیقه بامداد چریک‌های فدایی خلق جاسوسان شوروی به سفارت آمریکا در خیابان تخت جمشید حمله کردند و تیراندازی سختی میان تروریست‌های مسلح با تفنگداران آمریکایی درگرفت. جاسوسان شوروی به دنبال یافتن مدارک و سندهای اطلاعاتی درباره شوروی و جاسوسان شوروی در ایران و مدارک شنود به سفارت ریختند. در ساعت ۱۰ و ۴۰ دقیقه سفارت امریکا به تصرف چریک و مجاهد و جبهه ملی و اسلامیون دیگر جاسوسان شوروی درآمد و آنان به درون سفارت ریختند. افراد مجاهدین خلق در نیروی هوایی نیز نزدیک به ساعت یازده و بیست دقیقه به چریک‌ها پیوستند. ساعت ۱۲ کارکنان سفارت امریکا در ساختمان مرکزی سفارت گرد آمدند و خواهان گفتگو با نماینده چریک‌ها و دیگر جاسوسان شوروی که خود را ارتش انقلاب می‌نامیدند شدند. سرانجام به آگاهی رسید که هفتاد آمریکایی که بیست تن آنان از تفنگداران دریایی آمریکا بودند به دست مجاهدین و چریک‌ها اسیر شده‌اند.

۲۵ بهمن ماه ۱۳۵۷ سرهنگ سعید عین القضاتی معاون ساواک همدان از سوی چریک و مجاهد و اسلامیون ربوده شد و به قتل رسید.

۲۵ بهمن ماه ۱۳۵۷ مجاهدین و چریک‌های فدایی و توده ای‌های مسلح به شهربانی تویسرکان با کشتن ده تن از ماموران شهربانی همه اسلحه‌ها و سندها و مدرک‌های موجود را چپاول کردند . در پایان شورشیان سر سرهنگ احمد ضیایی کوهی سرخی رییس شهربانی تویسرکان را از تنش جدا کردند.

۲۵ بهمن ماه ۱۳۵۷ شورشیان به شهربانی اردبیل یورش بردند و پس از چهار ساعت و نیم زد و خورد شهربانی را اشتغال کردند و ده تن از ماموران پلیس را فجیع به قتل رساندند.

۲۵ بهمن ماه ۱۳۵۷ به آگاهی مردم رسید که با غارت پادگان‌های نظامی بیش از ۳۰۰ هزار مسلسل کلاشینکف، مسلسل یوزی، تفنگ ام یک ، ژ۳ ، کلت کالیبر ۴۵، مسلسل سبک، مسلسل سنگین، نارنجک انداز، برنو، رولور، شصت تیر، نارنجک و صدها هزار فشنگ در دست مردم است.

۲۵ بهمن ماه ۱۳۵۷ آیت الله سید کاظم شریعتمداری در اعلامیه‌ای گفت: "مقامات رژیم استبدادی باید در دادگاه عدالت اسلامی محاکمه شوند."

۲۵ بهمن ماه ۱۳۵۷ چریک‌های فدایی درباره وظایف دولت موقت بازرگان بیانیه‌ای بیرون دادند و در آن خواستار انحلال ارتش و تشکیل سازمان‌های مسلح دفاع و مقاومت توده‌ای شدند. هم چنین دو تن از اعضای این سازمان در یک مصاحبه با رسانه‌ها خواستار محاکمه و اعدام کلیه فرماندهان ارتش در یک ادادگاه انقلابی شدند.

۲۶ بهمن ماه ۱۳۵۷ ساعت بیست و سه و چهل دقیقه نخستین قربانیان دادگاه‌های انقلاب اسلامی ارتشبد نعمت اله نصیری، سپهبد مهدی رحیمی، سرلشکر رضا ناجی و سرلشکر منوچهر خسروداد به خوجه اعدام سپرده شدند. دادگاه در دبیرستان شماره ۲ علوی برگزار شد. حکم اعدام ژنرال‌های بزرگ ایران به تایید خمینی رسید و اجرا شد. از محاکمه و اعدام ژنرال‌ها فیلمبرداری شد. ابراهیم یزدی خودش دست راست ژنرال رحیمی که با هر بار با آوردن نام شاهنشاه سلام نظامی می‌داد را از بازو قطع کرد. در فرتورها نیز دست بریده که در کنار پیکر بی جان ژنرال رحیمی نهاده شده به روشنایی آشکار است.

جبهه ملی همدستان مصدق در پست‌های لشکری و کشوری

ژنرال حسین همدانیان
ژنرال نعمت‌الله معتمدی
ژنرال پرویز امین افشار
ژنرال منوچهر ملک
سپهبد عبدالله خواجه نوری
سپهبد فخر مدرس
سرلشکر احمد بیدآبادی
سرتیپ علی اکبر یزدجردی
سرهنگ منصور زمانی
سالار جاف
جهانگیر تارخ
تیرباران سپهبد صدری، سرگرد قوامی و سروان ژیان پناه
سپهبد جعفرقلی سدری رییس شهربانی کل کشور
سرگرد ناصر قوامی
سروان قاسم ژیان پناه
سپهبد نادر جهانبانی معاون فرمانده نیروی هوایی
سرلشکر ولی محمد زند کریمی رییس اداره زندان‌ها
سرگرد عبدالله منوچهری قشقایی
ستوان دوم حسین شه‌کمان
ستوان یکم منوچهر وثوقی
سرتیپ اکبر غفاریان
سروان علی راهداری
پاسبان محمدتقی حاجی عبدی

فراموش نباید کرد که جبهه ملی همدستان محمد مصدق، با کنفدراسیون دانشجویان خارج از کشور و خمینی و اسلامیون دست در دست یکدیگر در بنای جمهوری وحشت اسلامی شریک بودند. همان کسانی که امروز در رسانه‌های خارج از کشور برای پایدار نگاه داشتن جمهوری اسلامی می‌کوشند.

۲۷ بهمن ماه ۱۳۵۷ به دستور سرلشکر قره‌نی همدست محمد مصدق در کودتای ۲۵ امرداد ماه و رییس کنونی ستاد ارتش بسیاری از ژنرال‌های ارتش برکنار و بازنشسته شدند. قره‌نی گفت که رییس دادرسی ارتش نیز برکنار و تحت تعقیب قرار خواهد گرفت. ژنرال‌های و سرهنگ‌های نیروی هوایی که در چارچوب پاک سازی ارتش بازنشسته شذتذ: ۱- سپهبد یزدانبجش ۲- سپهبد کمپانی ۳- سپهبد محمدی ۴- سپهبد نادری ۵- سپهبد مهرمند ۶- سپهبد کامیابی پور ۷- سپهبد مهدیون ۸- سپهبد جهانبانی ۹- سپهبد برنجیان ۱۰- سرلشکر روحانی ۱۱- سرلشکر هاشمی ۱۲- سرلشکر خامنه‌ای ۱۳- سرلشکر خرمی ۱۴- سرتیپ محققی ۱۵- سرتیپ عطااله جهانبگلری ۱۶- سرتیپ شعاعی ۱۷- سرتیپ تهرانچی ۱۸- سرتیپ مهربانزد ۱۹- سرتیپ مشیرفر ۲۰- سرتیپ اشعری ۲۱- سرتیپ رکنی ۲۲- سرتیپ قریشی ۲۳- سرتیپ جعفری ۲۴- سرتیپ نوری ۲۵- سرتیپ میرحسینی ۲۶- سرتیپ چنگیز -- سرهنگ‌ها: ۱- سرهنگ ربیعی ۲- سرهنگ پرویز ۳- سرهنگ صدیقی ۴- سرهنگ چگینی

۲۷ بهمن ماه ۱۳۵۷ به دستور سرلشکر قره‌نی و احمد صدر حاج سیدجوادی وزیر کشور سرهنگ عزت اله ممتاز به سمت فرمانده ژاندارمری کل کشور و سرهنگ ناصر مجللی به ریاست شهربانی کل کشور برگزیده شدند. سرهنگ مجللی از همدستان مصدق و هموند جبهه ملی است. وی در فروردین سال ۱۳۳۲ از سوی مصدق به سرپرستی شهربانی‌های استان فارس برای سرکوب مردم و ادامه حکومت نظامی برگزیده شد. تا روز رستاخیز ملت ایران روز ۲۸ امرداد ماه ۱۳۳۲ و سرنگونی حکومت مصدق، مجللی در این پست ماند و سپس به زندان افتاد و زمانی در لشکر فارس و کرمان زندانی بود. سرهنگ مجللی در سال ۱۳۴۰ به سبب فعالیت‌های علیه کشور مشروطه پارلمانی شاهنشاهی، از ارتش بازنشسته و بیرون انداخته شد. در سال ۱۳۴۱ [۱]در زمان انقلاب شاه و مردم به سبب همدستی با جبهه ملی و خمینی و نهضت آزادی در روز ننگین ۱۵خرداد ۱۳۴۲ به زندان افتاد. [۲]

سرهنگ عزت اله ممتاز از همدستان مصدق و عضو جبهه ملی و خائن به مشروطه شاهنشاهی پارلمانی بود وی در سال ۱۳۳۲ فرمانده تیپ ۲ مستقل کوهستانی بود. پس از رستاخیز ملت ایران از روز ۲۹ امرداد ماه ۱۳۳۲ برای ۲۲ ماه به جرم قیام بر ضد شاهنشاهی مشروطه ایران به زندان افتاد. وی از این زمان ارتش شاهنشاهی ایران بیرون انداخته شد.

دریادار احمد مدنی از سوی قره‌نی به ریاست ستاد فرماندهی نیروی دریایی برگزیده شد. مدنی از چهره‌های شناخته شده خیانت به ارتش شاهنشاهی به هنگام خدمت در نیروی دریایی بود، بدین روی با دو درجه پایین تر با درجه سرهنگ دومی از نیروی دریایی شاهنشاهی بیرون انداخته شد.

۲۷ بهمن ماه ۱۳۵۷ گارد شاهنشاهی و گارد جاویدان منحل گردید. افسران و درجه داران و کارمندان و سربازان گارد به نیروی زمینی جا به جا شدند.

۲۷ بهمن ماه ۱۳۵۷ دولت امریکا اعلام کرد که رژیم تازه ایران را به رسمیت می‌شناسد. به دنبال آمریکا آلمان غربی، فرانسه، عراق، جمهوری خلق کره، لیبی، پاکستان رژیمی را که هنوز معلوم نیست به رسمیت شناختند.

۲۸ بهمن ماه ۱۳۵۷ سپهبد ایرج مقدم رییس تسلیحات ارتش در پهنه صنایع نظامی ارتش در سلطنت آباد کشته شد. در روزنامه‌ها نوشتند که سپهبد مقدم با اسلحه کمری خودکشی کرد. سپهبد مقدم در دولت ازهاری وزیر نیرو بود.

۲۸ بهمن ماه ۱۳۵۷ سپهبد ناصر مقدم رییس سازمان اطلاعات و امنیت کشور دستگیر شد. سپهبد مقدم در از کار انداختن و انحلال ساواک با همدستی شاپور بختیار سهم به سزایی داشت. در این روز هم چنین ارتشبد حسن طوفانیان جانشین وزیر جنگ و رییس خرید وسایل و تجهیزات ارتش دستگیر شد.

۲۸ بهمن ماه ۱۳۵۷ شمار بسیاری از بزرگان کشوری و لشکری دستگیر و به کمیته انقلاب و به سبب کمبود جا گروهی نیز به باغشاه برده شدند: ارتشبد شفقت، وزیر جنگ دولت بختیار - سپهبد ناصر مقدم رییس ساواک - سرلشکر علی نشاط - دکتر خطیبی نایب رییس مجلس شورای ملی و مدیر عامل جمعیت شیر و خورشید سرخ ایران - سرهنگ رزمجو فرمانده دژبان نیروی هوایی - حمیدی آشتیانی رییس شهربانی کرمانشاه - غیاثی دادیار دادگاه خسرو گلسرخی، هم چنین هشتاد و یک تن از کارمندان ضد اطلاعات و سازمان اطلاعات و امنیت کشور - چهل و هشت تن از کارمندان ضد اطلاعات صنایع نظامی - ۱۲ تن از ضد اطلاعات نیروی دریایی بندر پهلوی - مدیر عامل و هیات مدیره داروپخش - رییس و معاون اداره نظام وظیفه - ۶ تن از کارمندان سازمان اطلاعات و امنیت کشور در سازمان جغرافیایی ارتش - سروان افصحی مامور ضد اطلاعات گروه توپخانه ۳۳ و ۸ تن از کارکنان بنیاد شمس پهلوی.

در سراسر کشور میهن پرستان دستگیر شدند و به دادگاه‌های انقلاب سپرده شدند. در این میان بسیاری از میهن پرستان ارتش شاهنشاهی و سازمان‌های دولتی در خانه و خیابان و این جا و آن جا به دست تروریست‌ها: چریک‌های فدایی و مجاهدین خلق و اسلامیون و توده‌ای و تروریست‌های گروهک‌های بزرگ و کوچک به گلوله بسته شدند و جان باختند، مانند گروهبان دوم احمد رضا طاهری و سر پاسبان محمد علی نبی اللهی ماموران شهربانی نجف آباد با گلوله‌های افرادی جان باختند و پیکر بی جان آنها در گورستان نجف آباد پیدا شد.

ورود یاسر عرفات رهبر تروریست‌های جهان به تهران

۲۸ بهمن ماه ۱۳۵۷ یاسر عرفات رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین و رهبر تروریست‌های جهان به همراه ۵۹ تن از همراهان خود با یک هواپیمای اختصاسی ساعت ۱۷ به تهران رسید و از سوی چند تن از افراد کمیته انقلاب و محمود فیروزی قائم مقام سازمان هواپیمایی کشور مورد پیشباز قرارگرفت. همراهان عرفات یک گروه پزشکی و گارد محافظین بی درنگ از فرودگاه مهرآباد به دیدار خمینی شنافتند. انبوهی از سازمان تروریستی مجاهدین خلق هنگام ورود عرفات به اقامتگاه خمینی در مدرسه علوی به پیشباز آمده بودند. ساعت بیست و سی دقیقه با خمینی و مترجم عربی به زبان پارسی دیدار و گفتگو کرد که یک ساعت و نیم به درازا کشید. آخوندها خلخالی، ربانی شیرازی، صانعی و ابراهیم یزدی و هانی الحسن در این دیدار در کنار عرفات و خمینی بودند. عرفات یک سرود فلسطینی به نام « خدایا چقدر عظیم است کار خمینی » را به خمینی پیشکش کرد. خمینی از عرفات برای تربیت تروریست‌ها و کمک در کشتار ایرانیان در رویداد ۱۷ شهریور ماه و در درازای انقلاب اسلامی سپاسگزاری کرد. خبرگزاری فرانسه به نقل از هفته نامه الفاح العربی نوشت یاسر عرفات میان انقلاب ایران و اتحاد شوروی نقش واسطه را داشته است. شوروی در آغاز از بوجود آوردن یک جمهوری اسلامی بیمناک بود اما عرفات در این باره به الکساندر سولداتف سفیر شوروی در لبنان اطمینان‌هایی داد و تقویت پیوندهای بازرگانی و اقتصادی شوروی با ایران جمهوری اسلامی شده و پشتیبانی آرمان‌های آن کشور در میان اعراب و صحنه بین المللی را ضمانت کرد و تردیدهای وی را از میان برداشت. شوروی یکی از پایه‌های پشتیبانی تروریست‌های کنفدراسیون و فلسطین در ایران بود.

در فرودگاه بیروت کسی از پرواز عرفات و همراهان به تهران تا کوتاه زمانی پیش از پرواز آگاهی نداشت و در تهران نیز تنها پنج تن از ورود عرفات آگاهی داشتند. با وارد شدن هواپیمای عرفات به آسمان ایران، هفت فروند هوایپمای فانتوم نیروی هوایی به پیشباز جت دو موتوره عرفات رفتند و جت را در میان گرفتند و سالم روی خاک ایران به زمین نشاندند. کارکنان فرودگاه و مجاهدین خلق محافظ فرودگاه که با پرسنل نیروی هوایی چشم به راه ورود عرفات بودند با دیدن او فریاد و هلهله اشان برخاست. پانزده اتومبیل ضد گلوله عرفات و همراهانش را از فرودگاه به شهر آوردند و همه چیز در پنهان انجام شد. پیش از رسیدن عرفات و همراهان به خیابان ایران، مجاهدین خلق بازوی مسلح انقلاب اسلامی که به اسلحه و بی سیم مجهز بودند، لحظه به لحظه مسیر خودروی عرفات را کنترل می‌کردند. همین که خودروی عرفات به خیابان ایران رسید، گروه‌های تروریست‌های فلسطینی که از چند ماه پیشتر غیرقانونی وارد ایران شده بودند آغاز به خواندن سرودهای تازی کردند و با دیدن خودروی عرفات عربده کشیدند. احمد خمینی به پیشباز عرفات آمد. دیدار خمینی و عرفات تاریخی بود، دو جنایتکار، دو دزد به چشم‌های یکدیگر خیره شدند و سپس یکدیگر را عاشقانه در آغوش کشیدند و بوسیدند. بازتاب گسترده دیدار خمینی و عرفات این بود که « سرباز ایرانی در آزادی فلسطین شرکت خواهد کرد.»

۲۹ بهمن ماه ۱۳۵۷ عرفات و همراهان تروریستش به بهشت زهرا رفتند و به زبان تازی بالای یک آمبولانس برای همدستانشان سخنرانی کردند. عرفات و همراهان پس از نیمروز از بهشت زهرا راهی نخست وزیری شدند. به هنگام ورود به نخست وزیری از سوی بازرگان پیشباز شد. آنگاه بازرگان وزیران کابینه خود را به عرفات بزرگ تروریست جهان شناساند و سخنانی در گرامی داشت عرفات ایراد کرد. عرفات نیز سخن گفت و به پرسش خبرنگاران پاسخ داد. عرفات و همراهان بار دیگر به مدرسه علوی بازگشتند و عرفات به همراه مشاوران خود با خمینی گفتگوی سری داشت که دو ساعت به درازا کشید. سپس عرفات در کنار آخوندها محمد بهشتی، رفسنجانی، حسین منتظری، لاهوتی و ابومازن و ابونضال همواندان کمیته اجرایی عرفات و محلاتی وارد سالن برای مصاحبه شدند. ابوایاد مرد شماره ۲ همدست عرفات گفت ایران باید باید به سوی دوستان واقعی اش یعنی سازمان آزادی بخش فلسطین، شوروی و اردوگاه سوسیالیستی روی آورد.

۲۹ بهمن ماه ۱۳۵۷ آخوندها محمد جواد باهنر، سید محمد بهشتی، سید علی خامنه‌ای، سید عبدالکریم موسوی و اکبر هاشمی رفسنجانی حزب جمهوری اسلامی را بنیاد نهادند و در بیانیه‌ای به آگاهی رساندند که "تاسیس حزب جمهوری اسلامی در جهت هدف‌های اعلام شده از سوی رهبر جنبش ، امام خمینی، اعلام می‌کنیم و همه کسانی را که در باور و این انگیزه و این هدف‌ها با ما شریک اند، به همکاری فرا می‌خوانیم."

۳۰ بهمن ماه ۱۳۵۷ یاسر عرفات به همراهی احمد خمینی و ابراهیم یزدی معاون در امور انقلاب و گروهی از چریک‌های فلسطینی و مجاهدین خلق تروریست و چریک‌های فدایی تروریست به بام سفارت اسراییل در خیابان کاخ رفتند و برای همدستانشان که در برابر ساختمان و خیابان کاخ گرد آمده بودند سخنرانی کردند و سفارت فلسطین را گشودند و به پیشنهاد ابراهیم یزدی جمعیت الله اکبر گویان پراکنده شدند. آنگاه عرفات و همراهان از میدان کاخ رهسپار وزارت خارجه شدند. دکتر کریم سنجابی در برابر ورودی وزارت امور خارجه به همراه سفیران کشورهای عربی و اسلامی در ایران به پیشباز عرفات آمدند. عرفات در وزارت امور خارجه، هانی الحسن را سفیر فلسطین در ایران معرفی کرد که سبب خرسندی کریم سنجابی و باشندگان در سالن شد. پس از این آیین، عرفات و دیگر تروریست‌های همراهش با مینی بوس به دانشگاه تهران رفتند و در برابر مسجد دانشگاه پیاده شدند و شعارهایی در پشتیبانی انقلاب اسلامی ایران و فلسطین خواندند.

۳۰ بهمن ماه ۱۳۵۷ خمینی سرپرستی کامل دارایی‌های آستان قدس رضوی را به شیخ عباس طبسی سپرد. در مشهد حکومت نظامی برقرار شد، از نیمه شب تا ۵ بامداد رفت و آمد ممنوع است.

۳۰ بهمن ماه ۱۳۵۷ تروریست‌های سازمان مجاهدین خلق محمد علی کاظمی مامور شهربانی خمین را در برابر ساختمان شیر و خورشید به قتل رساندند.

۳۰ بهمن ماه ۱۳۵۷ به دستور سرلشکر قره‌نی رییس ستاد ارتش ۶۵ تن از ژنرال‌های ارتش شاهنشاهی ایران، ۵ ارتشبد، ۴۴ سپهبد، ۳ سرلشکر و ۱۳ سزتیپ بازنشسته شدند. در روز ۱ اسفند ماه نیز ۴۵ تن دیگر از امرا و افسران ارشد ارتش بازنشسته شدند.

۱ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت ۲ و پنجاه دقیقه بامداد سرلشکر پرویز امین افشار فرمانده تیپ لشکر گارد شاهنشاهی، سرلشکر نعمت الله معتمدی فرمانده تیپ زرهی قزوین و فرماندار نظامی این شهر، سرتیپ منوچهر ملک معاون سرلشکر معتمدی و سرتیپ حسین همدانیان رییس سازمان اطلاعات و امنیت کرمانشاه بر پشت بام مدرسه علوی جای زندگی خمینی تیرباران شدند.

۱ اسفند ماه ۱۳۵۷ سازمان تروریستی مجاهدین خلق به نوجوانان دانش‌آموز پیام داد و آنان را به پیوستن به آن سازمان تروریستی فراخواند. کنفدراسیون دانشجویان سفارت ایران در پراگ اشغال کردند و اعلامیه‌ای پخش کردند که میرفخرایی سفیر کنونی باید به تهران فراخوانده شود. خسرو اسدی دبیر اول سفارت به همراه دوازده تن دانشجویانی که به سفارت ریختند، سفارت را اداره می‌کنند.

۲ اسفند ماه ۱۳۵۷ به دستور سرلشکر قره‌نی ۱۶ تن از امرای ارتش شاهنشاهی ایران، ۴ سرلشکر، ۱۲ سرتیپ و ۳۹ تن از امرای ژاندارمری: ۷ سپهبد و ۳۲ سرلشکر بازنشسته شدند. در شهربانی ۶ سرتیپ و ۱۳ سرهنگ بازنشسته شدند. روز سوم اسفند ماه نیز ۵۰ تن دیگر از ژنرال‌ها و افسران نیروهای مسلح شاهنشاهی ایران، ارتش و ژاندارمری و شهربانی بازنشسته شدند. روز ششم اسفند ماه به دستور قره‌نی ۴۸ سرلشکر و ۱۷ سرتیپ شهربانی بازنشسته شدند.

۲ اسفند ماه ۱۳۵۷ عباس امیرانتظام گفت که بر پایه تصمیم دولت موقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنیاد می‌شود و آیین نامه این سپاه به زودی به آگاهی همگان می‌رسد. رحمت الله مراغه‌ای رهبر نهضت رادیکال ایران از سوی مهدی بازرگان به استانداری آذربایجان شرقی برگزیده شد.

۲ اسفند ماه ۱۳۵۷ ستوان یکم فلاح اصغری که در یک گفتگو میان افسران ژاندارمری رضاییه از نظام مشروطه شاهنشاهی ایران هواداری می‌کرد در اتاق نگهبانی افسران با شلیک گلوله‌های سرگرد بهادری به قتل رسید.

۳ اسفند ماه ۱۳۵۷ روزنامه کویتی السیاسه به نقل از خمینی نوشت که سازمان آزادیبخش فلسطین سال‌ها کمک‌های نظامی و سیاسی ارزنده‌ای در اختیار تروریست‌های ایران قرارداده است از جمله می‌توان از شمار ۲۰٬۰۰۰ قبضه کلاشینکف نام برد.

۶ اسفند ماه ۱۳۵۷ حزب جمهوری خلق مسلمان ایران اعلام موجودیت کرد. مسعود رجوی از بنیانگزاران سازمان تروریستی مجاهدین خلق در یک سخنرانی موضع سیاسی و اجتماعی این سازمان را روشن ساخت و خواستار انحلال ارتش و اعدام همه سران و بزرگان نظام شاهنشاهی شد.

۷ اسفند ماه ۱۳۵۷ محمد درخشش وزیر پیشین فرهنگ از توده‌ای‌های خائن سابقه دار و رییس کنونی جامعه معلمان برای دست بوسی به دیدار خمینی رفت. روح الله خمینی از فعالیت‌های او و دیگر معلمان توده‌ای در راه به ثمر رساندن انقلاب اسلامی سپاسگزاری کرد.

۸ اسفند ماه ۱۳۵۷ عباس امیر انتظام معاون مهدی بازرگان نخست وزیر و سخنگوی دولت موقت امروز به آگاهی رساند که به زودی آب و برق برای طبقه کم درآمد رایگان خواهد شد. به دستور سرهنگ سید احمد مدنی وزیر دفاع جمهوری اسلامی، بانوان ایران از خدمت سربازی معاف شدند.

۹ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت چهار بامداد، ستوان غلامعلی الیاسی رییس ژاندارمری خوانسار از سوی چریک‌های فدایی و مجاهدین تیرباران شد. بازجویی و محاکمه ستوان الیاسی از سوی شورشیان شش ساعت به درازا کشید. روز ۱۰ اسفند ماه ساعت ۴ بامداد، سر پاسبان جهانگیر ذاکری و سر پاسبان حسین تاجیک را به حکم دادگاه انقلاب اسلامی آبادان به ستون تندیس شاهنشاه آریامهر بستند و سپس تیرباران کردند.

۹ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت ۴ بامداد، گروهبان کربلایی محمد درجه‌دار ارتش به حکم دادگاه انقلاب اسلامی قزوین تیرباران شد.

۱۰ اسفند ماه ۱۳۵۷ به دستور سرلشکر قره‌نی ۷۱ تن دیگر از ژنرال‌ها و افسران ارتش بازنشسته شدند. ۱۲ اسفند ماه به دستور سرلشکر قره‌نی ۵۴ سرتیپ و سرهنگ ارتش و شهربانی بازنشسته شدند. در روز ۱۴ اسفند ماه ۳۳ سرتیپ ژاندارمری به دستور قره‌نی بازنشسته شدند.

۱۱ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت ۱ بامداد استوار یکم ژاندارم علی رنجبر در بخش انار رفسنجان در یکی از میدان‌های شهر تیرباران شد. حیدر کاظمی، ناصر حاج حسینی و حسین امیری که به جرم مخالفت با انقلاب اسلامی از سوی پاسداران نجف آباد دستگیر شده بودند، هنگامی که به زندان شهربانی برده می‌شدند از سوی پاسداران با ضربات کارد به قتل رسیدند.

۱۲ اسفند ماه ۱۳۵۷ احمد صدر حاج سید جوادی وزیر کشور کابینه موقت بازرگان در مصاحبه با روزنامه‌ها گفت: شالوده قانون اساسی جدید ایران بر پایه قرآن، نهج البلاغه، احادیت مسلم، سنت، اجماع و فرمایش معصوم بنا شده است. این نوشتار را ما «قانون اساسی» می‌نامیم با اینکه در قانون اساسی قدرت در دست مردم است، در قانون اساسی ما قدرت در دست الله و نماینده اش امام دوازدهم می‌باشد. با اینکه در قانون اساسی سه قوه قانونگذاری و مجریه و دادگستری از یکدیگر جدا و مستقل باید باشند، در قانون اساسی ما این سه قوه زیر نظر رهبر خواهند بود. با اینکه قانون اساسی بر پایه حقوق انسانی و شهروندی باید نوشته شود، قانون اساسی ما بر پایه حقوق انسان در چارچوب و تعاریف اسلامی می‌باشد.

۱۴ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت ۴ و سی دقیقه بامداد به حکم دادگاه انقلاب اسلامی، پس از ۹ ساعت بازجویی از هفت تن از سران لشکری و کشوری، در زندان قصر تیرباران شدند: ۱- سپهبد عبدالله خواجه نوری رییس دادگاه عادی و تجدید نظر ارتش ۲- سپهبد فخر مدرس رییس دادرسی ارتش ۳- سرلشکر احمد بیدآبادی فرماندار نظامی تبریز ۴- سرتیپ علی اکبر یزدجردی فرماندار نظامی مشهد ۵- سرهنگ منصور زمانی رییس زندان قصر ۶- سالار جاف نماینده مجلس شورای ملی ۷- جهانگیر تارخ کارمند سازمان اطلاعات و امنیت کشور.

۱۴ اسفند ماه ۱۳۵۷ بامدادان گروهبان دوم موسی میرشکاری را در یکی از میدان‌های شهر آبادان به ستون تندیس ویران شده شاهنشاه آریامهر بستند و تیرباران کردند. بامداد ۱۵ اسفند ماه پاسبان مهدی محمدی صفت و اسماعیل خدا ترس به حکم دادگاه انقلاب اسلامی در رشت تیرباران شدند. ساعت ۲ و چهل و سه دقیقه ستوان یکم یدالله متقی زاده رییس کلانتری قم در پنج کیلومتری قم تیرباران شد.

۱۵ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت چهار و ۲۰ دقیقه بامداد، پاسبان مهدی محمدی صفت و اسماعیل خدا ترس به حکم دادگاه انقلاب اسلامی رشت در پهنه پادگان نیروی دریایی رشت تیرباران شدند. گناه اسماعیل کیجا این بود که پس از رستاخیز مردم ایران در روز ۲۸ امرداد ماه ۱۳۳۲ تندیس شاهنشاه را از رودخانه بیرون کشید و نگاهبانی از آن را به گردن گرفت.[۳]

ساعت دو و چهل و سه دقیقه بامداد ستوان یکم یدالله متقی‌زاده رییس کلانتری قم در قبرستان بقیح در پنج کیلومتری قم تیرباران شد.

۱۵ اسفند ماه ۱۳۵۷ روابط عمومی ژاندارمری کل کشور به آگاهی رساند که از روز ۱۲ اسفند ماه ۱۳۵۷ سی و سه سرتیپ ژاندارمری بازنشسته شدند.

۱۵ اسفند ماه ۱۳۵۷ خمینی در گردهم‌آیی طلبه‌های قم از دولت بازرگان به سختی انتقاد کرد و از وی خواست که انقلابی عمل کند. خمینی خواست که اعدام‌ها بیشتر شوند، زنان به حجاب به وزارتخانه‌ها بروند و علما و طلبه‌ها و آخوندها در شهرها و روستاهای کشور باید مردم را به دادن رای مثبت به «جمهوری اسلامی» دعوت کنند. کمونیست‌ها هم اگر بخواهند برای ملت کار کنند باید به جمهوری اسلامی رای دهند.

۱۶ اسفند ماه ۱۳۵۷ پاسبان مجید ترکمانی هنگامی که در دادگاه انقلاب اسلامی آذرشهر بازجویی می‌شد با شلیک گلوله‌هایی از سوی تروریست‌های شورشی جان باخت، آنگاه تروریست‌ها پیکر بی جان پاسبان ترکمانی را به پشت خودرو بستند و در خیابان‌ها گرداندند.

۱۶ اسفند ماه ۱۳۵۷ کاخ شاه طهماسب، یک بنای زیبای تاریخی دوره صفویه که در این کاخ شاه عباس اول تاجگذاری کرده بود را تروریست‌های کمونیست و اسلامی با بولدوزر و بیل و کلنگ ویران ساختند. کاخ شاه طهماسب در ابتدای جاده کاشان - اران قرارداشت.

۱۷ اسفند ماه ۱۳۵۷ محرم کوچک بیگی راننده آمبولانس و یکی از اهالی قریه بدل آباد شهرستان خوی در شهربانی خوی تیرباران شد.

۱۷ اسفند ماه ۱۳۵۷ بامدان هزاران تن از بانوان ایران در اعتراض با حجاب اسلامی در خیابان‌های مرکزی شهر و خیابان شاهرضا به راه پیمایی پرداختند. انبوهی از زنان وکیل هموند انجمن حقوق دانان، جمعیت حقوق دانان، کارمندان شرکت هوایپمایی ایران، دانشجویان و دانش آموزان و دبیران و آموزگاران و بسیاری از گروه‌های دیگر در پهنه وزارت دادگستری گرد آمدند. همزمان گروهی از اسلامیست‌ها عربده کشان با گفتن « یا تو سری یا روسری» به بانوان یورش بردند و با پرتاب سنگ و کتک زدن بسیاری از زنان را زخمی کردند. بانوان نیز شعار می‌دادند: ما با استبداد مخالفیم / چادر اجباری نمی‌خواهیم. مردان نیز در پیاده روها اعتراض بانوان را نگاه می‌کردند و می‌خندیدند. حتی زمانی که اوباش و اسلامیست‌ها به بانوان یورش بردند، هیچ یک از مردان واکنشی نشان نداد.

۱۸ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت هفت و ۳۰ دقیقه بامداد سپهبد جعفرقلی صدری رییس شهربانی کشور، سرگرد ناصر قوامی معاون کلانتری ۱۳ تهران (بازار) و سروان قاسم ژیان پناه یکی از مدیران زندان قصر بند سیاسی و معاون جان باخته سرهنگ زمانی مفسدفی‌الارض شناخته شدند و در زندان قصر در برابر جوخه آتش ایستادند، سپس با « الله اکبر» فرمان تیر داده شد و تیرباران شدند. به اصطلاح دادگاه سه تن از نظامیان توده‌ای و یک آخوند تشکیل شده بود. پس از خواندن قرآن آغاز شد. رییس دادگاه جرم‌های سپهبد صدری را خواند: "تو مدت ۸ سال آجودان مخصوص شاه بوده‌ای، تو کسی بوده‌ای که مجاهدین ایران را خرابکار معرفی می‌کردی و در روزنامه‌ها اعلامیه می‌دادی که برای دستگیری مجاهدان و مبارزان جایزه تعیین کرده‌ای. مبارزین سیاهکل را در اعلامیه‌هایت خائن، ترسو، خرابکار و آشوب طلب معرفی کرده‌ای و از مردم خواسته‌ای که هر جا آنها را دیدند به پلیس معرفی کنی و جایزه بگیرند. " سپهبد صدری معنای مفسدفی‌الارض را پرسید. در پاسخ گفته شد "مفسدفی‌الارض کسی است که در روی زمین فساد بر پا می‌دارد. لازم نیست که حتما کسی را کشته باشد. آنها اگر افکار مردم را مسموم کرده باشند و به ترتیبی به کشتار مردم کمک کرده باشند، شامل این جمله می‌شوند."

۱۸ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت ۴ و ۲۰ دقیقه بامداد سلطان رضایی همکار قدیمی اطلاعات شهربانی و ژاندارمری مشهد از سوی کمیته و ستاد اجرای فرامین خمینی در این شهر تیرباران شد.

۱۹ اسفند ماه ۱۳۵۷ شمار دستگیر شدگان کشوری و لشکری در شهر تبریز به ۲۵۰ تن رسید.

۱۹ اسفند ماه ۱۳۵۷ سرهنگ سید احمد مدنی وزیر دفاع و رییس ستاد نیروی دریایی اسلامی در گرد هم آیی کارکنان سازمان صنایه نظامی گفت که به تمام یکان‌ها و دستگاه‌های وابسته وزارت دفاع اعلام نموده است که همه قراردادهای داخلی و خارجی خود را بازایستانند. این قراردادهای خرید اسلحه، ایجاد پایگاه‌های نظامی در نقاط مختلف کشور، بنا کردن ساختمان‌ها برای زندگی نظامیان و خانواده اشان و بنیاد نهادن کارخانه‌های نظامی می‌باشد.

۱۹ اسفند ماه ۱۳۵۷ هزاران تن از بانوان تهرانی در اعتراض به حجاب اجباری در کاخ دادگستری گرد آمدند و با صدور قطعنامه‌ای در ۸ ماده خواستار احترام به حقوق و آزادی‌های زنان ایرانی شدند. بانوان به لغو قانون حمایت خانواده اعتراض کردند. هم چنین در دانشگاه تهران نیز گردهمایی برپاشد و هزاران بانوی ایرانی با دادن آرنگ‌هایی علیه حجاب اجباری پس از گذشتن از پهنه دانشگاه تهران در خیابان شاهرضا راه پیمایی کردند.

۱۹ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت سه بامداد دادگاه انقلاب اسلامی آبادان محمد صفایی پاسبان کلانتری شش را محاکمه کرد و پاسبان صفایی را در فلکه کاروانسرا آبادان تیرباران نمود. هم چنین ساعت بیست و دو ، سروان شهربانی احمد بهادری بر پایه رای دادگاه انقلاب اسلامی همدان محکوم به اعدام گردید و ساعت یک و نیم بامداد در برابر جوخه اعدام قرارگرفت و تیرباران شد. ساعت یک بامداد گروهبان سوم ژاندارم محمد جان بهره‌مند در دادگاه انقلاب اسلامی یزد محکوم به اعدام گردید و در قریه شمسی اشکذر یزد تیرباران شد.

۲۰ اسفند ماه ۱۳۵۷ بیش از پنج هزار تن از زنان و دختران دانش آموز از دبیرستان‌های تهران پس از راه پیمایی از دانشگاه تهران و گذشتن از خیابان چرچیل ساعت ۱۶ وارد کاخ دادگستری شدند و خواستار دیدار با وزیر دادگستری گردیدند تا خواست‌های خود به مستقیم به آگاهی وی برسانند. در برابر وزارت امور خارجه نیز بانوان گرد آمدند و در نامه‌ای به بازرگان خواست‌های خود را در پنج مورد به وی اعلام داشتند.

۲۰ اسفند ماه ۱۳۵۷ گروهبان محمد جان بهره‌مند را مجاهدین خلق در یزد تیرباران کردند.

دگرگون کردن نام بنیاد پهلوی به بنیاد مستضعفین - دزدی کلان از مردم ایران

۲۱ اسفند ماه ۱۳۵۷ شورای انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای ایجاد بنیاد مستضعفین را به آگاهی همگان رساند:

در پی فرمان امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی درباره مصادره اموال منقول و غیرمنقول خاندان پهلوی و کارگردانان اصلی رژیم پیشین و صرف آن در امور رفاهی مستضعفان و محرومان، شورای انقلاب اسلامی اقدام به ایجاد موسسه‌ای به نام «بنیاد مستضعفین» و وظیفه این بنیاد شناسایی و ضبط این اموال اعم از املاک و سپرده‌های بانکی و پول نقد و غیره و ایجاد واحدهای بانکی و پول نقد و غیره و ایجاد واحدهای مسکونی برای محرومان است. مرکز این بنیاد فعلا در تقاطع خیابان پهلوی و پاستور روبروی کلانتری مرکز می‌باشد - شورای انقلاب اسلامی ایران

نام بنیاد مستضعفان در ۳ آذر ماه ۱۳۶۷ به بنیاد جانبازان دگرگون شد. در سال ۱۳۸۸ پس از پیوستن بنیاد شهید و امور ایثارگران به بنیاد مستضعفان، نام این بنیاد، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گردید.

۲۲ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت شش و ۵۸ دقیقه بامداد یازده تن از سران لشکری و میهن پرستان به حکم دادگاه انقلاب اسلامی مفسد فی الارض و محارب با خدا شناخته شدند و در میدان تیر زندان قصر با عربده الله اکبر تیربازان شدند: ۱- سپهبد نادر جهانبانی معاون فرماندهی نیروی هوایی شاهنشاهی ۲- سرلشکر محمد ولی زند رییس اداره زندان‌ها ۳- سرگرد عبدالله منوچهر قشقایی فرمانده تیم ضد تخریب ۴- ستوان یکم منوچهر وثوقی افسر گارد جاویدان ۵- ستوان دوم حسین شه کمان افسر ضد اطلاعات ۶- محمود جعفریان معاون سازمان رادیو تلویزیون ۷- پرویز نیکخواه مدیر مرکز خبر رادیو ۸- غلام حسین دانشی نماینده مجلس شورای ملی ۹- محمد نوید کارمند سازمان اطلاعات و امنیت کشور ۱۰- میراحمد معصومی کوچصفهانی کارمند سازمان اطلاعات و امنیت کشور ۱۱- حسین فرزین کامیوندار

۲۴ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت ۴۰ دقیقه پس از نیمه شب دادگاه انقلاب اسلامی به محاکمه امیرعباس هویدا نخست وزیر و وزیر دربار شاهنشاهی پرداخت و ساعت ۲ بامداد دادگاه به پایان رسید. سخنگوی دادگاه خواست در روزنامه‌ها اعلام شود که کسانی که از هویدا شکایت دارند با اسناد و مدارک به دادگاه اسلامی بیایند. یکی از شاکیان خصوصی پرونده اتهام به امیرعباس هویدا، همان علی اصغر حاج سیدجوادی می‌باشد.


۲۲ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت دو و پنجاه دقیقه بامداد استوار محمد آقا حسنی، استوار کلانتری ۲ قم مفسد فی الارض شناخته شد و خارج از شهر قم (جاده قم - اراک) تیرباران شد.

۲۳ اسفند ماه ۱۳۵۷ سرتیپ اکبر غفاریان فرمانده تیپ ۲ زرهی دزفول، سروان راهداری افسر شهربانی، و پاسبان محمد تقی حاجی عبدی و راننده رییس شهربانی در مهاباد به دست مجاهدین خلق تیرباران شدند. گروهبان یکم امیر سلیمان حسینی به دست مجاهدین در نهاوند تیرباران شد. ساعت ۴ بامداد در پهنه پل «حاج خدایی» سروان حیدر جعفری نیا رییس کلانتری و معاون شهربانی شوشتر با رای دادگاه انقلاب اسلامی اهواز در شوشتر تیرباران شد.

۲۵ اسفند ماه ۱۳۵۷ ساعت یک و پنجاه دقیقه بامداد علی اکبر حدادی سرپاسبان یکم شهربانی قم محارب خدا و رسول و مفسد فی الارض شناخته شد و پیرامون کوخضر قم تیرباران شد.

۲۶ اسفند ماه ۱۳۵۷ روزنامه کیهان جایگاه خود را در برابر انقلاب اسلامی برای خوانندگان روشن کرد: کیهان از آغاز اولین مطبوعات با تمام نیرو بازگوی سدای انقلاب اسلامی بود و به عنوان ارگان انقلاب اسلامی ایران و رهبری آن بی کمترین تردید در خدمت مردم مسلمان ایران بود. کیهان هیچگاه از مبارزه منفی علیه استبداد آریامهری دست برنداشت و به تبع فرمان امام و خواست توده‌های ستم دیده در جهت پیروزی انقلاب کوشید.

۲۷ اسفند ماه ۱۳۵۷ دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در اهواز از سوی ابوجعفر نماینده یاسر عرفات گشایش یافت.

۲۷ اسفند ماه ۱۳۵۷ رضا رضوانی منفرد کارمند سازمان اطلاعات و امنیت کشور که از زندان قصر به زندان شهر همدان جا به جا می‌شد، پیش از تحویل به زندان از سوی پاسداران به قتل رسید.

۲۷ اسفند ماه ۱۳۵۷ ستاد ارتش در اطلاعیه‌ای از کسانی که در غارت پادگان‌های نظامی بی سیم و ابزار ارتباط ارتش را با خود بردند درخواست کرد که این وسایل را بازگردانند

۲۷ اسفند ماه ۱۳۵۷ در رویدادهای خونین سنندج شماری کشته و زخمی شدند. زد و خورد در درون و پیرامون پادگان سنندج تا بامداد روز ۲۸ اسفند ماه ادامه یافت. گروهی مسلح ژاندارمری، شهربانی و رادیو تلویزیون سنندج را اشغال کردند. سراسر روز نبرد سختی میان نظامیان و گروهی که بر آن بودند پادگان‌های سنندج را غارت کنند درگرفت. این نبردها ده‌ها تن کشته و شمار بسیاری زخمی بر جای گذاشت. ۲۹ اسفند ماه شهر سنندج پس از ۲۴ ساعت درگیری خونین آرام شد. شیخ عزالدین حسینی و مفتی‌زاده با پخش پیامی از هر دو سو خواستند که ترک مخاصمه کنند. گفتگوها به پایان یافتن جنگ مسلحانه پنج روزه میان نظامیان و گروهی از کردها انجامید.

۲۹ اسفند ماه ۱۳۵۷ محمود اعتمادزاده نویسنده و مترجم توده‌ای و دبیر کل اتحاد دموکراتیک مردم ایران اعلام داشت که این اتحاد دموکراتیک در رفراندوم به جمهوری اسلامی رای مثبت می‌دهد. اعتمادزاده با نام مستعار م. ا. به آذین کارهای ادبی خود را می‌نوشت.

۱ فروردین ماه ۱۳۵۸ آخوند بهشتی، طالقانی، و هاشمی رفسنجانی و حاج سید جوادی وزیر کشور و ابوالحسن بنی صدر هیات فرستاده شده از سوی خمینی وارد سنندج شدند. این هیات با شیخ عزالدین حسینی گفتگوهایی انجام دادند و نتیجه آن آتش بس و پایان یافتن جنگ پنج روزه میان نظامیان و تجزیه طلبان کرد بود.

۵ فروردین ماه ۱۳۵۸ مهدی بازرگان در اجتماعی که در استادیوم ورزشی آریامهر [۴] برگزار شد گفت: "آنچه در این دو سال مطرح بوده واژگونی رژیم گذشته و برقراری جمهوری اسلامی بوده است. آیت الله خمینی به عنوان رهبر، به هنگام اقامت در پاریس خواست خود را « جمهوری اسلامی » اعلام کرده است، بنابراین رفراندوم به صورت پاسخ آری و نه که انتخاب میان نظام پادشاهی و جمهوری اسلامی است صورت خواهد گرفت. اطمینان داشته باشید که حقوق حقه مردم ایران در قانون اساسی جمهوری اسلامی رعایت شده است." [۵]

۶ فروردین ماه ۱۳۵۸ وزارت امور خارجه دولت موقت بازرگان کناره‌گیری ایران را از سازمان پیمان مرکزی [۶] به دولت‌های پاکستان و ترکیه و انگلستان اعلام کرد.

۶ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت ۲۲ و چهل دقیقه معاهده صلح میان انور سادات پرزیدنت مصر و مناخم بگین نخست وزیر اسراییل دستینه شد. این قرارداد صلح با سیاست‌های خردمندانه و کوشش‌های اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر شاهنشاه ایران پای گرفت و ممکن شد.

رفراندوم برای دروغی به نام جمهوری اسلامی

اعدام‌های خبابانی
امیرعباس هویدا
AmirAbbasHoveydaExecuted18Farvardin1358d.jpg
سپهبد علی محمد خواجه نوری
سپهبد ربیعی فرمانده نیروی هوایی
منوچهر آزمون وزیر مشاور
ManuchehrAzmonMinisterExecuted20Farvardin1358b.jpg
ManuchehrAzmonMinisterExecuted20Farvardin1358a.jpg
سرپاسبان بلالی

۷ فروردین ماه ۱۳۵۸ چاپ ۱۸ میلیون برگه رای رفراندوم به پایان رسید و ترابر آنها به شهرستان‌ها آغاز شد. رفراندوم برای روزهای آدینه ۱۰ فروردین ماه و شنبه ۱۱ فرودین ماه انجام رفراندوم برای دگرگون ساختن حکومت مشروطه شاهنشاهی پارلمانی به حکومت دیکتاتوری دینی انجام شد و با وعده سر خرمن که قانون اساسی برای جمهوری اسلامی نوشته خواهد شد، مردم را فریب دادند و به پای صندوق‌ها کشیدند، و سپس نوشتاری بی سر و ته را که هیچ یک از ویژگی‌های قانون اساسی را نداشت با حیله و نیرنگ و شلوغ بازی و اشغال سفارت امریکا به رفراندوم گزاردند. بیش از نیمی استان‌های کشور ایران به ناقص بودن این نوشتار اعتراض کردند و آن را تحریم کردند و در رفراندوم به این به اصطلاح قانون اساسی شرکت نکردند. [۷]

وزارت کشور سن رای دادن را از هجده سال به شانزده سال کاهش داد. برگ رای رفراندوم دو بخش «آری » و « نه » دارد: ۱- تغییر رژیم سابق به جمهوری اسلامی که قانون آن از تصویب ملت خواهد گذشت. آری با رنگ سبز ۲- تغییر رژیم سابق به جمهوری اسلامی که قانون آن از تصویب ملت خواهد گذشت. « نه » با رنگ قرمز.

۷ فروردین ماه ۱۳۵۸ مهدی بازرگان سرلشکر قره‌نی نخستین رییس ستاد ارتش پس از انقلاب اسلامی را برکنار کرد. ۸ فروردین ماه سید احمد مدنی وزیر دفاع در مصاحبه‌ای با روزنامه امریکایی واشنگتن پست گفت: "ما تصمیم داریم برخی از سلاح‌های خریداری شده از امریکا را از جمله هواپیماهای اف - ۱۴ را به این کشور پس بدهیم... و ارتش ایران نصف خواهد شد."

۸ فروردین ماه ۱۳۵۸ کنفدراسیون دانشجویان ایرانی [۸] و جبهه ملی ، سازمان مجاهدین خلق ، پان ایرانیست‌ها، حزب توده ، گروه سیاسی باختر امروز و همه گروه‌های چپ و راست که زیر چتر کنفدراسیون به رهبری خمینی درآمده بودند اعلام داشتند که به رفراندوم جمهوری اسلامی بلی یا نه رای آری خواهند داد. سید ابوالقاسم خویی مرجع تقلید در نجف از همه تقلیدکنندگانش خواست که به جمهوری اسلامی رای بدهند.

۱۰ و ۱۱ فروردین ماه ۱۳۵۸ رفراندوم در کشور بر پا شد. در برخی شهرها چون سقز و بانه و بیشتر شهرهای کردستان رفراندوم انجام نشد. روز دوشنبه ۱۲ فروردین ماه ۱۳۵۸ خمینی جمهوری اسلامی را اعلام کرد. احمد صدر حاج سیدجوادی وزیر کشور در پیامی گفت از ساعت نیمه شب یکشنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۳۵۸ کشور ایران با پیام امام خمینی رسما جمهوری اسلامی اعلام می‌گردد. وی مدعی شد که رای گیری رفراندوم در ساعت ۲۲ شب شنبه ۱۱ فروردین ماه پایان یافت و نتیجه آرا نیمه شب به دست آمد و بیش از ۹۷ درصد به جمهوری اسلامی رای آری دادند. عبدالکریم لاهیجی سخنگوی جمعیت ایرانی دفاع از آزادی و حقوق بشر توده‌ای و همدست خمینی گفت که گروهی از حقوقدانان بین المللی برای دیده‌وری بر رفراندوم در ایران از سوی وی دعوت شده بودند و این گروه از چند حوزه بازدید کردند و نظرشان درباره همه پرسی خوب بود.

۱۱ فروردین ماه ۱۳۵۸ رییس ستاد جبهه ملی وزیر دفاع شد. پس از توطئه مصدق برای اینکه شاهنشاه و ملکه ثریا در روز نهم اسفند ماه ۱۳۳۱ از ایران بیرون روند که با خیزش مردم پایتخت نقش بر آب شد، از سوی مصدق به ریاست ستاد ارتش برگزیده شد و تا ساعت ۱۴ روز ۲۸ امرداد ماه ۱۳۳۲ در این مقام ماند. [۹] [۱۰] [۱۱] [۱۲]

۱۲ فروردین ماه ۱۳۵۸ سخنگوی حزب توده اعلام که نورالدین کیانوری نواده شیخ فضل الله نوری و دبیر اول حزب توده روز گذشته رای خود به جمهوری اسلامی را در سفارت ایران در جمهوری دموکراتیک آلمان به صندوق رای انداخت.

۱۵ فروردین ماه ۱۳۵۸ ذوالفقار علی بوتو نخست وزیر پیشین پاکستان اعدام شد.

۱۶ فروردین ماه ۱۳۵۸ سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با بودن ده‌ها هزار تن در دانشگاه تهران موجودیت خویش را اعلام کرد. این سازمان از بهم پیوستن هفت گروه تروریستی اسلامی که جدا از هم فعالیت می‌کردند بوجود آمده است. در این گردهم آیی ابوالحسن بنی صدر، هانی الحسن نماینده سازمان آزادی بخش فلسطین در ایران و دکتر جلیل ضرابی سخنرانی کردند.

۱۷ فروردین ماه ۱۳۵۸ بامدان در دامنه کوه باغ ابریشم در پانزده کیلومتری اسپهان ۱- محمود شهیدی رییس امنیت داخلی سازمان اطلاعات و امنیت اسپهان و هم چنین ۲- کمال ادیب کارمند سازمان اطلاعات و امنیت اسپهان و ۳- پاسبان محمود عسگری زاده مامور کلانتری ۴ اسپهان تیرباران شدند.

۱۸ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت یک بامداد ۱- سرلشکر محمد جواد مولوی طالقانی رییس پلیس تهران ۲- سرتیپ خلبان ایرج امینی افشار فرمانده نظامی نجف آباد ۳- سرهنگ ماشالله افتخارمنش افسر لشکر گارد ۴- سرهنگ دوم پیاده هادی گلستانه ۵- ستوان یکم بهادر بهادری افسر لشکر گارد ۶- سرباز وظیفه مصطفی صدری سرباز گارد، گروهان پیروز گردان ۱۴۰ تیپ نادری تیرباران شدند.

اعدام امیر عباس هویدا

اعدام‌های سر خود مردم ایران به دست چریک فدایی و مجاهد و جبهه ملی و توده‌ای
سپهبد محمد تقی مجیدی
سپهبد حجت کاشانی
سرلشکر حسن پاکروان
ژنرال‌ها، وزیران و دیگر سران کشوری تیرباران شده ۲۲ فروردین ۱۳۵۸
عباسعلی خلعتبری
تروریست‌های مجاهد، چریک فدایی، جبهه ملی و توده‌ای بزرگان کشور را تیرباران کردند

۱۸ فروردین ماه ۱۳۵۸ امیرعباس هویدا نخست وزیر و وزیر دربار ساعت ۱۹ و بیست و پنج دقیقه تیرباران شد. در این روز ساعت ۱۴ دومین و آخرین دادگاه امیرعباس هویدا برگزار شد. اعضای دادگاه یک رییس، پنج قاضی و یک دادستان از سازمان مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی و توده ای‌ها و جبهه ملی و نهضت آزادی و اسلامیون بودند. رییس دادگاه ساعت ۱۷ و سی و پنج دقیقه کافی بودن محاکمه را اعلام داشت و پس از یک ساعت شور هویدا به عنوان مفسد فی الارض تیرباران شد. هنگامی که سومین تیر شلیک شد قاتلین هویدا سه بار الله اکبر گفتند.


۱۸ فروردین ماه ۱۳۵۸ شامگاهان ستوان یکم حسین مختاری اردکانی فرمانده قرارگاه شهربانی بوشهر و پاسبان عبدالرسول شیخی مامور شهربانی بوشهر تیرباران شدند.

۱۸ فروردین ماه ۱۳۵۸ عباس تاج وزیر نیرو در مصاحبه‌ای گفت ...ایجاد نیروگاه‌های اتمی را برای تولید برق در ایران یک برنامه صد در صد استعماری است. با اینکه هشتاد درصد کارهای نیروگاه اتمی بوشهر انجام شده و هشتاد درصد از هزینه آن پرداخت شده است معهذا تکمیل این نیروگاه و هم چنین نیروگاه‌های کارون و بندرعباس متوقف و در آینده نیز هیچ قراردادی در این زمینه بسته نمی‌شود و قراردادهای مربوط به همکاری‌های اتمی ایران با کشورهای دیگر لغو می‌گردد. نیروگاه‌های اتمی بوشهر و کارون می‌توانستند چهار هزار مگا برق تولید کنند.

۱۹ فروردین ماه ۱۳۵۸ سرهنگ سید احمد مدنی رییس نیروی دریایی جمهوری اسلامی و استاندار جدید خوزستان در یک مصاحبه با رسانه‌های همگانی گفت: "راهی که حکومت عدل اسلامی دنبال می‌کند صد و هشتاد درجه با راهی که رژیم گذشته دنبال می‌کرد فرق دارد. به همین لحاظ جمهوری اسلامی در خلیج فارس و اقیانوس هند نقش ژاندارم منطقه را به عهده نخواهد داشت و از صرف هر گونه برنامه پر هزینه در این منطقه جلوگیری خواهد کرد."

۱۹ فروردین ماه ۱۳۵۸ پانزده دقیقه پس از نیمه شب استوار یکم شهربانی محمد باقر رستمی در قم تیرباران شد.

۱۹ فروردین ماه ۱۳۵۸ پاسبان رحمان عبدالهی و پاسبان سیدکاظم اشرف زاده ساعت چهار بامداد در گورستان ولی آباد دزفول تیرباران شدند.

۱۹ فروردین ماه ۱۳۵۸ سرهنگ ناصر قلی هوشمند رییس سازمان اطلاعات و امنیت اسپهان هنگامی که برای دادرسی به تهران برده می‌شد در جاده قم به ضرب گلوله‌های پاسداران کشته شد.

۲۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت یک و سی دقیقه بامداد ۱- سپهبد علی محمد خواجه نوری رییس اداره سوم ستاد بزرگ ارتشتاران ۲- سپهبد امیر حسین ربیعی فرمانده نیروی هوایی ۳- دکتر منوچهر آزمون وزیر مشاور در کابینه شریف امامی ۴- سرپاسبان بلالی مامور کلانتری ۲ فرمانیه در زندان قصر تیرباران شدند.

۲۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت پنج و سی دقیقه بامداد ۱- ستوان یکم عباسقلی داودی رییس کلانتری ۲ بهبهان ۲- سر پاسبان یدالله رفعت نیا ۳- پاسبان خسرو ملک زاده ۴- پاسبان سیدهاشم موسوی در نزدیکی گورستان احمدآباد بهبهان تیرباران شدند.

۲۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت پنج بامداد سرهنگ عزیزالله رحمانی رییس سازمان اطلاعات و امنیت کهکیلویه و بویر احمد مفسد فی الارض شناخته شد و تیرباران گردید.

۲۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ گروهی از فئودال‌های پیشین در رضاییه قانون اصلاحات ارضی را لغو شده اعلام کردند و با کمک اوباشان مسلح خود بیش از دو هزار خانوار از عشایر مجال - سومای - برادوست و قرای پیرامون شهر شاهپور را از خانه و زندگی و زمین‌های خود آواره ساختند. گروه بی شماری از این آوارگان در بیابان‌ها زندگی می‌کنند و گروهی نیز به روستاهای دور و نزدیک پناهنده شدند.

۲۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ بیش از ۱۳٬۵۰۰ تن کارگر متخصص بی کار در رشته‌های گوناگون صنعتی و فنی در ایستگاه ۸ منطقه کارگری آبادان بست نشستند. بیش از هشتاد درصد از پروژه‌های صنعت نفت بازایستاده‌اند و همه کارگران پروژه‌های صنعتی بی کار شده‌اند. نیروگاه اتمی شادمان با ۱۵۰۰ کارگر متخصص و شرکت پیمانکاری ایران و ژاپن نیز با ۴۰۰۰ کارگر متخصص بسته شد.

۲۱ فروردین ماه ۱۳۵۸ سرهنگ هوشنگ توانا افسر فرماندار نظامی تهران تیرباران شد. بامداد سرهنگ انصاری رییس سازمان اطلاعات و امنیت قزوین تیرباران شد. تراب حاج علیلو رییس سازمان اطلاعات و امنیت اردبیل در این شهر تیرباران شد. ساعت پنج و بیست دقیقه بامداد ۱- ستوان عزت الله دشتی ۳۸ ساله ۲- سرپاسبان حسن بیدادمست در زندان شهربانی بروجرد تیرباران شدند. بامدادان استوار محمد بیگلو رییس پاسگاه ژاندارمری راور کرمان به جرم هواداری از سامانه مشروطه شاهنشاهی تیرباران شدند.

۲۱ فروردین ماه ۱۳۵۸ دولت انگلستان از دولت ایران درخواست کرد مهلت بازپرداخت وام‌هایی که انگلستان از دولت شاهنشاهی ایران گرفته است که بیش از ۸۰۰ میلیون دلار می‌باشد را تمدید نمایند. هم چنین دولت سریلانکا که ۵۰۰ میلیون دلار به دولت شاهنشاهی ایران بدهی دارد برای بازپرداخت این وام درخواست مهلت کرده است. بریتیش پترولیوم اعلام داشت که با شرکت ملی نفت ایران قرارداد نوین و مستقیم خواهد بست. شاهنشاه آریامهر در امرداد ماه ۱۳۵۲ نفت ایران را ملی کردند و دست استعمار را از نفت ایران کوتاه کردند و قرارداد کنسرسیوم را از میان برداشتند و اعلام فرمودند که از سال ۱۹۷۹ میلادی برابر با ۱۳۵۷ مستقیم با مشتریان خوب نفت ایران معامله خواهد شد، میوه‌های ملی شدن نفت که اکنون در دست آخوندها افتاد.[۱۳]

۲۲ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت دو و سی دقیقه بامداد ۱- سپهبد ناصر مقدم رییس سازمان اطلاعات و امنیت کشور ۲- سپهبد بازنشسته محمد تقی مجیدی به اتهام شرکت در دادگاه فداییان اسلام[۱۴] و نواب صفوی ۳- سپهبد علی حجت کاشانی رییس سازمان تربیت بدنی به اتهام نابودی ورزش ۴- سرلشکر حسن پاکروان سفیر ایران در پاکستان و فرانسه و رییس پیشین سازمان اطلاعات و امنیت کشور و رها سازنده خمینی از اعدام ۵- سرلشکر علی نشاط فرمانده گارد جاویدان ۶- سرلشکر حسین علی بیات نماینده مجلس شورای ملی ۷- عباسعلی خلعتبری وزیر امور خارجه به جرم بستن قراردادهای ساختن راکتورهای اتمی ۸- عبدالله ریاضی رییس مجلس شورای ملی ۹- سناتور علامه وحیدی ۱۰- منصور روحانی وزیر کشاورزی ۱۱- غلامرضا نیک پی شهردار تهران به جرم پیاده کردن پروژه « نقشه جامع تهران » مفسد فی الارض شناخته شدند و تیرباران گردیدند. این بزرگان لشکری و کشوری در دادگاه حاضر شدند و به پرسش‌های کوتاه رییس دادگاه که بیشتر در زمینه شناسایی آنان بود پاسخ دادند و سپس دادگاه‌های انقلاب اسلامی آغاز به رای دادن کردند و حکم بی درنگ اجرا شد.

-

کنفدراسیون تروریستی دانشجویان بزرگان کشور را اعدام می‌کنند
مجاهد و چریک و جبهه ملی و توده‌ای و اسلامیست اعدام می‌کنند
سرگرد حسین تربتیان
MajorGeneralJahangirEsfandiaryExecuted25Farvardin1358.jpg
استوار یکم اصغر ناصری رییس ژاندارمری آران و گروهبان یکم علی اکبری غلامی معاون پاسگاه ژاندارمری آران
ExecutedPoliceRezaUnesi26Farvardin1358.jpg
AsbchiTaghizadehJavadiExecuted27Farvardin1358Tabriz.jpg
به دروغ متهم شان کردند. فلسطینی‌ها مردم ایران را کشتند

۲۲ فروردین ماه ۱۳۵۸ محمد توسلی شهردار تهران به آگاهی همگان رساند که پروژه مترو تهران بازایستانده شد.

۲۳ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت یک و سی دقیقه بامداد، محمود معینی رییس سازمان اطلاعات و امنیت قم به جرم محاربه با خدا تیرباران شد.

۲۳ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت چهار و سی دقیقه بامداد سرتیپ عباس کحالی فرمانده آموزش شهربانی در چنگال تروریست‌ها، مجاهدین و چریک‌های فدایی و توده ای‌ها و اسلامیون مفسد فی الارض شناخته شد و در پهنه شهربانی زنجان تیرباران شد.

۲۳ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت چهار و بیست و پنج دقیقه بامداد، ۱- شایع مزرعه شهردار بوستان و ۲- برادرش حمید مزرعه از اهالی دشت میشان، ۳- گروهبان یکم ژاندارمری حسن رحیمی مامور خدمت در نیروگاه توانیر نیروگاه اهواز ، ۴- علیرضا شجاعی رهنما معروف به حمید رهنما مدیر پمپ بنزین رهنما به حکم دادگاه انقلاب اسلامی اهواز مفسد فی‌الارض شناخته شدند و تیرباران شدند.

۲۳ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت یک و سی دقیقه بامداد گروهبان یکم خلیل صنعتی و گروهبان سوم نریمان مرندی در دادگاه انقلاب اسلامی مفسد فی الارض شناخته شدند و تیرباران گردیدند.

۲۳ فروردین ماه ۱۳۵۸ پاسبان رحمان عبدالهی و پاسبان سید کاظم اشرف زاده با رای دادگاه انقلاب اسلامی دزفول در این شهر تیرباران شدند.

۲۳ فروردین ماه ۱۳۵۸ سخنگوی سازمان چریک‌های فدایی خلق به اعدام‌ها که خود از صادر کنندگان حکم تیرباران و از اجرا کنندگان آن بودند خوش آمد گفت و اعدام‌های سران کشوری و لشکری را پیشنیاز چیره شدن بر کشور و ملت ایران خواند.

۲۳ فروردین ماه ۱۳۵۸ سرهنگ هوشنگ توانا افسر بازرسی نیروی زمینی و افسر فرمانداری نظامی در منطقه یک تهران در دادگاه اسلامی مفسد فی الارض شناخته شد و بی درنگ تیرباران گردید.

۲۴ فروردین ماه ۱۳۵۸ سپهبد هاشم برنجیان فرمانده ضد اطلاعات نیروی هوایی و رییس بازرسی ایمنی پرواز از سوی تروریست‌ها ۱- فساد در روی زمین ۲- محاربه با خدا ۳- اقدام علیه استقلال کشور و حاکمیت ملت ۴- متزلزل نمودن حاکمیت ایران ۵- وابسته کردن نیروی هوایی به نیروی هوایی آمریکا به تیرباران و مصادره اموال منقول و غیرمنقول محکوم شد.

۲۴ فروردین ماه ۱۳۵۸ بامداد روز آدینه سرگرد بیژن بحیایی رییس زندان قصر به دست تروریست‌های مجاهد و چریک و توده‌ای تیرباران شد.

۲۴ فروردین ماه ۱۳۵۸ سرگرد هوشنگ طوطیان رییس کلانتری ۶ شیراز در پهنه زندان عادل آباد این شهر تیرباران شد.

۲۴ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت ۲ و پانزده دقیفه بامداد سرگرد حسین تربتیان رییس کلانتری مرکز و قرارگاه شهربانی اهواز تیرباران شد. بامدادان ۱- ستوان مهدی ساعت پور افسر ارتش، ۲- گروهبان دوم حسین کرمی و ۳- سرپاسبان لطف الله خادمی در خرمشهر تیرباران شدند.

۲۴ فروردین ماه ۱۳۵۸ مهدی بازرگان در مصاحبه با روزنامه آلمانی « بیلد» اعدام امیر عباس هویدا و دیگر بزرگان عالی رتبه کشوری و لشکری در دادگاه‌های انقلاب را تایید کرد و در پاسخ اینکه چه زمان اعدام‌ها پایان می‌یابد، بازرگان گفت امیدواریم اعدام‌ها از سوی دادگاه‌های انقلاب تا یک سال دیگر پایان یابد. باید یادآوری شود که اعدام‌های دادگاه‌های انقلاب پس از چهل سال هنوز ادامه دارد.

۲۴ فروردین ماه ۱۳۵۸ سی دقیقه پس از نیمه شب به حکم دادگاه انقلاب اسلامی گروهبان سوم حسین معین الدینی محارب با خدا شناخته شد و بیرون از شهر کرمان تیرباران شد. ساعت سه و سی دقیقه پس از نیمروز همان دادگاه دو تن ۱- پاسبان حسین شهربار بهرامی ۲- پاسبان امان الله نقیب را به اعدام محکوم کرد و تیرباران شدند.

۲۵ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت پنج و سی دقیقه بامداد ۱- سرتیپ جهانگیر اسفندیاری معاون لشکر ۹۲ زرهی خوزستان ۲- سرهنگ پرویز یغمایی فرمانده گردان لشکر ۹۲ زرهی خوزستان ۳- سرگرد علی مهرکار در آبادان تیرباران شدند. سرتیپ جهانگیر اسفندیاری به جرم جلوگیری از پایین آوردن تندیس شاهنشاه در اهواز به اعدام محکوم شد.

۲۵ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت سه و سی دقیقه بامداد ۱- استوار یکم اصغر ناصری رییس ژاندارمری آران ۲- گروهبان یکم علی اکبری غلامی معاون پاسگاه ژاندارمری آران کاشان تیرباران شدند.

۲۵ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت پنج بامداد دادگاه انقلاب اسلامی خرمشهر رای به تیرباران سه تن داد ۱- ستوان دوم مهدی ساعت پور ۲- سرپاسبان لطف الله خادمی ۳- گروهبان دوم حسین کرمی، رای تیرباران بی درنگ به اجرا درآمد.

۲۵ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت شش بامداد ۱- سرهنگ ابوالفضایل احمدی رییس شهربانی‌های استان لرستان ۲- سرگرد محمدعلی شریفی راد رییس گارد شهربانی خرم آباد در این شهر تیرباران شدند.

۲۵ فروردین ماه ۱۳۵۸ سرگرد سید عباس هاشمی رییس اطلاعات شهربانی همدان از سوی دادگاه انقلاب اسلامی همدان مفسدفی‌الارض شناخته شد و تیرباران شد.

۲۵ فروردین ماه ۱۳۵۸ سرگرد بازنشسته ارتش حجت الله امیرفتحی به جرم تحکیم نظام مشروطه شاهنشاهی ایران در اردبیل تیرباران شد.

۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۸ سی دقیقه پس از نیمه شب سرپاسبان رضا یونسی پلیس کلانتری مرکز به حکم شعبه یک دادگاه انقلابی در تهران تیرباران شد.

۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۸ تروریست‌های فداییان اسلام در مسجد گوهر شاد مشهد برای سالگرد اعدام رهبر قتل و ترور این گروه اسلامی، سید مجتبی، آیینی با بودن آیت الله شیرازی و قمی بر پا کردند. همزمان با این آیین، یک نمایشگاه عکس از قتل‌های بزرگان و پایوران ایران به دست فداییان اسلام در مشهد برگزار شد. در آیین دیگری نام مسجد دکتر منوچهر اقبال نخست وزیر و مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران به مسجد نواب صفوی دگرگون شد.

۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۸ نورالدین کیانوری نوه شیخ فضل الله نوری و دبیرکل حزب توده روز پسین از آلمان شرقی پس از سال‌ها به ایران بازگشت. وی در مصاحبه با رسانه‌ها گفت: دادگاه‌های انقلاب اسلامی، نام ایران را سربلند کرده است. ... ارتش استعمار زده ایران بایستی از سوی نیروهای انقلابی هر چه سریعتر تصفیه شود. ... دموکراسی در بطن جمهوری اسلامی است. ...

۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۸ کریم سنجابی رهبر ۷۴ ساله جبهه ملی پس از ۶۰ روز که وزیر امور خارجه بود از پست خود کناره گیری کرد و در خواست آن را به مهدی بازرگان داد.

۲۷ فروردین ماه ۱۳۵۸ بامدادان سرتیپ احمد حمیدی آشتیانی رییس شهربانی کرمانشاه و رییس اجراییات شهرداری تهران به جرم مفسدفی‌الارض، محاربه با خدا و رسول خدا و نایب امام در زندان قصر تیرباران شد.

۲۷ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت سه بامداد ۱- استوار محمد ثابتی ۲- سرپاسبان حاج عباس قلعه نوری به عنوان مفسد فی الارض در استادیوم ورزشی سبزوار به تیر دروازه فوتبال بسته شدند و تیرباران گردیدند.

۲۷ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت سه و بیست و پنج دقیقه بامداد گروهبان یکم قنبرعلی بردبار مامور ژاندارمری اقلید در زندان عادل آباد شیراز تیرباران شد.

۲۷ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت سه و سی دقیقه بامداد ۱- سروان غلامرضا جوادی پروانه معاون گارد دانشگاه تبریز ۲- گروهبان یکم احمد اسب چی مامور فرماندار نظامی تبریز ۳- پاسبان احد تقی زاده مامور کلانتری ۵ تبریز در دادگاه انقلاب اسلامی مفسد فی الارض شناخته شدند و در زندان تبریز تیرباران شدند.

۲۷ فروردین ماه ۱۳۵۸ مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران به آگاهی رساند که تولید مجتمع مس تا یک سال دیگر متوقف می‌ماند.

۲۷ فروردین ماه ۱۳۵۸ وزیر پست و تلگراف و تلفن کابینه بازرگان به آگاهی رساند که همه قراردادهای مخابراتی ایران با کمپانی آمریکایی بل لغو گردیده است. وی افزود بیش از ۲۵۰ قرارداد در شرکت مخابرات وجود دارد که بیشتر آنها لغو خواهد شد.

۲۸ فروردین ماه ۱۳۵۸ سروان ایرج داورپناه فرمانده گارد محافظ مصدق از سوی دولت موقت بازرگان به سمت نماینده وزیر دفاع ملی در نیروی زمینی برگزیده شد. ایرج داورپناه پس از سرنگونی حکومت چهار روزه محمد مصدق به سبب خیانت به کشور و قانون اساسی مشروطه شاهنشاهی ایران به دو سال زندان محکوم شد.

۲۸ فروردین ماه ۱۳۵۸ سپاه تروریستی پاسداران انقلاب اسلامی در سومین بیانیه خود به آگاهی رساند که فقط شورای انقلاب بر کار ما نظارت دارد. [۱۵]

۲۹ فروردین ماه ۱۳۵۸ بامدادان ساعت دو و ۵۰ دقیقه پس از خوانده شدن رای دادگاه انقلاب، شش افسر ارتش در پهنه زندان قصر به جوخه اعدام سپرده شدند: ۱- سرهنگ پرویز شمیرانی، فرمانده گردان ۱۳۸ لشکر پیاده گارد و معاون ستاد تیپ یک نادری لشگر گارد ۲- ستوان یکم عبدالله حاجی عباسی، افسر جمعی گردان ۱۳۸ لشکر پیاده گارد و سرپرست گروهان بهرام ۳- ستوان مصطفی رخشان، افسر جمعی گردان ۱۳۸ لشکر پیاده گارد ۴- گروهبان یکم حجت الله اشرفی، جمعی گروهان بهرام از گردان ۱۳۸ گارد ۵- گروهبان وظیفه رضا مومی وند، انباردار گردان ۱۳۸ گارد ۶- سرباز وظیفه همت الله مرادی، جمعی گروهان بهرام از گردان ۱۳۸ گارد. این شش افسر و درجه دار ارتش متهم بودند که در توطئه ۱۷ شهریور ماه ۱۳۵۷ به سوی مردم تیراندازی کرده‌اند. روز گدشته ۲۸ فروردین ماه هر شش تن در به اصطلاح دادگاه اسلامی سوگند خوردند که آنها برای پراکنده‌ساختن مردم تیر هوایی شلیک کرده‌اند و تیرهایی که سبب کشته شدن مردم شد از بام‌های خانه‌های پیرامون میدان کوچک ژاله شلیک می‌شده است. [۱۶]

۲۹ فروردین ماه ۱۳۵۸ دادگاه انقلاب اسلامی اسپهان بهرام حسین پور رییس پاسگاه ژاندارمری دهاقان را مفسد فی الارض شناخت و پس از صادر کردن رای اعدام، حسین پور در برابر جوخه آتش ایستاد و تیرباران شد. شهرستان دهاقان در ۹۶ کیلومتری جنوب غربی اسپهان در مرکز فلات ایران و در دامنه شرقی کوه‌های زاگرس قرار دارد.

۲۹ فروردین ماه ۱۳۵۸ ستوان دوم عباس رهبر تبریزی رییس پاسگاه ژاندارمری زرند ساوه که به همراهی سرباز وظیفه زیاد علی نوایی برای رسیدگی به شکایت مردم از پاسدار ابوالفضل صدرایی به محل رفته بودند با شلیک گلوله‌های این پاسدار کشته شدند.

۲۹ فروردین ماه ۱۳۵۸ دادگاه انقلاب اسلامی کرمانشاه سرباز وظیفه حاج قلی گرگانلی دویچی را به اعدام محکوم کرد. به درخواست سرباز وظیفه گرگانلی دویجی حکم اعدام وی تا رسیدن خانواده اش به کرمانشاه فرافکنده شد.

۳۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ ستوان دوم حسین شکری مدیر داخلی زندان ملایر و ستوان سوم محمد تقی نجفی رییس شهربانی این شهر مفسد فی الارض شناخته شدند و بامدادان تیرباران شدند.

۳۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ سرگرد محمد مهدی اشراقی معاون فرمانده نظامی خرمشهر در دادگاه انقلاب اسلامی این شهر به اعدام محکوم شد. سرگرد اشراقی ساعت ۱۹ در میدان فرمانداری پای ستون تندیس شاهنشاه آریامهر در برابر جوخه اعدام ایستاد و تیرباران شد.

۳۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ ساعت ۲۲ و سی دقیقه سپهبد فضل الله جعفریان قائم مقام شهربانی کل کشور و معاون کمیته ضد خرابکاری و محمد تقی جوان رییس سازمان اطلاعات و امنیت شیراز به جرم‌های مفسد فی الارض، محارب با خدا و نایب امام در پهنه زندان قصر تیرباران شدند. محاکمه محمد تقی جوان از روز سه شنبه ۲۷ فروردین ماه آغاز شد. کیفرخواست دادگاه انقلاب اسلامی علیه محمد تقی جوان چنین بود: ۱- فساد در زمین ۲- محاربه با خدا و رسول خدا و مردم ایران و نایب امام زمان ۳- اقدام علیه استقلال و امنیت کشور ۴- متزلزل نمودن حاکمیت ملی ۵- رهبری حرکت‌های ضد مردمی و ایجاد خفقان برای دانشجویان ایرانی در خارج زمانی که متهم دبیر اول سفارت ایران در بن می‌بود. ۶- رهبری و سامان دادن چماقداران در شیراز [منظور از (چماقداران) میهن پرستان در شیراز است که علیه راه پیمایی‌های توده‌ای‌ها و چریک‌های فدایی و مجاهدین و دیگر تروریست‌ها به خیابان‌ها می‌آمدند و علیه راه پیمایی‌های سازمان داده شده آنها از سوی بی بی سی]

۳۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ دادگاه انقلاب اسلامی اردبیل پاسبان رشید عباس قلی زاده و پاسبان قاسم لشگری را مفسد فی الارض شناخت و هر دو را به جوخه آتش سپرد.

۳۰ فروردین ماه ۱۳۵۸ احمد عالم زاده روحانی همدان به جرم همکاری با ساواک ساعت یک بامداد به رگبار تیر بسته شد و با شلیک یازدهمین گلوله جان باخت.


آغاز مصادره دارایی‌ها و کارخانه‌های صنعتی و کشاورزی مردم ایران

TerroristsCommittee13571125.jpg
تیرباران ملت ایران به دست تروریست‌های توده‌ای مجاهدین چریک‌های فدایی و اسلامیون
سرلشکر ایمانی‌فر و سروان آتشی و فخر یزدی
سرلشکر ایمانی‌فر و سروان آتشی و فخر یزدی
سرتیپ فضل‌اله ناظمی آشتی فرمانده تیپ ۲ لشکر پیاده گارد

۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ بر پایه مصوبه شورای انقلابی اسلامی دولت وظیقه دارد تا سه ماه آینده تکلیف مالکیت‌های بزرگ صنعتی و کشاورزی را روشن کند. بسیاری از کارخانه‌ها و خانه‌ها و آپارتمان‌های مردم ایران تا کنون مصادره شده و در اختیار بنیاد مستضعفین قرار گرفته است.

۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ دولت موقت بازرگان سپارش‌های نظامی ایران به امریکا را که هزینه آنها پیشتر پرداخت شده بودند را پس خواند و لغو کرد. چهار ناوشکنی که شاهنشاه آریامهر به نیروی دریایی امریکا سپارش داده بودند و آماده تحویل به نیروی دریایی شاهنشاهی ایران بودند به درخواست دولت بازرگان از دولت امریکا به نیروی دریایی امریکا واگذار شود و به ایران فرستاده نشود.

۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ پاسبان جعفر حقی که هشت ماه نگهبان تندیس شاهنشاه آریامهر در میدان شهرداری رشت بود به ۱۸ ماه زندان تادیبی و اخراج از شهربانی محکوم شد.

۲ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ ابراهیم یزدی از سوی مهدی بازرگان نخست وزیر به سرپرستی وزارت امور خارجه برگزیده شد. ابراهیم یزدی در مصاحبه‌ای با روزنامه کیهان گفت: "ما می‌خواهیم اثرات یک فرهنگ ۲۵۰۰ ساله را در ایران بزداییم." کاظم رجوی که به عنوان سفیر و نماینده دایمی جمهوری اسلامی در دفتر سازمان ملل متحد در ژنو برگزیده شده بود رهسپار ژنو شد.

۲ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ بر پایه آمار به چاپ رسیده از سوی اداره کل پزشکی قانونی تهران در ۲ ماه بهمن و اسفند ماه گذشته ۸۲۲ تن با شلیک گلوله در این شهر کشته شده‌اند.

۲ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ شورای کارکنان شرکت ملی ذوب آهن ایران بزرگترین واحد صنعتی کشور در نامه‌ای به روزنامه کیهان به گفته‌های دو مقام جمهوری اسلامی عباس امیر انتظام و ابوالحسن بنی صدر اعتراض کرد و آن را غلط و اشتباه و بدون بررسی و دروغ خواند . امیر انتظام و بنی صدر ابراز داشته بودند که کارخانه ذوب آهن ایران باید بسته شود زیرا که غیر اقتصادی است و سالانه ۲ میلیارد تومان ضرر می‌دهد. در این نامه شورای کارکنان شرکت ملی ذوب آهن ایران بسته شدن ذوب آهن ایران را خواست کشورهای استعماری خواند و به گفته‌های پروفسور ارهارد وزیر اقتصاد وقت آلمان غربی اشاره کرد که ایجاد کارخانه ذوب آهن را در ایران برای ایرانیان زودرس دانست و دولت وقت آمریکا که ساختن هر گونه صنعت مادر و تکنولوژی صنایع سنگین را برای ایران نشدنی و بلندپروازانه خواند.

۲ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ سرهنگ سید احمد مدنی استاندار خوزستان و فرمانده نیروی دریایی در ساختمان نوین شهربانی اهواز به پرسنل شهربانی گفت: "اگر عوامل ساواک و ضد اطلاعات بخواهند در لباس دوستی به انقلاب ما دشمنی کنند، تیرباران خواهند شد. ما اجازه نخواهیم داد این عناصر انقلاب ما را که ۲۷۰۰ سال برای آن زحمت کشیده‌ایم به بیهودگی بکشانند." !!؟

۲ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ دکتر محمد ملکی رییس دانشگاه تهران از هموندان جبهه ملی و نهضت مقاومت ملی و از مصدقچیان واپسگرا اعلام کرد ۳۰ تن از استادان دانشگاه تهران بر پایه تصمیم شورای انقلاب اسلامی از کار بر کنار و از دانشگاه بیرون انداخته شدند. محمد ملکی با کنفدراسیون دانشجویان ایرانی خارج از کشور ارتباط بسیار نزدیک داشت و دریافت پیام‌ها و نوارهای خمینی و کپی و پخش آن از وظیفه‌های او بود. محمد ملکی هم چنین در کمیته پیشباز خمینی مامور زند و بندها بود و بسیار فعال بود. محمد ملکی با کمیته حقوق بشر فعالیت می‌کرد و از افتخاراتش همدستی با بیرون کشیدن تروریست‌ها به نام حقوق بشر از زندان‌ها بود.

۳ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ سرلشکر ولی الله قره‌نی همدست مصدق و نخستین رییس ستاد ارتش جمهوری اسلامی بامدادان از سوی یک گروه مسلح با شلیک پنج گلوله از پای درآمد. قره‌نی به بیمارستان مهر برده شد و ساعت یک پس از نیمروز مُرد.

۳ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ سپیده دم تروریست‌های چریک و مجاهد و توده‌ای و جبهه ملی و اسلامیست در مشهد ۱- سرلشکر محمدعلی ایمانی‌فر رییس شهربانی‌های خراسان ۲- سروان علی اکبر آتشی افسر کمیته مشترک ضدخرابکاری ۳- سید محمد فخر یزدی آوازه یافته به فخرالاسلام تیرباران کردند.

۳ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ بامدادان در بندرعباس به جرم کشتار مردم و فساد در ارض و به راه انداختن چماقداران و ایجاد ترس و اختناق تیرباران شدند ۱- هدایت الله عصفوری رییس شهربانی میناب ۲- احمد مسلمی فرماندار میناب ۳- ستوان یکم علیرضا حق پرست رییس شهربانی میناب ۴ - سرپاسبان هدایت الله سلجوقی ۵- پاسبان رضا قاسمی ۶- سرپاسبان عبدالعلی زارعی

۳ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ سرلشکر قره‌نی نخستین رییس ستاد ارتش جمهوری اسلامی بامداد از سوی یک گروه مسلح در حیاط خانه‌اش با شلیک ۵ گلوله کشته شد. قره‌نی در زمان مصدق سرهنگ بود و در بندر پهلوی در روز ۲۴ امرداد ماه ۱۳۳۲ اعلام حکومت نظامی کرد زمانی که کشتی شوروی در بندر پهلوی پهلو گرفت.

۴ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ ساعت ۳ و پانزده دقیقه بامداد حمیدرضا نداف گروهبان تیپ ۲ زرهی دزفول مفسد فی الارض شناخته شد و در شوشتر تیرباران شد.

۴ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ سرگرد عبدالسلام جلود نخست وزیر و هموند شورای انقلاب لیبی و دومین مرد نیرومند این کشور پس از نیمروز همراه با ۵۵ تن از همراهان خود در قم با روح الله خمینی دیدار و گفتگو کرد.

۶ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ بامدادان پاسبان محمدعلی خضری مامور شهربانی یزد به اتهام فساد و محاربه با خدا و رسول خدا در این شهر در برابر جوخه آتش قرارگرفت و تیرباران شد.

۶ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ سرپاسبان محمد ده باشی مامور کمیته مشترک ضدخرابکاری اسپهان بامدادان به اتهام فساد در زمین و محاربه با خدا در این شهر تیرباران شد.

۸ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ پگاه سرپاسبان سجاد سجودی مامور شهربانی اسپهان و هموند کمیته مشترک ضدخرابکاری به اتهام دستگیری تروریست‌های توده‌ای و چریک فدایی و مجاهدین و اسلامیون به هنگام خدمت در این شهر تیرباران شد.

۸ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ حسن نزیه مدیر عامل شرکت نفت پس از نیمروز در گردهم‌آیی کارکنان صنعت نفت کرمانشاه گفت که ۴۰۰ تن از پایوران و سرپرستان این شرکت از کار برکنار شده‌اند.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۸ دادگاه انقلاب اسلامی کاشان سرپاسبان احمد بلندنظر مامور اطلاعات شهربانی کاشان را مفسد فی الارض شناخت و ساعت ۴ و سی دقیقه بامداد سرپاسبان احمد بلندنظر در برابر جوخه اعدام قرارگرفت و تیرباران شد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۵۸ سرتیپ فضل‌الله ناظمی اشنی، فرمانده تیپ ۲ لشکر پیاده گارد معروف به تیپ ۲ آهنین، مفسد فی الارض و محارب با خدا و رسول خدا شناخته شد و در تهران تیرباران شد.

ExecutedDrAmeliTehraniVa20Others18Ordibehesht1358.jpg
ExecutedGeneralSaadatmandKhorramElghanian19Ord1358.jpg
اکبر بهادری نماینده مجلس شورای ملی

۱۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ بامدادان ۲۱ تن دیگر به جرم‌های مفسد فی الارض و محارب با خدا و رسول خدا در تهران تیرباران شدند

۱- دکتر جواد سعید سخنگوی مجلس قانونگزاری و آخرین دبیرکل حزب رستاخیز ۲- دکتر محمدرضا عاملی تهرانی- وزیر اطلاع‌رسانی کابینه شریف امامی و وزیر آموزش کابینه ازهاری. ۳- دکتر غلامرضا کیانپور، استاندار استانهای آذربایجان و اصفهان و وزیر دادگستری در کابینه هویدا. ۴- تیمسار علی فتحی امین، فرمانده تیپ مسلح همدان و افسر ارشد فرماندهی نظامی تهران. ۵- سرهنگ حسین فردوس مکان، فرمانده ستاد مرکزی ژاندارمری ملی. ۶- سرگرد حسین اصفهانیان فرد، فرمانده گروه‌های انتقال ستاد مرکزی ژاندارمری. ۷- سرهنگ جواد مخفی، قائم مقام اداره اطلاعات پلیس و افسر رابط پلیس و کمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک و پلیس، و افسر رابط کمیته مشترک ضدخرابکاری و «عوامل خارجی». ۸- تیمسار عبدالله نوروزی، بازجوی ارشد ساواک در کمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک و پلیس. ۹- سرهنگ احمد رستم خانی، عضو بخش عملیات کمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک و پلیس. ۱۰- سروان محمد قنادزاده، عضو ارشد ساواک و رئیس بخش، در کمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک. ۱۱- سرگرد اسدالله بختیاری، عضو بخش عملیات کمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک و پلیس. ۱۲- ستوان حسین قلم کاری، از اعضای ساواک در کمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک. ۱۳- گروهبان مهدی نجاتیان، عضو کمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک. ۱۴- یدالله شادانی با نام مستعار «اسفندیاری»، بازجوی شماره ۷ زندان اوین و رئیس بخش در ساواک. ۱۵- ستوان سوم علی خداداد کادیه، عضو ساواک. ۱۶- علی اصغر ایرانلو، عضو کمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک. ۱۷- حسین نصر، رئیس بخش در ساواک و عضو گروه گشت جوخه ضدخرابکاری. ۱۸- محمدمهدی میدانی، رئیس بخش در ساواک و افسر گشت کمیته ضدخرابکاری. ۱۹- حمزه تفنگچی، رئیس بخش گشت ساواک. ۲۰- احمد حسینی، رئیس بخش گشت ساواک. ۲۱- فریدون شادانفر با نام مستعار «شاهین»، بازجوی ساواک.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۵۸ استوار ژاندارمری عبدالله مجیدی مامور خدمت در سپیدان به جرم دستگیر کردن شورشیان در روزهای انقلاب در شیراز تیرباران شد.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۸ ساعت یک بامداد در دادگاه عدل اسلامی شش تن از فرزندان این خاک و بوم به دست مجاهدین و چریک‌های فدایی خلق و توده ای‌ها و جبهه ملی و اسلامیون در تهران تیرباران شدند:

۱- سپهبد ابوالحسن سعادتمند، وزیر اطلاعات و جهانگردی ایران در کابینه ارتشبد ازهاری و رییس دادگاه نظامی ارتش و معاون کل سازمان اطلاعات و امنیت کشور، به جرم محاربه با خدا و رسول و نایب امام زمان - فساد در زمین - کوشش در ترویج فرهنگ شاهنشاهی ۴- پایدار ساختن قدرت شیطانی طاغوت
۲- حبیب القانیان، سرشناس‌ترین سرمایه‌دار ایران به جرم فساد در زمین به صورت از بین بردن منابع اقتصادی و نابودی جامعه - محاربه با خدا و رسول خدا و تمام مردم محروم ما- سد راه خدا و سد راه تکامل ارزش‌های انسانی و اسلامی. معاونت در کشتارهای بی رحمانه برادران مبارز فلسطینی
۳- دکتر محمد بقایی یزدی رییس بهداری سازمان اطلاعات و امنیت کشور و نماینده مجلس شورای ملی، به جرم محاربه با خدا و رسول خدا - فساد در زمین - اعمال فشار - کوشش در تثبیت رژیم
۴- محمد فلاح، سرپرست اکیپ گشتی کمیته ضد خرابکاری ضدشورش ساواک،
۵- جعفر شکروی، افسر شهربانی و فرمانده واحدهای گشتی کمیته مشترک،
۶- رحیم علی خرم، سرمایه‌دار معروف

-

۱۹ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ پاسبان محمد ابراهیمی در رشت مفسد فی الارض شناخته شد و پگاه تیرباران شد.

۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ اکبر بهادری نماینده اراک در مجلس شورای ملی در دادگاه انقلاب اسلامی تهران به جرم پشتیبانی از روستاییانی که علیه شورشیان کمونیست و اسلامیست مبارزه می‌کردند مفسد فی الارض شناخته شد و ساعت ۲ و سی دقیقه بامداد تیرباران شد.

۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ عطاالله شهری مقدم بازجوی سازمان اطلاعات و امنیت کشور از ماموران کمیته مشترک در زندان قصر به سبب خفگی با دستمالی که در دهانش فرو برده بودند به قتل رسید.

۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ گروهبان مصطفی قنادی درجه دار ژاندارمری مفسد فی الارض شناخته شد و پگاه در گرگان تیرباران شد.

۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ با تصویب ماده واحده‌ای از سوی دولت انقلابی درباره حذف همه مقررات مغایر با ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی از این پس دختران در ۱۵ سالگی و پسران در ۱۸ سالگی می‌توانند ازدواج کنند. بر پایه ماده ۲۳ قانون حمایت خانواده سن ازدواج برای پسران ۲۰ سال تمام و دختران ۱۸ سال تمام قرار داده شده بود.

۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ بامدادان گروهبان دوم محمد حسین زارع درجه‌دار آتشبار مرکز توپخانه و موشک‌های اسپهان مفسد فی الارض شناخته شد و در اسپهان تبرباران گردید.

۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ گروهبان حسین معروفی مامور ژاندارمری شهرستان علی آباد پگاه به جرم محارب با خدا و خلق و عامل اختناق در برابر جوخه آتش قرار گرفت و در گرگان تیرباران شد.

۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ ساعت یک بامداد در مشهد سروان کمال عرفانیان عدالتیان افسر زرهی به حکم دادگاه انقلاب اسلامی مشهد مفسد فی الارض شناخته شد و بی‌درنگ تیرباران شد.

۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ گروهی از ورزشکاران تیم وزنه‌برداری ایران به دیدار روح الله خمینی رفتند. در این دیدار محمود نامجو گفت نواختن سرود شاهنشاهی در میدان‌های ورزشی جهان موجب خجالت و شرمساری ایرانی بود. وی به پای خمینی افتاد و درخواست کرد که هر چه زودتر فرمان تهیه سرود جمهوری اسلامی را بدهد.

۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ شیخ صادق خلخالی رهبر فداییان اسلام و حاکم شرع و رییس کل دادگاه‌های انقلاب اسلامی گفت که کار دادگاه‌ها و اعدام سرسپردگان نظام شاهنشاهی ایران همچنان ادامه خواهد داشت و در این راه کشتن وابستگان به نظام از هیچگونه الگوی غیراسلامی و به ویژه الگوی دادگاه‌های غربی و داشتن وکیل مدافع در دادگاه‌ها استفاده نخواهد شد.

۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ پرویز ترابی مرعشی فرماندار شهرستان بهبهان ساعت ۴ و سی دقیقه بامداد مفسد فی‌الارض و محارب با خدا و پیامبر شناخته شد و تیرباران شد.

۲۴ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ ساعت یک و سی دقیقه بامداد سیف اله نوربخش در نجف آباد تیرباران شد. وی ۳۷ ساله بود و شش فرزند داشت.

ExecutedQhasemJavidMohammadGhafariAkbarAsgari25Ord1358.jpg

۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ شعبه سوم دادگاه انقلاب اسلامی پس از چند ساعت شور ۱- سروان چترباز محمدجواد غفاری و سرپرست اکیپ کیهان کمیته ضد خرابکاری ۲- ستوان دوم ژاندارم قاسم جاوید مهر و ۳- ستوان دوم چترباز سرپرست اکیپ امیر از اکیپ‌های گشت و تعقیب مراقبت در کمیته ضدخرابکاری سازمان اطلاعات و امنیت کشور را محارب شناخت و بامدادان سه مامور سازمان اطلاعات و امنیت کشور در برابر جوخه اعدام قرارگرفتند و تیرباران شدند.

۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ پگاه مسعود شفیعی رییس سازمان اطلاعات و امنیت خوی و سلماس به اتهام محاربه با خدا و رسول خدا در پهنه شهربانی خوی تیرباران شد. وی ۴۲ سال داشت.

۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ سرپاسبان شهربانی اکبر رسه تام و سرپاسبان غلامرضا پور رحیمی در مشهد تیرباران شدند.

۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ ستوان دوم ژاندارمری داریوش جاوید در دادگاه انقلاب اسلامی مفسد فی الارض شناخته شد و ساعت ۱ و بیست دقیقه بامداد در کاخ سلطنتی بابل تیرباران شد.

۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۵۸ شیخ حسن لاهوتی تشکیل دهنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران پس از سفر به کرمانشاه و راه اندازی سپاه در استان کرمانشاهان به تهران بازگشت.

خرداد ماه

سرهنگ محمدباقر لطیفی مقدم تهرانی
سرگرد رمضانعلی فرمانی تیرباران شد

۲ خرداد ماه ۱۳۵۸ ساعت ۲۳ و سی دقیقه سرهنگ محمدباقر لطیفی مقدم تهرانی فرمانده گردان مهندسی در لشکر پیاده گارد در تهران تیرباران شد.

۳ خرداد ماه ۱۳۵۸ سرگرد رمضانعلی فرمانی رییس کلانتری مرکز کاشان به جرم آزار مردم ساعت ۴ و سی دقیقه بامداد در کاشان تیرباران شد.

۳ خرداد ماه ۱۳۵۸ سرگرد محسن رحیمی فرمانده گردان ۳۸۶ توپخانه مراغه و استوار اسکندر قویدل درجه‌دار توپخانه مراغه در تهران بامداد تیرباران شدند.

۳ خرداد ماه ۱۳۵۸ ساعت ۴ و سی دقیقه بامداد در دادگاهی در قزوین به ریاست شیخ صادق خلخالی و دادستانی آن با محمد ابراهیم برازنده‌ای سه تن را مفسد فی الارض شناختند و تیرباران کردند: ۱- سرگرد نصرت الله طوافی ۲- سرباز وظیفه فیض علی رشیدزاده ۳- کامران مافی

۳ خرداد ماه ۱۳۵۸ داود صمدی رییس بخش ضربت کمیته مشترک ضد خرابکاری مشهد به اتهام دستگیری‌های غیرقانونی مجاهدین و چریک‌های فدایی و توده ای‌ها در این شهر تیرباران شد.

۵ خرداد ماه ۱۳۵۸ سرهنگ دوم توپخانه عزت الله خاوری فرمانده گردان ۳۳۵ توپخانه پادگان جی به جرم ایجاد اختناق در تهران محاربه با خدا و رسول خدا و نایب امام زمان تیرباران شد.