بیانات اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی شاهنشاه ایران هنگام باریابی ورزشکاران ایران ۲۹ اسفند ماه ۱۳۳۳

از مشروطه
پرش به ناوبری پرش به جستجو
سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بر پایه تاریخ اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بزرگ ارتشتاران

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۳۳ خورشیدی تازی

تصمیم‌های مجلس


بیانات اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی شاهنشاه ایران هنگام باریابی ورزشکاران ایران ۲۹ اسفند ماه ۱۳۳۳

در این هنگام که سال ۱۳۳۳ در شرف پایان است، خوشوقتم که خود را بین شما جوانان ورزشکار کشور می‌بینم. این دقایق از بهترین اوقات این سال برای من محسوب می‌شود، و همین صمیمیت و همین ملاقات به بهترین وجهی به سال ۱۳۳۳ خاتمه می‌دهد. به همت مردان غیور و وطن‌پرست توانستیم در این سال آتیه درخشانی برای ملت ایران تأمین نماییم.

هر قدر موفقیت سال گذشته زیاد بوده‌است، مطمئناً شما جوانان این مملکت و هم وطنان شما به این موفقیت اکتفا نکرده و در اعتلای میهن عزیز بیش از پیش خواهیدکوشید، و با بذل توجه و با قدم گذاردن در راه راست و صحیح به بالاترین موفقیت‌ها خواهیم رسید. از اجتماع امروز و اراده‌ای که در سیمای همه مشاهده می‌کنیم، به خوبی معلوم است که نه تنها شما افراد قوی این ملت خواهیدبود، بلکه خواهید کوشید که آشنایان نزدیک و دور و همچنین افراد این مملکت به وسیله شما و به هر طریقی که ممکن است، به سلامتی و تندرستی هدایت شوند.

با اظهار این امیدواری‌ها برای سال‌های آینده، خوشوقتم که قبل از همه به شما جوانان این مملکت که تاریخ به شما بستگی دارد، سال جدید را تبریک گفته و از خداوند بزرگ خوشی و سعادت و موفقیت شما را بخواهم و همگی را به همان خداوندی که حافظ مملکت و شما بوده‌است، بسپارم و با دعای خود خوشبختی و رفاهیتتان را از درگاه او استغاثه کنم.