جنگ در خاورمیانه

از مشروطه
پرش به ناوبری پرش به جستجو
درگاه:قانون اساسی مشروطه ایران حکومت مشروطه شاهنشاهی چیست؟

درگاه:انقلاب مشروطه

اعلیحضرت رضا شاه دوم و مشروطه


جنگ در خاور میانه

در روز هفتم ماه اکتبر ۲۰۲۳ برابر با پانزدهم مهر ماه ۲۵۸۲ شاهنشاهی در ساعت ۶ و سی دقیقه بامداد، حماس عملیات « توفان الاقصی » را علیه اسراییل آغاز کرد. هنگام برآمدن آفتاب، همزمان هزاران راکت از نوار غزه به سوی شهرهای اسراییل شلیک شد. برخی از این راکت‌ها به تل آویو خوردند. بیشتر راکت‌ها از گنبد آهنین اسراییل رد شدند. در ساعت ۵ و ۵۶ دقیقه تروریست‌های حماس وارد خاک اسراییل شدند. یک دوربین امنیتی فیلم برداشت که چگونه تروریست‌های حماس به مسافران یک مزدای خاکستری رنگ شلیک می‌کنند. رویهم رفته در این روز بیش از هزار و پانصد تروریست حماس به خاک اسراییل ریختند. اینان از بیست و نه نقطه، دیوار مرزی را ویران ساختند و وارد خاک اسراییل شدند.

با استفاده از پهپادهای معمولی، تروریست‌های حماس مواد منفجره بر روی برج‌های مراقبت مرزی ریختند. دوربین‌ها را در مرز نابود ساختند تا سربازان اسراییلی نتوانند ببینند که به کجای دیوار مرزی حمله شده است. بسیاری از سربازان نگهبان مرز در پایگاه‌های خود به دست تروریست‌های حماس گلوله باران شدند. دیوار مرزی که با مدرنترین تکنولوژی نگهبانی می‌شد، اکنون یک دیوار خرابه شده است. بولدوزرهای حماس جاده را باز کردند تا ماشین‌های سنگین بتوانند از مرز رد شوند. پیاده یا با وانت تروریست‌های حماس به شهرهای نزدیک مرز ریختند. در کنار صدها مردم عادی که کشته شدند، دولت اسراییل از ۲۲۲ سرباز به قتل رسیده و ۴۶ افسر پلیس آگاهی می‌دهد و نزدیک به سد وپنجاه تن اسراییلی، اسیر شدند و به نوار غزه برده شدند.

فرمانده حماس محمد ضیف در رادیو پیام فرستاد و گفت: این روز روز بزرگترین کشتار است. در همین روز ۷ اکتبر، ارتش اسراییل نوار غزه را بمباران کرد و آب و برق نوار غزه را قطع کرد.

در روز پسین جنگ میان سربازان اسراییلی با تروریست‌های حماس ادامه یافت. نیروی هوایی اسراییل کماکان به بمباران نوار غزه پرداخت.

پس از نیم روز ۸ اکتبر، دولت اسراییل وضعیت جنگی اعلام کرد و شبانگاه تروریست‌های حماس و جهاد اسلامی به آگاهی رساندند که آنان ۱۳۰ تن اسراییلی را به گروگان گرفته‌اند که در میان آنان افسران رده بالای ارتش اسراییل نیز هستند. نیم روز ۹ اکتبر ارتش اسراییل اعلام داشت که همه جاهایی که تروریست‌های حماس بدان‌ها حمله برده بودند را زیر کنترل ارتش اسراییل درآمده است. شبانگاه ابوعبیدا سخنگوی شاخه نظامی حماس گفت حماس هر بار که اسراییل نوار غزه را بمباران کند یک گروگان را اعدام خواهد نمود در همین شب نمایندگان حماس در تلویزیون الجزیره اعلام داشتند که آماده هستند آتش بس نمایند زیرا که به اهداف خود رسیده‌اند.

دهم اکتبر نیروی هوایی اسراییل نوار غزه را بمباران کرد، و هلیکوپترهای نظامی اسراییل، لبنان را نیز بمباران کردند پس از آنکه تروریست‌های حزب الله اعلام داشتند که به کارزار اسراییل و تروریست‌های حماس خواهند پیوست و در کنار حماس علیه اسراییل خواهند جنگید. شبانگاه دهم اکتبر، از سوریه نیز به اسراییل راکت پرتاب شد.

در روز ۱۱ اکتبر ، نیروگاه برق نوار غزه به دلیل نبود سوخت، خاموش شد. مرز میان نوار غزه و کشور مصر با دیوارهای سمنتی بسته شد و به هیچ کس پروانه ورود به خاک مصر را ندادند. نتانیاهو نخست وزیر اسراییل یک کابینه اضطراری را تشکیل داد.

در روز پنجشنبه ۱۲ اکتبر نیروی هوایی اسراییل فرودگاه حلب و دمشق را بمباران کرد با این هدف که اسلحه‌های انبار شده جمهوری اسلامی در این فرودگاه‌ها را نابود سازد. رژیم اسلامی در ایران پیوسته از ترس اعلام می‌دارد که جمهوری اسلامی در این رخداد دخالتی نداشته است. اما حمله حماس به اسراییل را خوش آمد می‌گویند و برای تروریست‌های حماس آرزوی پیروزی در نابود ساختن اسراییل را می‌نمایند. علی خامنه‌ای نیز اعلام داشت که جمهوری اسلامی حماس را تا پیروزی کامل و آزاد ساختن فلسطین و اورشلیم پشتیبان خواهد بود.

ملت ایران اما وضعیت را گونه‌ای دیگر می‌بیند همانگونه که دیدیم در استادیوم آریامهر بیش از ۳۵۰۰۰ هزار مرد جوان واکنش درستی به کسی که پرچم فلسطین و حماس را بلند کرد نشان دادند و با شعاری که دادند عقیده ملت ایران درباره فلسطینیان و حماس را به گوش جهانیان رساندند. هم اکنون در همه خبرگزاری‌های جهانی این مهم پخش گردیده است و درباره آن نوشته می‌شود. سخنگوی رژیم اسلامی که حامی حزب الله است گفت حمله حماس پاسخ مستقیم همه کشورهای عربی است که کوشش می‌کنند با اسراییل روابط حسنه برقرار کنند.

در پی چه هدف‌هایی حماس با حمله به اسراییل است، هنوز کاملا آشکار نیست. اگر می‌خواستند که گفتگوهای صلح آمیز و دوستانه میان اسراییل و عربستان سعودی را جلوگیری کنند یا گروگانگیری کنند و با فلسطینی‌های زندانی در اسراییل تاخت بزنند، بهایی که اکنون باید بپردازند هیچ تناسبی با هدف هایشان ندارد. سیاستمداران اسراییلی از نابودی کامل حماس می‌گویند. پرزیدنت اسراییل ایزک هرتسوگ ابراز داشت از زمان هولوکاست چنین چیزی را ندیده‌ایم که زنان اسراییلی، مادر بزرگ‌ها، حتی کسانی که از هولوکاست زنده بیرون آمده بودند، در کامیون ریخته شوند و زندانی گردند. ما با همه نیرو و اراده‌ای پایدار به پا خواهیم خاست تا چنین تهدیدی علیه ملت ما دیگر پیش نیاید.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل در تلویزیون اسراییل گفت ما در جنگ هستیم و ما پیروز خواهیم شد. دشمن ما بهایی خواهد پرداخت که تا کنون تجربه نکرده است. شوکی که بر ملت اسراییل وارد شده است، همانند شوکی است که ملت امریکا از حمله تروریست‌های اسلامی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ همان ۹۱۱ در آن فرورفتند. پاسخ دولت امریکا در برابر تروریست‌های القاعده را می‌شناسیم، در پایان القاعده نابود شد و بن لادن نیز به قتل رسید.

اگر به مصاحبه‌های سیاستمداران اسراییلی گوش فرا دهیم، همین سرنوشت در انتظار رهبران حماس است که به قتل اسماعیل هنیه و خالد مشعل و محمود الزهار و دیگران خواهد انجامید هر کجای دنیا که می‌خواهند باشند. اینکه ملت اسراییل در شوک فرورفته است، به سبب حمله حماس نیست بلکه چگونگی این حمله شوک آور بود. فرتورهای قتل جوانانی که در کنسرت صلح گرد آمده بودند، یا فرتورهای سربریدن و قتل زنان و کودکان و شیرخوارگان در کیبوتس‌ها نشان می‌دهند که با چه روش وحشیانه‌ای تروریست‌های حماس عملیات توفان الاقصی را انجام دادند. تروریست‌های حماس حتی به عرب‌ها نیز رحم نکردند. در شهرک اسراییلی رهط Rahat ، در جنوب اسراییل بیش از ده بدویین عرب را کشتند که شش کودک در میان آنها بود.

عملکرد تروریست‌های حماس هیچ ربطی به مبارزه برای به دست آوردن حقوق فلسطینی‌ها ندارد، بلکه کاری که تروریست‌های حماس کردند وحشیگری، خونریزی، سادیسم، لذت در سر بریدن و به قتل رساندن، شکنجه و درد است. ویدیویی که کودکان یکی دو ساله را در قفس مرغ انداخته بودند و همه جا در فضای مجازی پخش کردند، نشان می‌دهد که این تروریست‌ها بخشی از گونه بشر نیستند. این دستاورد پروپاگاند اسلامی است که همه انسان‌هایی که مسلمان نیستند را می‌توان به دلخواه به قتل رساند. ما نیز همانند این حمله تروریستی را در ایران می‌بینیم که پاسدار و بسیج به ملت ایران در خیابان‌ها شلیک می‌کنند، به قتل می‌رسانند، زنان را زخمی می‌کنند و به آنان تجاوز می‌کنند و به دختران زیبای ایران را که روسری بر سر ندارند به قتل می‌رسانند. روانت شاد آرمیتا گراوند

وزیر دفاع اسراییل گالاند در بیاناتی گفت: حماس اشتباه سنگینی کرده است. واکنش حکومت اسراییل را اکنون می‌بینیم. میان جامعه اسراییل شکافی افتاده بود که اکنون این شکاف برداشته شده است و جامعه یک پارچه گردیده است. رزرویست‌های اسراییلی که از خدمت نظام سر باز زده بودند، اکنون خود را برای جنگ معرفی کرده‌اند. اسراییلی‌ها از سراسر جهان سوار هواپیما می‌شوند و برای پدافند از اسراییل رهسپار کشور خود می‌شوند. بیش از سیصد هزار اسراییلی آماده هستند که وارد نوار غزه شوند. تروریست‌های حماس نخواهد توانست جلودار پیشرفت ارتش اسراییل در نوار غزه گردند. ژنرال‌های ارتش اسراییل نیز اعلام داشته‌اند که برای حمله به حزب الله آماده هستند.

پرزیدنت بایدن به همه کشورهای همسایه اسراییل هشدار داده است که در این جنگ دخالت نکنند. مدرن‌ترین ناو هواپیمابر امریکا در کناره لبنان جای گرفته است. بیش از هشتاد دولت در سراسر جهان با اسراییل همدردی کرده‌اند. تا کنون خطر فرورفتن خاورمیانه در جنگ و کشیدن دامنه جنگ اسراییل/ فلسطین به دیگر کشورهای خاورمیانه به این بزرگی نبوده است.

هنگامی که ایزک هرتسوک پرزیدنت اسراییل در ۷ اکتبر ۲۰۲۳ از این حمله به عنوان وحشتناکترین روز از زمان پایان هولوکاست یاد کند، آن گاه ابعاد این جنگ و مصیبتی که فلسطینی‌ها به راه انداخته‌اند آشکار می‌گردد.

چهل و پنج سال است که دولت جمهوری اسلامی نابودی کامل کشور اسراییل را خواستار است، اما روشن است که کسی آن را جدی نگرفته است. از زمان حمله حماس به اسراییل، ناگهان همه به یادشان آمد که نابودی اسراییل شعار و هدف و ایدیولوژی جمهوری اسلامی است و آن را جدی گرفته‌اند. حمله حماس نشان داد که رژیم اسلامی سناریوی نابودی اسراییل را چگونه می‌بیند. جمهوری اسلامی می‌خواهد که ملت اسراییل را قتل عام کند، جمهوری اسلامی نمی‌خواهد که علیه ارتش بجنگد بلکه در پی کشتار دسته جمعی مردم اسراییل است. مسله پیروزی نظامی نیست بلکه نابودی مردم اسراییل است. این بدان چم است که جمهوری اسلامی همان را در سر دارند که گردانندگان هولوکاست در سر داشتند. رژیم اسلامی در ایران همانند فاشیست‌ها و ناسیونال سوسیالیست‌ها همان نازی‌ها می‌اندیشد. برای رژیم اسلامی در تهران، مرگ بر اسراییل به چم نابودی مردم اسراییل است. دقیقا این را دولت اسراییل دریافته است و این بار اوضاع و رژیم جمهوری اسلامی و هدفش نابودی اسراییل را جدی گرفته است. برای دولت اسراییل اکنون برای ماندن و بودن کشور اسراییل می‌جنگد. شاید این بار جهانیان از خواب گران خود بیدار شوند و دریابند چه جنایتکارانی در تهران حکومت اسلامی بر پا کرده‌اند. در جو بایدن نشانه‌هایی از بیدار شدن، نمایان شده است. جو بایدن پرداخت شش میلیارد به جمهوری اسلامی را باز ایستانده است. امید آن است تا مسخره بازی به نام برجام نیز پایان یابد و این همدستی و همکاری با جمهوری اسلامی برای داشتن بمب اتم و راکت‌های تل اویو زن و دیگر نقشه‌های شیطانی اشان به پایان رسد.

شاید این نیز نشانی از رهایی برای مردم ایران باشد. دوباره دختر جوانی جان خود را برای اینکه حجاب ننگین اسلامی بر سر نداشت کشته شد. مردم ایران و جمهوری اسلامی دشمن یکدیگرند که علیه یکدیگر می‌جنگند. اگر دولت جمهوری اسلامی بمباران شود، بدانند که مردم ایران غریو شادی اشان به آسمان خواهد رفت. مردم ایران می‌خواهد که خود را از این زندان اسلامی رها سازد. مردم ایران، نه اسلام خمینی را می‌خواهند و نه آن دیگر اسلام را که اینها می‌گویند اسلام خمینی نیست. مردم ایران می‌خواهند ایرانی باشند و ایرانی زندگی کنند و این بدین چم است که همه مردم ایران و دین‌ها از هر گوشه ایران در صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی کنند. مردم ایران جامعه ایرانی می‌خواهند و نه جامعه اسلامی. مردم ایران قانون اساسی مشروطه شاهنشاهی ایران را می‌خواهند و نه ولایت فقیه. جمع کنید دکان هایتان را. درخواست مردم ایران از مسولین نامحترم جمهوری اسلامی را می‌خوانیم ما مردم ایران خواستار فرستادن همه روحانیون، مسولین جمهوری اسلامی و فرزندانشان به مناطق جنگی غزه برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین هستیم. با آرزوی نوشیدن شربت شهادت .

ایران سرزمینی است کهن تر از تاریخ، ایران سرزمینی است که بر بام تمدن جهان نور دانش و فرهنگ افشانید.