بیانات اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر در پاسخ تهنیت سفیر کویت در کاخ نیاوران ۶ آبان ماه ۱۳۵۲

از مشروطه
نسخهٔ تاریخ ‏۲۷ دسامبر ۲۰۱۷، ساعت ۲۱:۰۹ توسط Bellavista1 (گفتگو | مشارکت‌ها) (صفحه‌ای تازه حاوی «{{سرصفحه پروژه | عنوان = محمدرضا شاه پهلوی آریامهر|اعلیحضرت همایون محمدرضا ش...» ایجاد کرد)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی (تفاوت) | نسخه جدیدتر← (تفاوت)
پرش به: گشتن، جستجو
سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بر پایه تاریخ اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر بزرگ ارتشتاران

سخنرانی‌های محمدرضا شاه پهلوی آریامهر سال ۱۳۵۲ خورشیدی تازی

تصمیم‌های مجلس


بیانات اعلیحضرت همایون محمدرضا شاه پهلوی آریامهر در پاسخ تهنیت سفیر کویت در کاخ نیاوران ۶ آبان ماه ۱۳۵۲


بیانات شاهنشاه در پاسخ عرض تبریک سفیر کویت به نمایندگی از طرف رؤسای هیئت‌های نمایندگی سیاسی کشورهای اسلامی در دربار شاهنشاهی به مناسبت عید سعید فطر (در کاخ نیاوران)

از تبریکات شما به مناسبت عید سعید فطر تشکر می‌کنیم و به نوبه خود این عید بزرگ اسلامی را به شما و همکارانتان و همچنین همه دولت‌ها و ملت‌های مسلمان تبریک می‌گویم.

در چند هفته گذشته ما شاهد فداکاری‌های بزرگ و تحسین انگیزی از جانب بسیاری از برادران مسلمان خود بودیم و دیدیم که چطور سربازان شجاع مصر و سوریه و سایر نیروهای کشورهای اسلامی که به یاری آن‌ها شتافتند کمال شهامت را از خود نشان دادند. دعای من به درگاه خداوند این است که این روح پیوستگی در آینده نیز همواره بین مسلمانان جهان حکمفرما باشد، زیرا واقعیت نشان داده است که مسلمانان هر وقت با هم باشند، بزرگ، محترم و نیرومند خواهند بود و هر وقت که این پیوستگی را فراموش کنند و دچار تفرقه و تشتت شوند دستخوش اغراض دیگران خواهند شد. تذکر شما درباره موفقیت اخیر ما در امر نفت مبین دیگری از همین واقعیت است که اتحاد و همبستگی ما تا چه حد می‌تواند مؤثر باشد. بار دیگر می‌گویم که اگر ملل مسلمان جهان با هم متحد باشند خواهند توانست به بالاترین سطح آموزش و رشد اجتماعی و پیشرفت‌های مادی و معنوی در پرتو اجرای تعالیم عالیه اسلامی نائل گردند. از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم که همه مسلمانان را از برکات و عنایات خود برخوردار سازد و همواره آنان را به راه راست هدایت و ارشاد فرماید.